BERGATEIGEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 2 397 500 NOK |
| 2014 | 1 978 500 NOK |
| 2015 | 5 270 472 NOK |
| 2016 | 7 358 846 NOK |
| 2017 | 3 968 025 NOK |
| 2018 | 3 370 000 NOK |
| 2019 | 7 572 950 NOK |
| 2020 | Ikke tilgjengelig |
| 2021 | 2 717 500 NOK |
| 2022 | 9 329 000 NOK |
| 2023 | 9 831 750 NOK |
| 2024 | 1 956 875 NOK |
| 2025 | −32 343 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Utføre utbygging av hyttefelt H-10, 50 da. på g.nr. 68, b.nr. 3 i Nord-Aurdal kommune med salg av tomter og hytter, foruten salg av annen virksomhet som er forenlig med dette, herunder gjøre seg interessert som aksjeeier i andre selskaper med samme eller beslektet virksomhet.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2025 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | −32 | 1 957 | 9 832 | 9 329 | 2 718 | 7 573 | 3 370 | 3 968 | 7 359 | 5 270 | 1 979 | 2 398 | – |
| Sum kostnader | 155 | 1 012 | 9 030 | 7 541 | 1 827 | 6 038 | 2 461 | 3 246 | 6 362 | 4 707 | 1 688 | 2 112 | 65 |
| Driftsresultat | −187 | 945 | 801 | 1 788 | 890 | 1 535 | 909 | 722 | 997 | 564 | 290 | 286 | −65 |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 | 9 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 |
| Sum finanskostnader | 226 | 267 | 756 | 509 | 382 | 699 | 291 | 67 | 177 | 245 | 294 | 304 | 234 |
| Netto finans | −225 | −266 | −748 | −508 | −381 | −698 | −290 | −67 | −176 | −243 | −292 | −302 | −233 |
| Resultat før skattekostnad | −413 | 678 | 53 | 1 280 | 509 | 838 | 619 | 655 | 821 | 321 | −2 | −17 | −298 |
| Årsresultat | −413 | 529 | 41 | 999 | 391 | 653 | 477 | 498 | 616 | 321 | −2 | −17 | −298 |
| Sum overføringer og disponeringer | −413 | 529 | 41 | 999 | 391 | 653 | 477 | 498 | 616 | 321 | −2 | −17 | 298 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Sum anleggsmidler | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Sum fordringer | – | 1 056 | 3 098 | 108 | 911 | 6 | 18 | – | – | 17 | 54 | 8 | – |
| Sum omløpsmidler | 5 895 | 6 936 | 7 912 | 11 060 | 10 530 | 12 165 | 13 790 | 4 141 | 1 706 | 4 064 | 4 070 | 4 061 | 4 213 |
| Sum eiendeler | 5 899 | 6 940 | 7 916 | 11 064 | 10 534 | 12 169 | 13 794 | 4 145 | 1 710 | 4 068 | 4 074 | 4 065 | 4 217 |
| Sum innskutt egenkapital | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 | 402 |
| Sum opptjent egenkapital | 2 629 | 3 042 | 2 513 | 2 472 | 1 473 | 248 | 1 595 | 1 118 | 620 | 4 | −317 | −315 | −298 |
| Sum egenkapital | 3 031 | 3 444 | 2 915 | 2 873 | 1 875 | 650 | 1 996 | 1 520 | 1 022 | 406 | 85 | 87 | 103 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 513 | 513 | 4 411 | 6 865 | 2 000 | 2 400 | – | 1 713 | 3 961 | 3 438 | 2 438 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 513 | 513 | 4 411 | 6 865 | 2 000 | 2 400 | 0 | 1 713 | 3 961 | 3 438 | 2 438 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 868 | 3 496 | 4 489 | 7 678 | 4 248 | 4 654 | 9 797 | 225 | 688 | 1 949 | 28 | 540 | 1 676 |
| Sum gjeld | 2 868 | 3 496 | 5 001 | 8 190 | 8 659 | 11 519 | 11 797 | 2 625 | 688 | 3 663 | 3 989 | 3 978 | 4 114 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 899 | 6 940 | 7 916 | 11 064 | 10 534 | 12 169 | 13 794 | 4 145 | 1 710 | 4 068 | 4 074 | 4 065 | 4 217 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 579 % | 48,3 % | 8,2 % | 19,2 % | 32,8 % | 20,3 % | 27 % | 18,2 % | 13,5 % | 10,7 % | 14,7 % | 11,9 % | – |
| Resultatmargin | – | 27 % | 0,4 % | 10,7 % | 14,4 % | 8,6 % | 14,1 % | 12,5 % | 8,4 % | 6,1 % | −0,1 % | −0,7 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,06 | 1,98 | 1,76 | 1,44 | 2,48 | 2,61 | 1,41 | 18,37 | 2,48 | 2,09 | 144,09 | 7,52 | 2,51 |
| Gjeldsgrad | 0,95 | 1,02 | 1,72 | 2,85 | 4,62 | 17,73 | 5,91 | 1,73 | 0,67 | 9,03 | 46,99 | 45,91 | 39,84 |
| Egenkapitalrentabilitet | −13,6 % | 15,4 % | 1,4 % | 34,8 % | 20,9 % | 100,6 % | 23,9 % | 32,8 % | 60,3 % | 79,1 % | −2,1 % | −19,2 % | −289 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −80,1 % | 5,4 % | 243,3 % | – | 124,7 % | −15,1 % | −46,1 % | 39,6 % | 166,4 % | −17,5 % | – | – |
| Arbeidskapital | 3 mill kr | 3,4 mill kr | 3,4 mill kr | 3,4 mill kr | 6,3 mill kr | 7,5 mill kr | 4 mill kr | 3,9 mill kr | 1 mill kr | 2,1 mill kr | 4 mill kr | 3,5 mill kr | 2,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Utvikling og salg av byggeprosjekter · VÅGÅ |
Selger du til selskaper som BERGATEIGEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.