BAMA INDUSTRI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 658 920 056 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 880 930 678 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 1 014 188 501 NOK |
| 2018 | 1 160 588 980 NOK |
| 2019 | 1 258 945 748 NOK |
| 2020 | 1 238 722 428 NOK |
| 2021 | 1 364 008 989 NOK |
| 2022 | 1 469 724 000 NOK |
| 2023 | 1 603 517 000 NOK |
| 2024 | 1 720 616 000 NOK |
| 2025 | 1 850 434 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Import, foredling og handel med frukt og grønnsaksprodukter, samt å delta i andre selskaper som aksjonær eller på annen måte.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 850 434 | 1 720 616 | 1 603 517 | 1 469 724 | 1 364 009 | 1 238 722 | 1 258 946 | 1 160 589 | 1 014 189 | 880 931 | 658 920 |
| Sum kostnader | 1 735 882 | 1 605 844 | 1 541 066 | 1 501 740 | 1 250 467 | 1 151 583 | 1 180 196 | 1 091 030 | 962 341 | 810 539 | 589 915 |
| Driftsresultat | 114 552 | 114 772 | 62 450 | −32 016 | 113 542 | 87 140 | 78 749 | 69 559 | 51 847 | 70 392 | 69 005 |
| Sum finansinntekter | 17 291 | 6 605 | 5 112 | 9 191 | 4 558 | 3 629 | 3 254 | 2 538 | 985 | 1 771 | 3 199 |
| Sum finanskostnader | 14 462 | 6 231 | 10 548 | 5 707 | 2 308 | 1 211 | 409 | 510 | 548 | 325 | 191 |
| Netto finans | 2 829 | – | – | – | – | – | 2 844 | 2 028 | 437 | 1 446 | 3 008 |
| Resultat før skattekostnad | 117 381 | 115 146 | 57 014 | −28 532 | 115 792 | 89 558 | 81 594 | 71 587 | 52 284 | 71 839 | 72 013 |
| Årsresultat | 91 360 | 89 652 | 44 545 | −22 215 | 90 437 | 70 000 | 63 779 | 53 829 | 38 380 | 50 736 | 51 723 |
| Sum overføringer og disponeringer | 91 360 | – | – | – | – | – | 63 779 | 53 829 | 38 380 | 50 736 | 51 723 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 15 158 | 23 374 | 31 539 | 50 332 | 27 658 | 1 922 | 890 | 250 | 5 537 | 18 742 | 1 501 |
| Sum varige driftsmidler | 295 496 | 330 548 | 330 606 | 342 824 | 275 243 | 230 142 | 213 999 | 192 067 | 188 826 | 190 529 | 132 315 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 | 62 | 2 | 128 | 62 | 44 | 75 | 45 | 74 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 310 657 | 353 984 | 362 147 | 393 284 | 302 963 | 232 108 | 214 964 | 192 361 | 194 437 | 209 270 | 133 816 |
| Sum fordringer | 309 126 | – | – | – | – | – | 93 181 | 91 545 | 81 778 | 71 800 | 52 233 |
| Sum omløpsmidler | 374 526 | 356 278 | 237 187 | 206 682 | 338 033 | 305 899 | 315 362 | 318 964 | 281 849 | 261 646 | 284 397 |
| Sum eiendeler | 685 183 | 710 262 | 599 333 | 599 966 | 640 995 | 538 007 | 530 326 | 511 326 | 476 286 | 470 916 | 418 214 |
| Sum innskutt egenkapital | 67 413 | – | – | – | – | – | 67 413 | 67 413 | 67 413 | 67 413 | 67 413 |
| Sum opptjent egenkapital | 153 470 | – | – | – | – | – | 142 434 | 118 556 | 124 027 | 140 997 | 150 222 |
| Sum egenkapital | 220 883 | 268 660 | 269 505 | 251 930 | 274 145 | 237 948 | 209 847 | 185 969 | 191 439 | 208 410 | 217 635 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 10 177 | – | – | – | – | – | 0 | – | 218 | 1 594 | 1 594 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 177 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 218 | 1 594 | 1 594 |
| Sum kortsiktig gjeld | 454 123 | 437 158 | 328 762 | 348 036 | 366 851 | 300 060 | 320 479 | 325 357 | 284 628 | 260 912 | 198 985 |
| Sum gjeld | 464 300 | 441 602 | 329 829 | 348 036 | 366 851 | 300 060 | 320 479 | 325 357 | 284 846 | 262 507 | 200 579 |
| Sum egenkapital og gjeld | 685 183 | 710 262 | 599 333 | 599 966 | 640 995 | 538 007 | 530 326 | 511 326 | 476 286 | 470 916 | 418 214 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 206 833 | 118 309 | −60 589 | 157 954 | 96 091 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −47 542 | −35 853 | −122 777 | −105 510 | −47 781 | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −26 970 | −54 670 | 430 | −41 917 | −39 969 | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 132 321 | 27 786 | −182 936 | 10 526 | 8 341 | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 171 051 | 38 729 | 10 943 | 193 880 | 183 353 | – | – | – | – | – |
Morselskapsregnskap (2025, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 537 758 | 1 093 536 | 1 009 158 | 895 828 | 874 113 | 788 185 | 709 598 | 657 655 |
| Sum kostnader | 1 468 220 | 1 029 606 | 948 115 | 844 487 | 794 808 | 713 573 | 642 510 | 592 613 |
| Driftsresultat | 69 537 | 63 929 | 61 044 | 51 341 | 79 305 | 74 612 | 67 088 | 65 043 |
| Sum finansinntekter | 48 033 | 14 809 | 13 242 | 5 443 | 2 177 | 3 535 | 4 654 | 5 002 |
| Sum finanskostnader | 14 382 | 380 | 484 | 490 | 124 | 2 923 | 2 102 | 186 |
| Netto finans | 33 651 | 14 429 | 12 757 | 4 953 | 2 053 | 611 | 2 552 | 4 816 |
| Resultat før skattekostnad | 103 188 | 78 359 | 73 801 | 56 294 | 81 359 | 75 223 | 69 640 | 69 859 |
| Årsresultat | 87 742 | 63 709 | 59 319 | 43 868 | 61 288 | 54 603 | 50 779 | 50 743 |
| Sum overføringer og disponeringer | 87 742 | 63 709 | 59 319 | 43 868 | 61 288 | 54 603 | 50 779 | 50 743 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 15 158 | 198 | – | – | – | 504 | 457 | 892 |
| Sum varige driftsmidler | 278 205 | 207 503 | 184 179 | 184 280 | 183 990 | 182 065 | 139 240 | 126 369 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 32 000 | 36 510 | 36 510 | 36 510 | 4 510 |
| Sum anleggsmidler | 325 363 | 239 702 | 216 179 | 216 280 | 220 500 | 219 079 | 176 207 | 131 771 |
| Sum fordringer | 280 377 | 96 595 | 94 587 | 79 833 | 74 798 | 64 750 | 72 021 | 57 239 |
| Sum omløpsmidler | 331 603 | 289 183 | 295 037 | 260 689 | 247 047 | 233 487 | 258 286 | 277 773 |
| Sum eiendeler | 656 966 | 528 884 | 511 216 | 476 970 | 467 546 | 452 566 | 434 493 | 409 544 |
| Sum innskutt egenkapital | 67 413 | 67 413 | 67 413 | 67 413 | 67 413 | 67 413 | 67 413 | 67 413 |
| Sum opptjent egenkapital | 178 554 | 168 019 | 144 212 | 144 193 | 145 006 | 144 919 | 144 916 | 144 906 |
| Sum egenkapital | 245 967 | 235 432 | 211 624 | 211 606 | 212 419 | 212 331 | 212 329 | 212 319 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 10 631 | 0 | 281 | 929 | 1 148 | 1 594 | 1 594 | 1 594 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 631 | 0 | 281 | 929 | 1 148 | 1 594 | 1 594 | 1 594 |
| Sum kortsiktig gjeld | 400 368 | 293 452 | 299 310 | 264 434 | 253 979 | 238 640 | 220 570 | 195 631 |
| Sum gjeld | 410 999 | 293 452 | 299 591 | 265 364 | 255 127 | 240 234 | 222 164 | 197 225 |
| Sum egenkapital og gjeld | 656 966 | 528 884 | 511 216 | 476 970 | 467 546 | 452 566 | 434 493 | 409 544 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,2 % | 6,7 % | 3,9 % | −2,2 % | 8,3 % | 7 % | 6,3 % | 6 % | 5,1 % | 8 % | 10,5 % |
| Resultatmargin | 4,9 % | 5,2 % | 2,8 % | −1,5 % | 6,6 % | 5,7 % | 5,1 % | 4,6 % | 3,8 % | 5,8 % | 7,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 0,82 | 0,72 | 0,59 | 0,92 | 1,02 | 0,98 | 0,98 | 0,99 | 1 | 1,43 |
| Gjeldsgrad | 2,1 | 1,64 | 1,22 | 1,38 | 1,34 | 1,26 | 1,53 | 1,75 | 1,49 | 1,26 | 0,92 |
| Egenkapitalrentabilitet | 41,4 % | 33,4 % | 16,5 % | −8,8 % | 33 % | 29,4 % | 30,4 % | 29 % | 20,1 % | 24,3 % | 23,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,5 % | 7,3 % | 9,1 % | 7,8 % | 10,1 % | −1,6 % | 8,5 % | 14,4 % | – | – | – |
| Arbeidskapital | −79,6 mill kr | −80,9 mill kr | −91,6 mill kr | −141,4 mill kr | −28,8 mill kr | 5,8 mill kr | −5,1 mill kr | −6,4 mill kr | −2,8 mill kr | 733 348 kr | 85,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (4)
Bearbeiding og konservering av frukt og grønnsaker ellers · LIER | 36 ans. |
Bearbeiding og konservering av frukt og grønnsaker ellers · LIERSTRANDA | 43 ans. |
Bearbeiding og konservering av poteter · MOSS | 50 ans. |
Bearbeiding og konservering av frukt og grønnsaker ellers · TRANBY | 251 ans. |
Selger du til selskaper som BAMA INDUSTRI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.