ARMATEC AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 83 025 496 NOK |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 102 909 471 NOK |
| 2018 | 108 171 836 NOK |
| 2019 | 130 388 218 NOK |
| 2020 | 121 586 873 NOK |
| 2021 | 142 440 392 NOK |
| 2022 | 256 374 239 NOK |
| 2023 | 267 143 298 NOK |
| 2024 | 233 833 577 NOK |
| 2025 | 228 770 054 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Handel, produksjon og investeringer, samt deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 228 770 | 233 834 | 267 143 | 256 374 | 142 440 | 121 587 | 130 388 | 108 172 | 102 909 | 83 025 |
| Sum kostnader | 217 271 | 218 121 | 253 928 | 235 784 | 132 223 | 113 951 | 123 816 | 103 034 | 97 942 | 81 165 |
| Driftsresultat | 11 499 | 15 713 | 13 216 | 20 590 | 10 217 | 7 636 | 6 572 | 5 138 | 4 967 | 1 860 |
| Sum finansinntekter | 2 017 | 555 | 971 | 159 | 33 | 1 | 14 | 20 | 62 | 207 |
| Sum finanskostnader | 3 059 | 55 | 74 | 320 | 13 | 9 | 42 | 75 | 58 | 336 |
| Netto finans | −1 043 | – | – | – | – | – | −27 | −55 | 4 | −130 |
| Resultat før skattekostnad | 10 456 | 16 213 | 14 113 | 20 429 | 10 236 | 7 628 | 6 545 | 5 082 | 4 971 | 1 731 |
| Årsresultat | 8 152 | 12 681 | 10 989 | 15 926 | 7 984 | 5 949 | 5 102 | 3 897 | 3 764 | 1 224 |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 152 | – | – | – | – | – | 5 102 | 3 897 | 3 764 | 1 224 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 297 | 4 342 | 3 878 | 4 105 | 632 | 505 | 442 | 310 | 180 | 480 |
| Sum varige driftsmidler | 571 | 625 | 718 | 742 | 899 | 878 | 1 085 | 1 507 | 1 821 | 547 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 129 | 0 | 519 | 70 | – | – | – | – | – | 5 000 |
| Sum anleggsmidler | 3 996 | 4 967 | 5 115 | 4 917 | 1 532 | 1 383 | 1 527 | 1 816 | 2 001 | 6 027 |
| Sum fordringer | 46 503 | – | – | – | – | – | 17 862 | 18 709 | 13 858 | 15 170 |
| Sum omløpsmidler | 78 744 | 96 269 | 77 204 | 86 305 | 47 113 | 34 585 | 36 559 | 34 002 | 29 571 | 31 410 |
| Sum eiendeler | 82 741 | 101 236 | 82 320 | 91 222 | 48 645 | 35 969 | 38 085 | 35 818 | 31 572 | 37 437 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 985 | – | – | – | – | – | 1 095 | 1 095 | 1 095 | 1 095 |
| Sum opptjent egenkapital | 20 734 | – | – | – | – | – | 13 284 | 14 182 | 10 284 | 13 325 |
| Sum egenkapital | 25 720 | 25 668 | 22 987 | 22 987 | 14 411 | 14 327 | 14 378 | 15 276 | 11 379 | 14 420 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | – | – | – | – | – | – | – | 586 | 505 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 258 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 586 | 8 763 |
| Sum kortsiktig gjeld | 57 021 | 75 568 | 59 333 | 68 235 | 34 235 | 21 642 | 23 707 | 20 542 | 19 607 | 14 253 |
| Sum gjeld | 57 021 | 75 568 | 59 333 | 68 235 | 34 235 | 21 642 | 23 707 | 20 542 | 20 193 | 23 017 |
| Sum egenkapital og gjeld | 82 741 | 101 236 | 82 320 | 91 222 | 48 645 | 35 969 | 38 085 | 35 818 | 31 572 | 37 437 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 35 479 | 3 605 | 3 710 | 21 017 | 9 014 | 7 199 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −338 | −1 185 | −638 | −2 751 | −181 | 0 | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −35 109 | −2 595 | −2 913 | −7 768 | −5 503 | −9 862 | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | 31 | −175 | 159 | 10 498 | 3 329 | −2 664 | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 1 496 | 1 464 | 1 640 | 17 099 | 5 624 | 2 295 | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5 % | 6,7 % | 5 % | 8 % | 7,2 % | 6,3 % | 5 % | 4,8 % | 4,8 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 5,4 % | 4,1 % | 6,2 % | 5,6 % | 4,9 % | 3,9 % | 3,6 % | 3,7 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,38 | 1,27 | 1,3 | 1,26 | 1,38 | 1,6 | 1,54 | 1,66 | 1,51 | 2,2 |
| Gjeldsgrad | 2,22 | 2,94 | 2,58 | 2,97 | 2,38 | 1,51 | 1,65 | 1,34 | 1,77 | 1,6 |
| Egenkapitalrentabilitet | 31,7 % | 49,4 % | 47,8 % | 69,3 % | 55,4 % | 41,5 % | 35,5 % | 25,5 % | 33,1 % | 8,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −2,2 % | −12,5 % | 4,2 % | 80 % | 17,2 % | −6,8 % | 20,5 % | 5,1 % | – | – |
| Arbeidskapital | 21,7 mill kr | 20,7 mill kr | 17,9 mill kr | 18,1 mill kr | 12,9 mill kr | 12,9 mill kr | 12,9 mill kr | 13,5 mill kr | 10 mill kr | 17,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (5)
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · ASKER | 16 ans. |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · NYBORG | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · MOSS | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · TROLLÅSEN | 18 ans. |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · TRONDHEIM |
Selger du til selskaper som ARMATEC AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.