WÜRTH NORGE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2014 | 1 306 444 043 NOK |
| 2015 | 1 343 187 245 NOK |
| 2016 | 1 432 257 223 NOK |
| 2017 | 1 436 502 617 NOK |
| 2018 | 1 526 303 359 NOK |
| 2019 | 1 579 921 852 NOK |
| 2020 | 1 633 574 510 NOK |
| 2021 | 1 792 040 709 NOK |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | 2 057 359 306 NOK |
| 2024 | 1 923 978 144 NOK |
| 2025 | 1 890 524 053 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller15
Formål
Produksjon, handel samt deltagelse i andre selska- per og foretagender, samt alt som står i forbin- delse hermed.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 890 524 | 1 923 978 | 2 057 359 | 1 792 041 | 1 633 575 | 1 579 922 | 1 526 303 | 1 436 503 | 1 432 257 | 1 343 187 | 1 306 444 |
| Sum kostnader | 1 945 618 | 1 958 238 | 1 994 275 | 1 652 805 | 1 487 840 | 1 474 702 | 1 421 138 | 1 341 581 | 1 309 223 | 1 244 177 | 1 195 370 |
| Driftsresultat | −55 094 | −34 259 | 63 085 | 139 235 | 145 735 | 105 220 | 105 166 | 94 922 | 123 034 | 99 011 | 111 074 |
| Sum finansinntekter | 2 880 | 6 163 | 6 938 | 109 | 1 963 | 3 301 | 2 296 | 3 027 | 2 757 | 2 959 | 3 897 |
| Sum finanskostnader | 4 480 | 6 882 | 10 480 | 2 924 | 9 856 | 2 859 | 2 210 | 3 741 | 2 874 | 4 385 | 1 201 |
| Netto finans | −1 600 | – | – | – | – | 442 | 87 | −714 | −117 | −1 425 | 2 695 |
| Resultat før skattekostnad | −56 694 | −34 978 | 59 543 | 136 420 | 137 842 | 105 662 | 105 252 | 94 208 | 122 917 | 97 585 | 113 769 |
| Årsresultat | −44 269 | −27 329 | 46 411 | 106 372 | 107 504 | 82 386 | 79 222 | 69 878 | 90 509 | 67 550 | 82 901 |
| Sum overføringer og disponeringer | −44 269 | – | – | – | – | 82 386 | 79 222 | 69 878 | 90 509 | 67 550 | 82 901 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 73 455 | 65 026 | 45 659 | 37 075 | 40 773 | 41 215 | 39 881 | 35 200 | 33 153 | 35 452 | 45 344 |
| Sum varige driftsmidler | 266 238 | 298 573 | 325 753 | 296 307 | 291 525 | 301 705 | 284 450 | 262 387 | 196 033 | 195 382 | 204 062 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 | 3 600 |
| Sum anleggsmidler | 343 293 | 367 199 | 375 013 | 336 983 | 335 898 | 346 520 | 327 932 | 301 187 | 232 786 | 234 435 | 253 006 |
| Sum fordringer | 305 022 | – | – | – | – | 469 037 | 485 962 | 472 653 | 130 121 | 104 995 | 105 442 |
| Sum omløpsmidler | 642 078 | 671 480 | 788 116 | 798 682 | 783 404 | 670 760 | 668 755 | 651 565 | 743 875 | 660 543 | 638 926 |
| Sum eiendeler | 985 371 | 1 038 679 | 1 163 129 | 1 135 664 | 1 119 301 | 1 017 280 | 996 687 | 952 752 | 976 661 | 894 977 | 891 932 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 000 | – | – | – | – | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 | 5 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 614 437 | – | – | – | – | 629 098 | 585 141 | 563 546 | 581 049 | 538 252 | 497 426 |
| Sum egenkapital | 619 437 | 670 256 | 760 076 | 670 606 | 691 847 | 634 098 | 590 141 | 568 546 | 586 049 | 543 252 | 502 426 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 58 433 | – | – | – | – | 92 679 | 85 329 | 74 470 | 63 753 | 72 236 | 103 634 |
| Sum langsiktig gjeld | 58 433 | 51 541 | – | 81 479 | – | 92 679 | 85 329 | 74 470 | 63 753 | 72 236 | 103 634 |
| Sum kortsiktig gjeld | 307 501 | 316 882 | 201 492 | 383 579 | 325 953 | 290 502 | 321 216 | 309 736 | 326 858 | 279 489 | 285 872 |
| Sum gjeld | 365 934 | 368 423 | 403 053 | 465 058 | 427 454 | 383 182 | 406 545 | 384 207 | 390 612 | 351 725 | 389 506 |
| Sum egenkapital og gjeld | 985 371 | 1 038 679 | 1 163 129 | 1 135 664 | 1 119 301 | 1 017 280 | 996 687 | 952 752 | 976 661 | 894 977 | 891 932 |
Konsernregnskap (2022, 2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014)
Konsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 897 625 | 14 392 000 | 13 731 000 | 12 863 000 | 11 983 000 | 11 242 000 | 10 209 000 |
| Sum kostnader | 1 795 797 | 13 616 000 | 12 828 000 | 12 095 000 | 11 340 000 | 10 670 000 | 9 656 000 |
| Driftsresultat | 101 828 | 776 000 | 903 000 | 768 000 | 643 000 | 572 000 | 553 000 |
| Sum finansinntekter | 2 953 | 43 000 | 52 000 | 34 000 | 45 000 | 39 000 | 43 000 |
| Sum finanskostnader | 836 | 86 000 | 91 000 | 96 000 | 91 000 | 95 000 | 96 000 |
| Netto finans | – | −43 000 | −39 000 | −62 000 | −46 000 | −56 000 | −53 000 |
| Resultat før skattekostnad | 103 944 | 733 000 | 864 000 | 706 000 | 597 000 | 516 000 | 500 000 |
| Årsresultat | 81 044 | 595 000 | 687 000 | 531 000 | 462 000 | 434 000 | 378 000 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 595 000 | 687 000 | 531 000 | – | – | 378 000 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2022 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 42 990 | 597 000 | 610 000 | 620 000 | 736 000 | 745 000 | 337 000 |
| Sum varige driftsmidler | 323 137 | 3 675 000 | 3 318 000 | 3 052 000 | 2 909 000 | 2 733 000 | 2 508 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 600 | 1 990 000 | 1 024 000 | 965 000 | 862 000 | 796 000 | 806 000 |
| Sum anleggsmidler | 369 727 | 6 262 000 | 4 952 000 | 4 637 000 | 4 507 000 | 4 274 000 | 3 651 000 |
| Sum fordringer | – | 3 600 000 | 3 325 000 | 3 003 000 | 2 631 000 | 2 666 000 | 1 972 000 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | 455 000 |
| Sum omløpsmidler | 817 852 | 6 365 000 | 6 022 000 | 5 630 000 | 5 204 000 | 4 935 000 | 4 491 000 |
| Sum eiendeler | 1 187 579 | 12 627 000 | 10 974 000 | 10 267 000 | 9 711 000 | 9 209 000 | 8 142 000 |
| Sum innskutt egenkapital | – | 408 000 | 408 000 | 408 000 | 408 000 | 409 000 | 395 000 |
| Sum opptjent egenkapital | – | 5 088 000 | 4 707 000 | 4 259 000 | 3 954 000 | 3 567 000 | 3 288 000 |
| Sum egenkapital | 704 271 | 5 554 000 | 5 172 000 | 4 778 000 | 4 469 000 | 4 083 000 | 3 683 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 580 000 | 521 000 | 501 000 | 494 000 | 483 000 | 344 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 2 534 000 | 2 321 000 | 1 636 000 | 2 095 000 | 2 187 000 | 1 635 000 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 3 114 000 | 2 842 000 | 2 137 000 | 2 589 000 | 2 670 000 | 1 979 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 399 344 | 3 959 000 | 2 960 000 | 3 352 000 | 2 653 000 | 2 456 000 | 2 480 000 |
| Sum gjeld | 483 308 | 7 073 000 | 5 802 000 | 5 489 000 | 5 242 000 | 5 126 000 | 4 459 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 187 579 | 12 627 000 | 10 974 000 | 10 267 000 | 9 711 000 | 9 209 000 | 8 142 000 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,9 % | −1,8 % | 3,1 % | 7,8 % | 8,9 % | 6,7 % | 6,9 % | 6,6 % | 8,6 % | 7,4 % | 8,5 % |
| Resultatmargin | −2,3 % | −1,4 % | 2,3 % | 5,9 % | 6,6 % | 5,2 % | 5,2 % | 4,9 % | 6,3 % | 5 % | 6,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,09 | 2,12 | 3,91 | 2,08 | 2,4 | 2,31 | 2,08 | 2,1 | 2,28 | 2,36 | 2,24 |
| Gjeldsgrad | 0,59 | 0,55 | 0,53 | 0,69 | 0,62 | 0,6 | 0,69 | 0,68 | 0,67 | 0,65 | 0,78 |
| Egenkapitalrentabilitet | −7,1 % | −4,1 % | 6,1 % | 15,9 % | 15,5 % | 13 % | 13,4 % | 12,3 % | 15,4 % | 12,4 % | 16,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,7 % | −6,5 % | – | 9,7 % | 3,4 % | 3,5 % | 6,3 % | 0,3 % | 6,6 % | 2,8 % | – |
| Arbeidskapital | 334,6 mill kr | 354,6 mill kr | 586,6 mill kr | 415,1 mill kr | 457,5 mill kr | 380,3 mill kr | 347,5 mill kr | 341,8 mill kr | 417 mill kr | 381,1 mill kr | 353,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller15
Vis 3 til
Underenheter (59)
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · TRONDHEIM | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · DRAMMEN | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · LILLEHAMMER | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · OSLO | 5 ans. |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · SANDNES | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · BERGEN | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · SKIEN | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · TROMSØ | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · FREDRIKSTAD | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · ÅLESUND | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · GJØVIK | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · KRISTIANSAND S |
Vis 28 til
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · TØNSBERG |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · FURNES |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · BODØ |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · SOLBERG |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · HOVDEBYGDA |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · VERDAL |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · HAUGESUND |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · KRISTIANSUND N |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · RUD |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · MOLDE |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · JESSHEIM |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · NYBORG |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · MO I RANA |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · SARPSBORG |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · ORKANGER |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · HØNEFOSS |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · LARVIK |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · STEINKJER |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · ELVERUM |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · ARENDAL |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · KONGSVINGER |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · MOSS |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · HARSTAD |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · OSLO |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · STAVANGER |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · BRYNE |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · FØRDE |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · OTTA |
Selger du til selskaper som WÜRTH NORGE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.