AQUASTRUCTURES AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 10 193 665 NOK |
| 2012 | 15 039 040 NOK |
| 2013 | 14 738 528 NOK |
| 2014 | 14 460 850 NOK |
| 2015 | 15 910 003 NOK |
| 2016 | 17 001 487 NOK |
| 2017 | 21 013 065 NOK |
| 2018 | 26 311 756 NOK |
| 2019 | 24 501 280 NOK |
| 2020 | 28 495 857 NOK |
| 2021 | 32 499 652 NOK |
| 2022 | 32 882 267 NOK |
| 2023 | 46 489 071 NOK |
| 2024 | 47 427 301 NOK |
| 2025 | 56 865 424 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Yte konsulenttjenester, forskningstjenester og utvikling/salg av software spesielt rettet mot maritim virksomhet samt utføre tjenester og annen virksomhet som står i naturlig forhold til dette. Selskapet kan også eie aksjer i andre selskaper.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 56 865 | 47 427 | 46 489 | 32 882 | 32 500 | 28 496 | 24 501 | 26 312 | 21 013 | 17 001 | 15 910 | 14 461 | 14 739 | 15 039 | 10 194 |
| Sum kostnader | 42 268 | 34 688 | 38 534 | 29 848 | 22 826 | 21 919 | 20 737 | 19 642 | 17 895 | 13 796 | 14 705 | 13 581 | 11 025 | 10 063 | 7 799 |
| Driftsresultat | 14 598 | 12 739 | 7 955 | 3 034 | 9 674 | 6 577 | 3 764 | 6 670 | 3 118 | 3 206 | 1 205 | 879 | 3 714 | 4 976 | 2 395 |
| Sum finansinntekter | 1 905 | 1 453 | 852 | 294 | 177 | 170 | 168 | 135 | 91 | 55 | 90 | 167 | 181 | 124 | – |
| Sum finanskostnader | 27 | 22 | – | – | 6 | 17 | 12 | 50 | 69 | 8 | 3 | 6 | 4 | 1 | – |
| Netto finans | 1 878 | 1 431 | 838 | 237 | 170 | 153 | 155 | 85 | 22 | 47 | 87 | 161 | 176 | 123 | 100 |
| Resultat før skattekostnad | 16 476 | 14 170 | 8 792 | 3 272 | 9 844 | 6 730 | 3 919 | 6 755 | 3 140 | 3 252 | 1 292 | 1 040 | 3 890 | 5 100 | 2 495 |
| Årsresultat | 12 970 | 11 162 | 7 142 | 2 700 | 7 855 | 5 403 | 3 198 | 5 324 | 2 518 | 2 598 | 1 099 | 964 | 2 959 | 3 858 | 2 003 |
| Totalresultat | 12 970 | 11 162 | 7 142 | 2 700 | 7 855 | 5 403 | 3 198 | 5 324 | 2 518 | 2 598 | 1 099 | 964 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 12 970 | 11 162 | 7 142 | 2 700 | 7 855 | 5 403 | 3 198 | 5 324 | 2 518 | 2 598 | 1 099 | 964 | 2 959 | 3 858 | 2 003 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 33 | 28 | 166 | 192 | 343 | 532 | 510 | 458 | 561 | 371 | 413 | 375 | 356 | 142 | 168 |
| Sum varige driftsmidler | 301 | 140 | 210 | 100 | 199 | 174 | 272 | 261 | 503 | 630 | 1 246 | 1 840 | 853 | 174 | 203 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 11 895 | 10 541 | 10 226 | 10 613 | 10 497 | 5 333 | 4 038 | 4 038 | 4 038 | 4 038 | 4 038 | 4 038 | 4 038 | 4 038 | 4 038 |
| Sum anleggsmidler | 12 229 | 10 710 | 10 601 | 10 905 | 11 039 | 6 039 | 4 820 | 4 757 | 5 103 | 5 040 | 5 697 | 6 253 | 5 247 | 4 354 | 4 410 |
| Sum fordringer | 8 226 | 8 294 | 6 723 | 4 778 | 5 519 | 5 409 | 4 827 | 2 907 | 2 987 | 2 890 | 3 372 | 2 947 | 3 580 | 3 611 | 2 487 |
| Sum investeringer | 18 239 | 8 737 | 8 341 | 8 040 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 49 041 | 42 298 | 32 832 | 24 460 | 25 999 | 24 878 | 20 834 | 18 970 | 14 833 | 13 247 | 11 154 | 9 381 | 11 472 | 10 313 | 5 668 |
| Sum eiendeler | 61 270 | 53 008 | 43 434 | 35 365 | 37 038 | 30 917 | 25 654 | 23 727 | 19 935 | 18 287 | 16 852 | 15 634 | 16 720 | 14 667 | 10 078 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 495 | 1 495 | 1 495 | 1 495 | 1 495 | 1 495 | 1 495 | 1 678 | 1 678 | 1 411 | 1 639 | 1 639 | 1 639 | 1 551 | 1 544 |
| Sum opptjent egenkapital | 41 466 | 35 311 | 30 192 | 26 497 | 25 281 | 20 107 | 16 236 | 14 051 | 10 663 | 9 226 | 7 762 | 7 433 | 6 855 | 4 843 | 2 645 |
| Sum egenkapital | 42 961 | 36 807 | 31 687 | 27 992 | 26 776 | 21 602 | 17 731 | 15 729 | 12 341 | 10 637 | 9 401 | 9 073 | 8 494 | 6 395 | 4 189 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | 1 199 | 2 135 | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 199 | 2 135 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 18 309 | 16 201 | 11 747 | 7 374 | 10 262 | 9 315 | 7 924 | 7 997 | 6 395 | 5 514 | 7 451 | 6 561 | 8 225 | 8 272 | 5 888 |
| Sum gjeld | 18 309 | 16 201 | 11 747 | 7 374 | 10 262 | 9 315 | 7 924 | 7 997 | 7 594 | 7 649 | 7 451 | 6 561 | 8 225 | 8 272 | 5 888 |
| Sum egenkapital og gjeld | 61 270 | 53 008 | 43 434 | 35 365 | 37 038 | 30 917 | 25 654 | 23 727 | 19 935 | 18 287 | 16 852 | 15 634 | 16 720 | 14 667 | 10 078 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 25,7 % | 26,9 % | 17,1 % | 9,2 % | 29,8 % | 23,1 % | 15,4 % | 25,4 % | 14,8 % | 18,9 % | 7,6 % | 6,1 % | 25,2 % | 33,1 % | 23,5 % |
| Resultatmargin | 22,8 % | 23,5 % | 15,4 % | 8,2 % | 24,2 % | 19 % | 13,1 % | 20,2 % | 12 % | 15,3 % | 6,9 % | 6,7 % | 20,1 % | 25,7 % | 19,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,68 | 2,61 | 2,79 | 3,32 | 2,53 | 2,67 | 2,63 | 2,37 | 2,32 | 2,4 | 1,5 | 1,43 | 1,39 | 1,25 | 0,96 |
| Gjeldsgrad | 0,43 | 0,44 | 0,37 | 0,26 | 0,38 | 0,43 | 0,45 | 0,51 | 0,62 | 0,72 | 0,79 | 0,72 | 0,97 | 1,29 | 1,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 30,2 % | 30,3 % | 22,5 % | 9,6 % | 29,3 % | 25 % | 18 % | 33,9 % | 20,4 % | 24,4 % | 11,7 % | 10,6 % | 34,8 % | 60,3 % | 47,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,9 % | 2 % | 41,4 % | 1,2 % | 14,1 % | 16,3 % | −6,9 % | 25,2 % | 23,6 % | 6,9 % | 10 % | −1,9 % | −2 % | 47,5 % | – |
| Arbeidskapital | 30,7 mill kr | 26,1 mill kr | 21,1 mill kr | 17,1 mill kr | 15,7 mill kr | 15,6 mill kr | 12,9 mill kr | 11 mill kr | 8,4 mill kr | 7,7 mill kr | 3,7 mill kr | 2,8 mill kr | 3,2 mill kr | 2 mill kr | −220 546 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (4)
Teknisk prøving og analyse · ALTA | |
Teknisk prøving og analyse · BODØ | |
Teknisk prøving og analyse · RØRVIK | |
Teknisk prøving og analyse · TRONDHEIM | 29 ans. |
Selger du til selskaper som AQUASTRUCTURES AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.