DNV BUSINESS ASSURANCE NORWAY AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 263 297 000 NOK |
| 2013 | 279 884 000 NOK |
| 2014 | 306 151 000 NOK |
| 2015 | 357 624 000 NOK |
| 2016 | 386 936 000 NOK |
| 2017 | 448 362 000 NOK |
| 2018 | 486 569 000 NOK |
| 2019 | 518 296 000 NOK |
| 2020 | 575 216 000 NOK |
| 2021 | 655 658 000 NOK |
| 2022 | 690 723 000 NOK |
| 2023 | 820 497 000 NOK |
| 2024 | 936 538 000 NOK |
| 2025 | 1 058 066 000 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å virke for sikring av liv og verdier. Selskapet foretar klassifikasjon av skip og anlegg, samt tlbyr tjenester for sertifisering av ledelses- systemer, produkter og personell. I tillegg tilbyr selskapet tilhørende inspeksjonstjenester og andre tjenester som er forenelig med sertifiseringsvirksomheten.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 058 066 | 936 538 | 820 497 | 690 723 | 655 658 | 575 216 | 518 296 | 486 569 | 448 362 | 386 936 | 357 624 | 306 151 | 279 884 | 263 297 |
| Sum kostnader | 1 009 304 | 914 988 | 770 563 | 639 506 | 604 484 | 576 665 | 492 914 | 479 120 | 433 696 | 382 908 | 345 923 | 303 125 | 282 963 | 276 302 |
| Driftsresultat | 48 762 | 21 550 | 49 934 | 51 217 | 51 174 | −1 449 | 25 382 | 7 449 | 14 666 | 4 028 | 11 701 | 3 026 | −3 079 | −13 005 |
| Sum finansinntekter | 5 670 | 8 508 | 2 527 | 2 061 | 1 490 | 463 | 282 | 1 416 | 144 | 485 | 522 | 592 | 491 | 590 |
| Sum finanskostnader | 1 349 | 1 099 | 6 457 | 457 | 308 | 2 039 | 2 023 | 921 | 3 496 | 204 | 701 | 1 418 | 861 | 32 |
| Netto finans | 4 321 | – | – | – | – | – | −1 741 | 495 | −3 352 | 281 | −179 | −826 | −370 | 558 |
| Resultat før skattekostnad | 53 083 | 28 959 | 46 004 | 52 821 | 52 355 | −3 025 | 23 641 | 7 944 | 11 314 | 4 309 | 11 522 | 2 200 | −3 449 | −12 447 |
| Årsresultat | 41 393 | 22 569 | 35 792 | 40 876 | 40 695 | −3 787 | 16 376 | 4 051 | 6 185 | 684 | 7 365 | 1 417 | −2 769 | −9 230 |
| Sum overføringer og disponeringer | 41 393 | – | – | – | – | – | 16 376 | – | 6 185 | – | – | 1 417 | −2 769 | −9 230 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 65 763 | 45 477 | 58 056 | 63 611 | 70 053 | 101 326 | 108 268 | 102 407 | 64 449 | 46 487 | 7 141 | 8 522 | 9 371 | 13 851 |
| Sum varige driftsmidler | 354 | 394 | – | – | – | – | – | 4 | 378 | 692 | 376 | 457 | 717 | 4 181 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 69 514 | 53 310 | 40 413 | 32 655 | 28 412 | 12 817 | 12 770 | 889 | 2 912 | 0 | 45 976 | 2 311 | 3 462 | – |
| Sum anleggsmidler | 135 631 | 99 181 | 98 469 | 96 266 | 98 465 | 114 143 | 121 038 | 103 300 | 67 739 | 47 179 | 53 493 | 11 290 | 13 550 | 18 032 |
| Sum fordringer | 198 800 | – | – | – | – | – | 107 053 | 74 672 | 127 532 | 47 758 | 47 612 | 75 097 | 53 065 | 59 637 |
| Sum omløpsmidler | 198 800 | 150 966 | 147 241 | 154 748 | 149 193 | 99 160 | 107 053 | 74 672 | 127 532 | 52 639 | 47 612 | 75 097 | 53 065 | 74 871 |
| Sum eiendeler | 334 431 | 250 147 | 245 710 | 251 014 | 247 658 | 213 303 | 228 091 | 177 972 | 195 271 | 99 818 | 101 105 | 86 387 | 66 615 | 92 903 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 811 | – | – | – | – | – | 40 811 | 811 | 5 155 | 5 155 | 5 292 | 15 714 | 15 714 | 15 714 |
| Sum opptjent egenkapital | 38 866 | – | – | – | – | – | 892 | 41 | 6 203 | −4 344 | −1 063 | −13 781 | −7 543 | −6 416 |
| Sum egenkapital | 79 677 | 67 330 | 58 972 | 55 376 | 53 287 | 32 816 | 41 703 | 852 | 11 358 | 811 | 4 229 | 1 933 | 8 171 | 9 298 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 085 | – | – | – | – | – | 1 108 | – | – | 1 198 | 3 256 | 9 201 | 2 945 | 4 505 |
| Sum langsiktig gjeld | 11 085 | 7 594 | 5 212 | – | 3 096 | 430 | 1 108 | 0 | 0 | 1 198 | 3 256 | 9 201 | 2 945 | 4 505 |
| Sum kortsiktig gjeld | 243 669 | 175 223 | 181 526 | 191 538 | 191 275 | 180 057 | 185 280 | 177 120 | 183 913 | 97 809 | 93 620 | 75 253 | 55 499 | 79 100 |
| Sum gjeld | 254 754 | 182 817 | 186 738 | 195 638 | 194 371 | 180 487 | 186 388 | 177 120 | 183 913 | 99 007 | 96 876 | 84 454 | 58 444 | 83 605 |
| Sum egenkapital og gjeld | 334 431 | 250 147 | 245 710 | 251 014 | 247 658 | 213 303 | 228 091 | 177 972 | 195 271 | 99 818 | 101 105 | 86 387 | 66 615 | 92 903 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 98 479 | 72 702 | 21 800 | 43 414 | 30 759 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 5 105 | −4 567 | −6 793 | −1 593 | −16 988 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 93 374 | −68 135 | −15 007 | −41 821 | −13 771 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,6 % | 2,3 % | 6,1 % | 7,4 % | 7,8 % | −0,3 % | 4,9 % | 1,5 % | 3,3 % | 1 % | 3,3 % | 1 % | −1,1 % | −4,9 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 2,4 % | 4,4 % | 5,9 % | 6,2 % | −0,7 % | 3,2 % | 0,8 % | 1,4 % | 0,2 % | 2,1 % | 0,5 % | −1 % | −3,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,82 | 0,86 | 0,81 | 0,81 | 0,78 | 0,55 | 0,58 | 0,42 | 0,69 | 0,54 | 0,51 | 1 | 0,96 | 0,95 |
| Gjeldsgrad | 3,2 | 2,72 | 3,17 | 3,53 | 3,65 | 5,5 | 4,47 | 207,89 | 16,19 | 122,08 | 22,91 | 43,69 | 7,15 | 8,99 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,9 % | 33,5 % | 60,7 % | 73,8 % | 76,4 % | −11,5 % | 39,3 % | 475,5 % | 54,5 % | 84,3 % | 174,2 % | 73,3 % | −33,9 % | −99,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 13 % | 14,1 % | 18,8 % | 5,3 % | 14 % | 11 % | 6,5 % | 8,5 % | 15,9 % | 8,2 % | 16,8 % | 9,4 % | 6,3 % | – |
| Arbeidskapital | −44,9 mill kr | −24,3 mill kr | −34,3 mill kr | −36,8 mill kr | −42,1 mill kr | −80,9 mill kr | −78,2 mill kr | −102,4 mill kr | −56,4 mill kr | −45,2 mill kr | −46 mill kr | −156 000 kr | −2,4 mill kr | −4,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (4)
Teknisk prøving og analyse · BERGEN | 10 ans. |
Teknisk prøving og analyse · HØVIK | 135 ans. |
Teknisk prøving og analyse · STAVANGER | |
Teknisk prøving og analyse · TRONDHEIM |
Selger du til selskaper som DNV BUSINESS ASSURANCE NORWAY AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.