ANDERSEN HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 10 668 822 NOK |
| 2012 | 10 867 677 NOK |
| 2013 | 16 983 879 NOK |
| 2014 | 10 413 710 NOK |
| 2015 | 10 490 824 NOK |
| 2016 | 10 968 395 NOK |
| 2017 | 11 360 647 NOK |
| 2018 | 11 129 920 NOK |
| 2019 | 18 737 469 NOK |
| 2020 | 12 038 534 NOK |
| 2021 | 13 555 062 NOK |
| 2022 | 11 782 710 NOK |
| 2023 | 12 875 953 NOK |
| 2024 | 13 498 998 NOK |
| 2025 | 13 605 897 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller3
Formål
Eie og drive utleie av eiendommer, anlegg o.l., samt å delta i andre selskaper ved aksjetegning eller på annen måte.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 13 606 | 13 499 | 12 876 | 11 783 | 13 555 | 12 039 | 18 737 | 11 130 | 11 361 | 10 968 | 10 491 | 10 414 | 16 984 | 10 868 | 10 669 |
| Sum kostnader | 4 087 | −7 854 | 5 835 | 7 677 | 6 795 | 9 646 | 13 836 | 4 441 | 3 986 | 4 341 | 9 368 | 3 092 | −4 011 | 3 058 | 3 083 |
| Driftsresultat | 9 519 | 21 353 | 7 041 | 4 105 | 6 760 | 2 393 | 4 901 | 6 689 | 7 375 | 6 627 | 1 122 | 7 321 | 20 995 | 7 810 | 7 586 |
| Sum finansinntekter | 5 980 | 2 031 | 473 | 396 | 4 928 | 9 424 | 3 278 | 29 | 131 | 59 | 78 | 6 | −42 | 205 | – |
| Sum finanskostnader | 4 297 | 6 674 | 3 060 | 2 031 | 1 580 | 2 864 | 2 666 | 2 254 | 1 749 | 1 865 | 4 201 | 2 382 | 11 879 | 2 581 | – |
| Netto finans | 1 682 | −4 642 | −2 587 | −1 635 | 3 348 | 6 560 | 612 | −2 225 | −1 618 | −1 806 | −4 123 | −2 377 | −11 920 | −2 376 | −2 255 |
| Resultat før skattekostnad | 11 201 | 16 711 | 4 454 | 2 470 | 10 108 | 8 953 | 5 513 | 4 464 | 5 757 | 4 821 | −3 001 | 4 945 | 9 075 | 5 434 | 5 331 |
| Årsresultat | 8 686 | 12 524 | 3 474 | 1 932 | 7 884 | 6 819 | 4 300 | 3 400 | 4 336 | 3 575 | −5 392 | 3 610 | 6 481 | 3 912 | 3 838 |
| Totalresultat | 8 686 | 12 524 | 3 474 | 1 932 | 7 884 | 6 819 | 4 300 | 3 400 | 4 336 | 3 575 | −5 392 | 3 610 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 8 686 | 12 524 | 3 474 | 1 932 | 7 884 | 6 819 | 4 300 | 3 400 | 4 336 | 3 575 | −5 392 | 3 610 | 6 481 | 3 912 | 3 838 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | 0 | 676 | 501 | 257 | 0 | – | 817 | 891 | 808 | 702 | 1 585 | 1 407 | 2 327 | 2 460 |
| Sum varige driftsmidler | 56 354 | 43 658 | 43 707 | 45 760 | 46 760 | 49 112 | 51 465 | 51 325 | 40 323 | 35 243 | 36 597 | 36 838 | 38 223 | 39 886 | 41 094 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 49 067 | 46 585 | 91 462 | 75 996 | 70 691 | 59 624 | 46 840 | 39 554 | 35 025 | 34 573 | 35 449 | 37 177 | 38 641 | 29 734 | 29 938 |
| Sum anleggsmidler | 105 421 | 90 243 | 135 844 | 122 257 | 117 708 | 108 736 | 98 305 | 91 696 | 76 239 | 70 623 | 72 748 | 75 600 | 78 271 | 71 946 | 73 492 |
| Sum fordringer | 10 889 | 20 888 | 12 239 | 9 028 | 3 448 | 2 725 | 15 289 | 13 218 | 11 947 | 12 491 | 8 626 | 6 098 | 3 406 | 9 213 | 8 650 |
| Sum investeringer | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 31 | 31 | 31 | 31 | 31 |
| Sum omløpsmidler | 27 133 | 41 368 | 15 077 | 10 464 | 13 672 | 14 277 | 24 420 | 20 960 | 17 981 | 14 296 | 11 935 | 6 524 | 4 232 | 11 302 | 9 098 |
| Sum eiendeler | 132 554 | 131 611 | 150 921 | 132 721 | 131 380 | 123 014 | 122 725 | 112 656 | 94 221 | 84 919 | 84 683 | 82 124 | 82 503 | 83 248 | 82 590 |
| Sum innskutt egenkapital | 43 554 | 43 554 | 6 327 | 28 508 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 | 7 575 |
| Sum opptjent egenkapital | 159 | 7 160 | 3 876 | 20 448 | 39 381 | 10 632 | 3 813 | −488 | −576 | −155 | 320 | 9 789 | 10 267 | 8 088 | 7 740 |
| Sum egenkapital | 43 713 | 50 714 | 10 203 | 48 957 | 46 956 | 18 206 | 11 388 | 7 087 | 6 998 | 7 420 | 7 895 | 17 364 | 17 842 | 15 663 | 15 315 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 371 | 3 749 | 0 | 0 | 0 | 64 | 396 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 69 617 | 0 | 63 346 | 66 316 | 68 901 | 90 072 | 94 050 | 86 073 | 72 856 | 70 886 | 70 319 | 58 379 | 56 955 | 61 478 | 59 643 |
| Sum langsiktig gjeld | 72 988 | 66 764 | 63 346 | 66 316 | 68 901 | 90 136 | 94 445 | 86 073 | 72 856 | 70 886 | 70 319 | 58 379 | 56 955 | 61 478 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 854 | 10 384 | 77 372 | 17 449 | 15 524 | 14 671 | 16 892 | 19 496 | 14 366 | 6 613 | 6 469 | 6 381 | 7 705 | 6 107 | 7 632 |
| Sum gjeld | 88 841 | 80 897 | 140 719 | 83 765 | 84 424 | 104 807 | 111 337 | 105 568 | 87 222 | 77 499 | 76 788 | 64 760 | 64 661 | 67 585 | 67 275 |
| Sum egenkapital og gjeld | 132 554 | 131 611 | 150 921 | 132 721 | 131 380 | 123 014 | 122 725 | 112 656 | 94 221 | 84 919 | 84 683 | 82 124 | 82 503 | 83 248 | 82 590 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 70 % | 158,2 % | 54,7 % | 34,8 % | 49,9 % | 19,9 % | 26,2 % | 60,1 % | 64,9 % | 60,4 % | 10,7 % | 70,3 % | 123,6 % | 71,9 % | 71,1 % |
| Resultatmargin | 63,8 % | 92,8 % | 27 % | 16,4 % | 58,2 % | 56,6 % | 23 % | 30,6 % | 38,2 % | 32,6 % | −51,4 % | 34,7 % | 38,2 % | 36 % | 36 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,71 | 3,98 | 0,19 | 0,6 | 0,88 | 0,97 | 1,45 | 1,08 | 1,25 | 2,16 | 1,84 | 1,02 | 0,55 | 1,85 | 1,19 |
| Gjeldsgrad | 2,03 | 1,6 | 13,79 | 1,71 | 1,8 | 5,76 | 9,78 | 14,9 | 12,46 | 10,45 | 9,73 | 3,73 | 3,62 | 4,32 | 4,39 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,9 % | 24,7 % | 34,1 % | 4 % | 16,8 % | 37,5 % | 37,8 % | 48 % | 62 % | 48,2 % | −68,3 % | 20,8 % | 36,3 % | 25 % | 25,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0,8 % | 4,8 % | 9,3 % | −13,1 % | 12,6 % | −35,8 % | 68,4 % | −2 % | 3,6 % | 4,6 % | 0,7 % | −38,7 % | 56,3 % | 1,9 % | – |
| Arbeidskapital | 11,3 mill kr | 31 mill kr | −62,3 mill kr | −7 mill kr | −1,9 mill kr | −393 824 kr | 7,5 mill kr | 1,5 mill kr | 3,6 mill kr | 7,7 mill kr | 5,5 mill kr | 143 532 kr | −3,5 mill kr | 5,2 mill kr | 1,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller3
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · FLEKKEFJORD |
Selger du til selskaper som ANDERSEN HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.