ACSENTERET AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 74 641 872 NOK |
| 2012 | 72 783 491 NOK |
| 2013 | 70 488 034 NOK |
| 2014 | 124 381 251 NOK |
| 2015 | 130 182 690 NOK |
| 2016 | 107 844 117 NOK |
| 2017 | 97 209 527 NOK |
| 2018 | 107 126 534 NOK |
| 2019 | 103 854 901 NOK |
| 2020 | 91 367 719 NOK |
| 2021 | 114 470 709 NOK |
| 2022 | 201 436 854 NOK |
| 2023 | 217 340 041 NOK |
| 2024 | 155 094 548 NOK |
| 2025 | 135 591 170 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Salg av elektriske produkter som og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 135 591 | 155 095 | 217 340 | 201 437 | 114 471 | 91 368 | 103 855 | 107 127 | 97 210 | 107 844 | 130 183 | 124 381 | 70 488 | 72 783 | 74 642 |
| Sum kostnader | 132 583 | 182 656 | 208 690 | 175 548 | 108 091 | 83 458 | 92 615 | 97 794 | 90 326 | 101 692 | 122 786 | 115 905 | 61 377 | 67 332 | 66 451 |
| Driftsresultat | 3 008 | −27 561 | 8 650 | 25 889 | 6 380 | 7 910 | 11 240 | 9 332 | 6 884 | 6 152 | 7 397 | 8 476 | 9 111 | 5 452 | 8 191 |
| Sum finansinntekter | 3 358 | 2 915 | 2 350 | 3 319 | 506 | 306 | 1 873 | 1 639 | 833 | 128 | 461 | 998 | 934 | 1 078 | 629 |
| Sum finanskostnader | 6 277 | 7 308 | 6 556 | 1 736 | 341 | 2 070 | 3 850 | 1 382 | 2 113 | 2 628 | 2 482 | 506 | 2 102 | 1 683 | 1 015 |
| Netto finans | −2 920 | – | – | – | – | – | −1 976 | 257 | −1 280 | −2 500 | −2 021 | 492 | −1 167 | −604 | −386 |
| Resultat før skattekostnad | 88 | −31 954 | 4 443 | 27 473 | 6 545 | 6 146 | 9 264 | 9 589 | 5 604 | 3 652 | 5 375 | 8 968 | 7 944 | 4 847 | 7 805 |
| Årsresultat | 61 | −24 933 | 3 454 | 21 970 | 5 105 | 4 794 | 7 218 | 7 852 | 5 200 | 4 028 | 4 806 | 6 540 | 5 690 | 3 472 | 5 601 |
| Sum overføringer og disponeringer | 61 | – | – | – | – | – | 7 218 | 7 852 | 5 200 | 4 028 | 4 806 | 6 540 | 5 690 | 3 472 | 5 601 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 7 515 | 5 992 | 762 | 0 | 169 | 110 | 77 | 144 | 208 | 181 | 256 | 477 | 400 | 107 | 92 |
| Sum varige driftsmidler | 14 538 | 18 441 | 14 966 | 14 707 | 668 | 482 | 557 | 281 | 456 | 811 | 878 | 1 108 | 675 | 1 094 | 918 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 6 621 | 2 350 | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 22 053 | 24 433 | 15 728 | 14 707 | 836 | 592 | 634 | 424 | 664 | 992 | 7 754 | 3 935 | 1 074 | 1 201 | 1 010 |
| Sum fordringer | 20 346 | – | – | – | – | – | 32 349 | 33 075 | 17 238 | 9 760 | 12 808 | 27 042 | 13 828 | 16 373 | 12 422 |
| Sum omløpsmidler | 64 341 | 48 495 | 67 318 | 82 165 | 53 570 | 62 229 | 60 898 | 54 444 | 38 521 | 36 216 | 39 940 | 46 377 | 40 139 | 31 068 | 48 524 |
| Sum eiendeler | 86 394 | 72 928 | 83 046 | 96 872 | 54 407 | 62 821 | 61 533 | 54 868 | 39 186 | 37 209 | 47 694 | 50 312 | 41 213 | 32 270 | 49 533 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 296 | – | – | – | – | – | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 61 | – | – | – | – | – | 6 936 | 6 918 | 6 766 | 6 765 | 6 738 | 6 732 | 8 392 | 8 378 | 4 906 |
| Sum egenkapital | 1 358 | 1 296 | 11 987 | 8 817 | 7 935 | 7 931 | 7 936 | 7 918 | 7 766 | 7 765 | 7 738 | 7 732 | 8 492 | 8 478 | 5 006 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 116 | – | – | – | – | – | 13 000 | – | – | – | – | – | – | 9 188 | 5 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 116 | 11 456 | 9 790 | 24 960 | 14 645 | 13 318 | 13 000 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 9 188 | 5 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 77 921 | 60 175 | 60 894 | 62 678 | 31 827 | 41 573 | 40 596 | 46 950 | 31 420 | 29 443 | 39 957 | 42 580 | 32 721 | 14 604 | 39 528 |
| Sum gjeld | 85 036 | 71 631 | 71 060 | 88 056 | 46 471 | 54 891 | 53 596 | 46 950 | 31 420 | 29 443 | 39 957 | 42 580 | 32 721 | 23 792 | 44 528 |
| Sum egenkapital og gjeld | 86 394 | 72 928 | 83 046 | 96 872 | 54 407 | 62 821 | 61 533 | 54 868 | 39 186 | 37 209 | 47 694 | 50 312 | 41 213 | 32 270 | 49 533 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −8 713 | 14 152 | −2 541 | 16 078 | 7 016 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −3 675 | −3 637 | −15 558 | −302 | 26 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 22 904 | −9 587 | 3 229 | −8 300 | 2 761 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 10 515 | 928 | −14 870 | 7 476 | 4 229 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 13 112 | 2 597 | 1 668 | 16 539 | 9 063 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 2,2 % | −17,8 % | 4 % | 12,9 % | 5,6 % | 8,7 % | 10,8 % | 8,7 % | 7,1 % | 5,7 % | 5,7 % | 6,8 % | 12,9 % | 7,5 % | 11 % |
| Resultatmargin | 0,1 % | −16,1 % | 1,6 % | 10,9 % | 4,5 % | 5,3 % | 7 % | 7,3 % | 5,4 % | 3,7 % | 3,7 % | 5,3 % | 8,1 % | 4,8 % | 7,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,83 | 0,81 | 1,11 | 1,31 | 1,68 | 1,5 | 1,5 | 1,16 | 1,23 | 1,23 | 1 | 1,09 | 1,23 | 2,13 | 1,23 |
| Gjeldsgrad | 62,63 | 55,25 | 5,93 | 9,99 | 5,86 | 6,92 | 6,75 | 5,93 | 4,05 | 3,79 | 5,16 | 5,51 | 3,85 | 2,81 | 8,9 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,5 % | – | 28,8 % | 249,2 % | 64,3 % | 60,5 % | 91 % | 99,2 % | 67 % | 51,9 % | 62,1 % | 84,6 % | 67 % | 40,9 % | 111,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −12,6 % | −28,6 % | 7,9 % | 76 % | 25,3 % | −12 % | −3,1 % | 10,2 % | −9,9 % | −17,2 % | 4,7 % | 76,5 % | −3,2 % | −2,5 % | – |
| Arbeidskapital | −13,6 mill kr | −11,7 mill kr | 6,4 mill kr | 19,5 mill kr | 21,7 mill kr | 20,7 mill kr | 20,3 mill kr | 7,5 mill kr | 7,1 mill kr | 6,8 mill kr | −16 366 kr | 3,8 mill kr | 7,4 mill kr | 16,5 mill kr | 9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (8)
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · KALANDSEIDET | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · DRAMMEN | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · TORP | 6 ans. |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · KRISTIANSAND S | |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · LARVIK | 6 ans. |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · FJELLHAMAR | 9 ans. |
Kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser · STAVANGER | 17 ans. |
Engroshandel med jernvarer, rørleggerartikler og oppvarmingsutstyr · LYE | 20 ans. |
Selger du til selskaper som ACSENTERET AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.