ZALARIS ASA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 577 338 000 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 776 792 000 NOK |
| 2020 | 792 326 000 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | Ikke tilgjengelig |
| 2023 | Ikke tilgjengelig |
| 2024 | Ikke tilgjengelig |
| 2025 | 1 503 246 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Yte fullservice outsourcing- og konsulenttjenester relatert til salg, implementering og drift av HR(Human Resources)-prosesser og funksjonalitet som lønn, lønnsregnskap, personaladministrasjon, reiseregninger, oppfølging av sykefravær, rekruttering opplæringsadministrasjon o.l. og salg av tilhørende programvare, samt å eie aksjer i andre selskaper og virksomheter som står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2020 | 2019 | 2017 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 503 246 | 792 326 | 776 792 | 577 338 |
| Sum kostnader | 1 344 344 | 754 903 | 762 701 | 566 744 |
| Driftsresultat | 158 902 | 37 423 | 14 091 | 10 594 |
| Sum finansinntekter | 1 332 | 5 763 | 2 632 | 1 498 |
| Sum finanskostnader | 76 523 | 56 576 | 26 683 | 21 618 |
| Netto finans | −75 191 | −50 813 | −24 051 | −20 120 |
| Resultat før skattekostnad | 83 711 | −13 390 | −9 960 | −9 526 |
| Årsresultat | 53 398 | −8 985 | −7 010 | −12 187 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 53 814 | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | −1 872 | – | – | – |
| Totalresultat | 51 942 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | −8 985 | −7 010 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2020 | 2019 | 2017 |
|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 346 696 | 303 713 | 297 908 | 297 670 |
| Sum varige driftsmidler | 64 670 | 54 295 | 67 986 | 36 472 |
| Sum anleggsmidler | 411 366 | 358 008 | 365 894 | 334 142 |
| Sum fordringer | 673 701 | 242 886 | 264 697 | 195 581 |
| Sum omløpsmidler | 874 782 | 367 730 | 347 145 | 233 238 |
| Sum eiendeler | 1 286 148 | 725 738 | 713 039 | 567 380 |
| Sum innskutt egenkapital | 148 116 | 42 868 | 40 014 | 61 339 |
| Sum opptjent egenkapital | 129 034 | 61 491 | 52 152 | 58 347 |
| Sum egenkapital | 273 980 | 104 359 | 92 166 | 119 686 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 15 769 | 25 417 | 25 313 | 29 482 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 449 023 | 386 936 | 379 024 | 220 225 |
| Sum langsiktig gjeld | 464 792 | 412 353 | 404 337 | 249 707 |
| Sum kortsiktig gjeld | 547 376 | 209 026 | 216 536 | 197 987 |
| Sum gjeld | 1 012 168 | 621 379 | 620 873 | 447 694 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 286 148 | 725 738 | 713 039 | 567 380 |
Morselskapsregnskap (2024, 2022, 2021, 2020, 2017, 2015, 2014, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2015 | 2014 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 340 666 | 149 796 | 144 062 | 132 974 | 101 403 | 85 556 | 70 561 | 48 610 |
| Sum kostnader | 292 683 | 190 843 | 186 043 | 182 054 | 137 682 | 115 863 | 112 922 | 61 768 |
| Driftsresultat | 47 983 | −41 047 | −41 981 | −49 080 | −36 279 | −30 307 | −42 361 | −13 158 |
| Sum finansinntekter | 50 326 | 38 379 | 57 144 | 96 536 | 30 169 | 50 276 | 43 253 | 13 062 |
| Sum finanskostnader | 72 257 | 60 375 | 22 011 | 52 954 | 17 423 | 1 446 | 1 638 | 2 943 |
| Netto finans | – | −21 996 | – | 43 582 | 12 746 | 48 830 | 41 615 | 10 119 |
| Resultat før skattekostnad | 26 052 | −63 043 | −6 848 | −5 498 | −23 533 | 18 523 | −746 | −3 039 |
| Årsresultat | 21 515 | −63 043 | −4 836 | 4 824 | −24 044 | 15 595 | −552 | −1 670 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | 4 824 | – | 15 595 | −552 | −1 670 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2022 | 2021 | 2020 | 2017 | 2015 | 2014 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 84 590 | 63 089 | 62 333 | 65 369 | 42 861 | 31 971 | 29 546 | 26 147 |
| Sum varige driftsmidler | 871 | 1 068 | 95 | 305 | 627 | 345 | 369 | 178 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 262 367 | 277 189 | 273 621 | 353 137 | 338 283 | 32 769 | 27 711 | 26 643 |
| Sum anleggsmidler | 347 828 | 341 346 | 336 049 | 418 811 | 381 771 | 65 085 | 57 626 | 52 968 |
| Sum fordringer | – | 136 346 | – | 100 863 | 19 824 | 70 421 | 51 912 | 42 032 |
| Sum omløpsmidler | 433 375 | 194 496 | 266 017 | 111 236 | 46 728 | 76 712 | 58 052 | 43 544 |
| Sum eiendeler | 781 203 | 535 842 | 602 066 | 530 047 | 428 499 | 141 797 | 115 678 | 96 512 |
| Sum innskutt egenkapital | – | 155 070 | – | 42 572 | 48 164 | 38 954 | 55 061 | 18 780 |
| Sum opptjent egenkapital | – | −138 795 | – | 28 377 | 6 532 | 28 399 | 12 797 | 9 530 |
| Sum egenkapital | 132 000 | 16 275 | 95 992 | 70 949 | 54 696 | 67 353 | 67 858 | 28 310 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | 1 019 | 205 | 4 | 21 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | 1 016 | – | 362 023 | 205 136 | 2 126 | 2 471 | 2 327 |
| Sum langsiktig gjeld | 464 209 | 1 016 | 346 806 | 362 023 | 206 155 | 2 331 | 2 475 | 2 348 |
| Sum kortsiktig gjeld | 184 994 | 518 551 | 154 789 | 97 075 | 167 648 | 72 113 | 45 345 | 65 854 |
| Sum gjeld | 649 203 | 519 567 | 506 074 | 459 098 | 373 803 | 74 444 | 47 820 | 68 202 |
| Sum egenkapital og gjeld | 781 203 | 535 842 | 602 066 | 530 047 | 428 499 | 141 797 | 115 678 | 96 512 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2020 | 2019 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,6 % | 4,7 % | 1,8 % | 1,8 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | −1,1 % | −0,9 % | −2,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,6 | 1,76 | 1,6 | 1,18 |
| Gjeldsgrad | 3,69 | 5,95 | 6,74 | 3,74 |
| Egenkapitalrentabilitet | 19,5 % | −8,6 % | −7,6 % | −10,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | 2 % | – | – |
| Arbeidskapital | 327,4 mill kr | 158,7 mill kr | 130,6 mill kr | 35,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (2)
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · LØDINGEN | |
Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemer · OSLO | 21 ans. |
Selger du til selskaper som ZALARIS ASA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.