YLVINGEN RORBUER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Eie og drive utleie av rorbuer og annet utstyr i forbindelse med turisme og reiseliv.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 472 | 752 | 837 | 475 | 634 | 850 | 934 | 738 | 654 | 609 | 448 | 0 |
| Sum kostnader | 417 | 791 | 820 | 504 | 547 | 569 | 567 | 545 | 506 | 495 | 552 | 11 |
| Driftsresultat | 55 | −39 | 18 | −29 | 87 | 281 | 367 | 193 | 147 | 114 | −105 | −11 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 4 | 5 | 7 | 187 | 208 | 231 | 233 | 247 | 260 | 245 | 27 |
| Netto finans | 0 | −4 | −5 | −7 | −185 | −205 | −230 | −233 | −247 | −260 | −244 | −27 |
| Resultat før skattekostnad | 55 | −43 | 13 | −36 | −98 | 76 | 137 | −40 | −100 | −146 | −349 | −38 |
| Årsresultat | 55 | −38 | −510 | −36 | −77 | 44 | 89 | −47 | −106 | 272 | −349 | −38 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 55 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 55 | – | – | – | – | – | – | – | – | 272 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 55 | −38 | −510 | −36 | −77 | 44 | 89 | −47 | −106 | 272 | −349 | −38 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | – | 0 | 346 | 346 | 325 | 356 | 404 | 411 | 417 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 638 | 831 | 938 | 1 045 | 3 354 | 3 548 | 3 777 | 3 888 | 4 086 | 4 136 | 4 291 | 1 974 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 16 | 12 | 5 | 5 | 5 | 5 | 3 | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 655 | 843 | 943 | 1 397 | 3 705 | 3 878 | 4 136 | 4 293 | 4 498 | 4 553 | 4 291 | 1 974 |
| Sum fordringer | 198 | 122 | 148 | 83 | 9 | 9 | 5 | 5 | 143 | 30 | 25 | 288 |
| Sum investeringer | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 410 | 239 | 202 | 132 | 190 | 238 | 299 | 127 | 149 | 141 | 218 | 585 |
| Sum eiendeler | 1 065 | 1 082 | 1 145 | 1 529 | 3 896 | 4 116 | 4 434 | 4 420 | 4 647 | 4 694 | 4 510 | 2 559 |
| Sum innskutt egenkapital | 353 | 353 | 353 | 353 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 | 352 |
| Sum opptjent egenkapital | 566 | 571 | 438 | 947 | −211 | −134 | −179 | −267 | −220 | −115 | −386 | −38 |
| Sum egenkapital | 919 | 923 | 790 | 1 300 | 141 | 217 | 173 | 84 | 131 | 237 | −35 | 314 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 126 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | – | 42 | 166 | 3 715 | 3 850 | 4 174 | 4 239 | 4 356 | 4 431 | 4 489 | 2 199 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 168 | 166 | 3 715 | 3 850 | 4 174 | 4 239 | 4 356 | 4 431 | 4 489 | 2 199 |
| Sum kortsiktig gjeld | 146 | 159 | 187 | 63 | 40 | 48 | 87 | 97 | 159 | 27 | 55 | 46 |
| Sum gjeld | 146 | 159 | 355 | 229 | 3 755 | 3 898 | 4 261 | 4 336 | 4 516 | 4 457 | 4 544 | 2 245 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 065 | 1 082 | 1 145 | 1 529 | 3 896 | 4 116 | 4 434 | 4 420 | 4 647 | 4 694 | 4 510 | 2 559 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2023 | 2022 | 2021 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,7 % | −5,2 % | 2,1 % | −6,1 % | 13,7 % | 33,1 % | 39,3 % | 26,1 % | 22,6 % | 18,8 % | −23,4 % | – |
| Resultatmargin | 11,7 % | −5 % | −60,8 % | −7,5 % | −12,1 % | 5,2 % | 9,5 % | −6,4 % | −16,2 % | 44,6 % | −77,9 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,81 | 1,51 | 1,08 | 2,11 | 4,82 | 4,96 | 3,42 | 1,32 | 0,94 | 5,31 | 3,94 | 12,8 |
| Gjeldsgrad | 0,16 | 0,17 | 0,45 | 0,18 | 26,66 | 17,94 | 24,63 | 51,48 | 34,42 | 18,82 | – | 7,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6 % | −4,1 % | −64,5 % | −2,7 % | −54,3 % | 20,4 % | 51,3 % | −55,8 % | −80,6 % | 114,7 % | – | −12 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | −10,2 % | 76,1 % | – | −25,4 % | −9 % | 26,6 % | 12,9 % | 7,3 % | 36,1 % | – | – |
| Arbeidskapital | 264 214 kr | 80 738 kr | 14 592 kr | 69 539 kr | 150 951 kr | 189 885 kr | 211 350 kr | 30 564 kr | −10 129 kr | 114 387 kr | 162 866 kr | 539 456 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · YLVINGEN |
Selger du til selskaper som YLVINGEN RORBUER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.