XPRO CARPLUS AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Kjøp, salg av biler, utleie av biler, bilpleie, salg av dekk, små reperasjon av skader og lakkering, import og eksport og investeringer i tilhørende selskap og annet som naturlig måtte faller inn under denne type virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2017, 2016 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 636 | 7 276 | 6 639 | 5 521 | 3 893 | 2 718 | 1 093 | 160 | 16 | 49 | 181 | 478 | 826 | 571 |
| Sum kostnader | 6 511 | 6 292 | 6 443 | 5 872 | 4 114 | 3 012 | 1 243 | – | 0 | – | 113 | 970 | 397 | 458 |
| Driftsresultat | 125 | 984 | 196 | −351 | −221 | −294 | −150 | 160 | 16 | 49 | 68 | −493 | 429 | 113 |
| Sum finansinntekter | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | 10 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 4 | 6 | 10 | 8 | 11 | 4 | 0 | – | – | – | 3 | 2 | 3 | – |
| Netto finans | −3 | −5 | −10 | −8 | −11 | −4 | −0 | – | – | – | −3 | 8 | −2 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 122 | 979 | 186 | −359 | −232 | −299 | −150 | 160 | 16 | 49 | 65 | −485 | 427 | 113 |
| Årsresultat | 62 | 970 | 186 | −359 | −232 | −299 | −150 | 160 | 16 | 49 | 65 | −485 | 307 | 85 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 62 | 970 | 186 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 62 | 970 | 186 | – | – | – | – | – | – | – | – | −485 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 62 | 970 | 186 | −359 | −232 | −299 | −150 | 160 | 16 | 49 | 65 | −485 | 307 | 85 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 68 | 88 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 77 | 100 | 76 | 52 | 68 | 21 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 | 10 | 10 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 8 |
| Sum anleggsmidler | 155 | 199 | 86 | 52 | 68 | 21 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 8 |
| Sum fordringer | 413 | 685 | 553 | 148 | 274 | 292 | 391 | 100 | – | – | – | 213 | 288 | 129 |
| Sum omløpsmidler | 1 711 | 1 774 | 1 167 | 824 | 605 | 473 | 493 | 100 | 0 | 0 | 0 | 391 | 783 | 465 |
| Sum eiendeler | 1 866 | 1 973 | 1 253 | 876 | 672 | 494 | 493 | 100 | 0 | 0 | 0 | 391 | 783 | 473 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 20 | 20 | 20 |
| Sum opptjent egenkapital | 178 | 116 | −854 | −1 040 | −681 | −449 | −150 | – | −30 | −46 | −95 | −149 | 336 | 85 |
| Sum egenkapital | 208 | 146 | −824 | −1 010 | −651 | −419 | −120 | 30 | 0 | −16 | −65 | −130 | 355 | 104 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 658 | 1 827 | 2 076 | 1 886 | 1 323 | 913 | 614 | 70 | – | 16 | 65 | 520 | 428 | 369 |
| Sum gjeld | 1 658 | 1 827 | 2 076 | 1 886 | 1 323 | 913 | 614 | 70 | 0 | 16 | 65 | 520 | 428 | 369 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 866 | 1 973 | 1 253 | 876 | 672 | 494 | 493 | 100 | 0 | 0 | 0 | 391 | 783 | 473 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,9 % | 13,5 % | 2,9 % | −6,4 % | −5,7 % | −10,8 % | −13,7 % | 100 % | 100 % | 100 % | 37,6 % | −103,2 % | 51,9 % | 19,9 % |
| Resultatmargin | 0,9 % | 13,3 % | 2,8 % | −6,5 % | −6 % | −11 % | −13,8 % | 100 % | 100 % | 100 % | 36 % | −101,6 % | 37,2 % | 14,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,03 | 0,97 | 0,56 | 0,44 | 0,46 | 0,52 | 0,8 | 1,43 | – | 0 | 0 | 0,75 | 1,83 | 1,26 |
| Gjeldsgrad | 7,97 | 12,48 | – | – | – | – | – | 2,33 | – | – | – | – | 1,2 | 3,55 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,6 % | 662,8 % | −22,6 % | 35,5 % | 35,6 % | 71,3 % | 124,9 % | 533,3 % | – | −311 % | −100,3 % | 373,9 % | 86,5 % | 81,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −8,8 % | 9,6 % | 20,3 % | 41,8 % | 43,2 % | 148,8 % | 582,8 % | 915,4 % | −67,8 % | −72,9 % | −62,2 % | −42,2 % | 44,6 % | – |
| Arbeidskapital | 53 008 kr | −52 444 kr | −909 342 kr | −1,1 mill kr | −718 825 kr | −439 728 kr | −120 351 kr | 30 000 kr | – | −15 757 kr | −64 757 kr | −129 710 kr | 355 253 kr | 95 750 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · OSLO | 12 ans. |
Selger du til selskaper som XPRO CARPLUS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.