XL BYGG BERGE SAG AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 139 991 781 NOK |
| 2012 | 140 650 048 NOK |
| 2013 | 153 624 914 NOK |
| 2014 | 160 643 131 NOK |
| 2015 | 165 615 417 NOK |
| 2016 | 166 658 425 NOK |
| 2017 | 192 137 411 NOK |
| 2018 | 183 130 512 NOK |
| 2019 | 180 548 108 NOK |
| 2020 | 192 096 996 NOK |
| 2021 | 344 092 569 NOK |
| 2022 | 381 447 815 NOK |
| 2023 | 317 349 964 NOK |
| 2024 | 349 847 845 NOK |
| 2025 | 384 941 166 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Salg av byggevarer, tømmermannsarbeid og tilhørende tjenester av enhver art. I tillegg så skal selskapet kunne eie i andre selskaper som driver med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 349 848 | 317 350 | 381 448 | 344 093 | 192 097 | 180 548 | 183 131 | 192 137 | 166 658 | 165 615 | 160 643 | 153 625 | 140 650 | 139 992 |
| Sum kostnader | 332 427 | 308 356 | 359 416 | 316 109 | 183 748 | 172 784 | 176 009 | 178 695 | 155 449 | 154 758 | 148 566 | 144 513 | 130 529 | 129 477 |
| Driftsresultat | 17 421 | 8 994 | 22 032 | 27 983 | 8 349 | 7 764 | 7 122 | 13 442 | 11 210 | 10 858 | 12 077 | 9 112 | 10 121 | 10 515 |
| Sum finansinntekter | 577 | 646 | 403 | 274 | 184 | 487 | 328 | 381 | 503 | 546 | 323 | 259 | 331 | – |
| Sum finanskostnader | 3 379 | 3 520 | 2 621 | 1 993 | 1 571 | 2 119 | 1 775 | 1 511 | 1 222 | 1 255 | 1 666 | 1 032 | 861 | – |
| Netto finans | – | – | – | – | – | −1 631 | −1 447 | −1 130 | −719 | −709 | −1 344 | −773 | −530 | −425 |
| Resultat før skattekostnad | 14 619 | 6 119 | 19 814 | 26 265 | 6 962 | 6 132 | 5 675 | 12 312 | 10 490 | 10 148 | 10 734 | 8 339 | 9 592 | 10 090 |
| Årsresultat | 11 427 | 4 808 | 15 466 | 20 505 | 5 433 | 4 735 | 4 330 | 9 316 | 7 847 | 7 367 | 7 830 | 5 984 | 6 896 | 7 259 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | – | – | – | – | 4 735 | 4 330 | 9 316 | 7 847 | 7 367 | 7 830 | 5 984 | 6 896 | 7 259 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 452 | 843 | 1 509 | 1 035 | 117 | 151 | 76 | 114 | 347 | 419 | 193 | 412 | 5 | – |
| Sum varige driftsmidler | 10 423 | 12 389 | 13 706 | 10 698 | 8 302 | 10 313 | 10 939 | 11 475 | 8 777 | 9 935 | 10 267 | 9 088 | 6 960 | 6 240 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 54 | 54 | 54 | 54 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 10 929 | 13 286 | 15 269 | 11 786 | 8 419 | 10 464 | 11 015 | 11 588 | 9 124 | 10 354 | 10 460 | 9 499 | 6 964 | 6 240 |
| Sum fordringer | – | – | – | – | – | 32 291 | 31 489 | 32 528 | 27 548 | 26 822 | 22 984 | 20 808 | 17 159 | 22 321 |
| Sum omløpsmidler | 87 210 | 92 113 | 91 373 | 106 172 | 72 728 | 65 252 | 62 751 | 63 572 | 53 808 | 52 413 | 48 158 | 43 372 | 36 123 | 40 207 |
| Sum eiendeler | 98 139 | 105 399 | 106 642 | 117 958 | 81 148 | 75 716 | 73 766 | 75 160 | 62 933 | 62 767 | 58 617 | 52 871 | 43 087 | 46 447 |
| Sum innskutt egenkapital | – | – | – | – | – | 8 710 | 8 710 | 8 710 | 8 710 | 8 710 | 8 710 | 8 710 | 8 710 | 8 710 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | 7 165 | 7 650 | 7 696 | 7 127 | 6 997 | 5 944 | – | 5 | 231 |
| Sum egenkapital | 31 352 | 31 857 | 29 337 | 30 966 | 21 308 | 15 875 | 16 360 | 16 406 | 15 837 | 15 707 | 14 654 | 8 710 | 8 715 | 8 941 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 96 |
| Sum langsiktig gjeld | 500 | 500 | 500 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 66 287 | 73 042 | 76 805 | 86 992 | 59 840 | 59 841 | 57 406 | 58 754 | 47 095 | 47 060 | 43 963 | 44 161 | 34 373 | 37 410 |
| Sum gjeld | 66 787 | 73 542 | 77 305 | 86 992 | 59 840 | 59 841 | 57 406 | 58 754 | 47 095 | 47 060 | 43 963 | 44 161 | 34 373 | 37 506 |
| Sum egenkapital og gjeld | 98 139 | 105 399 | 106 642 | 117 958 | 81 148 | 75 716 | 73 766 | 75 160 | 62 933 | 62 767 | 58 617 | 52 871 | 43 087 | 46 447 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 18 945 | 3 408 | 37 029 | 25 987 | 9 390 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 232 | −1 285 | −6 019 | −3 413 | −765 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −19 307 | −1 884 | −30 870 | −22 197 | −8 339 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | −130 | 239 | 140 | 378 | 285 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 2 381 | 2 511 | 2 272 | 2 132 | 1 471 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5 % | 2,8 % | 5,8 % | 8,1 % | 4,4 % | 4,3 % | 3,9 % | 7 % | 6,7 % | 6,6 % | 7,5 % | 5,9 % | 7,2 % | 7,5 % |
| Resultatmargin | 3,3 % | 1,5 % | 4,1 % | 6 % | 2,8 % | 2,6 % | 2,4 % | 4,9 % | 4,7 % | 4,5 % | 4,9 % | 3,9 % | 4,9 % | 5,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,26 | 1,19 | 1,22 | 1,22 | 1,09 | 1,09 | 1,08 | 1,14 | 1,11 | 1,1 | 0,98 | 1,05 | 1,07 |
| Gjeldsgrad | 2,13 | 2,31 | 2,64 | 2,81 | 2,81 | 3,77 | 3,51 | 3,58 | 2,97 | 3 | 3 | 5,07 | 3,94 | 4,19 |
| Egenkapitalrentabilitet | 36,4 % | 15,1 % | 52,7 % | 66,2 % | 25,5 % | 29,8 % | 26,5 % | 56,8 % | 49,5 % | 46,9 % | 53,4 % | 68,7 % | 79,1 % | 81,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 10,2 % | −16,8 % | 10,9 % | 79,1 % | 6,4 % | −1,4 % | −4,7 % | 15,3 % | 0,6 % | 3,1 % | 4,6 % | 9,2 % | 0,5 % | – |
| Arbeidskapital | 20,9 mill kr | 19,1 mill kr | 14,6 mill kr | 19,2 mill kr | 12,9 mill kr | 5,4 mill kr | 5,3 mill kr | 4,8 mill kr | 6,7 mill kr | 5,4 mill kr | 4,2 mill kr | −789 324 kr | 1,8 mill kr | 2,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (4)
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · KOPERVIK | |
Engroshandel med tømmer, trelast, byggevarer og sanitærutstyr · ØLENSVÅG | 75 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · SAUDA | 7 ans. |
Detaljhandel med jernvarer, byggevarer, fargevarer og glass · VINJE | 14 ans. |
Selger du til selskaper som XL BYGG BERGE SAG AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.