VMS HORDALAND AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 77 144 203 NOK |
| 2013 | 104 288 450 NOK |
| 2014 | 118 021 445 NOK |
| 2015 | 121 030 669 NOK |
| 2016 | 131 268 376 NOK |
| 2017 | 139 502 966 NOK |
| 2018 | 140 100 604 NOK |
| 2019 | 133 429 977 NOK |
| 2020 | 134 731 449 NOK |
| 2021 | 137 638 727 NOK |
| 2022 | 137 481 934 NOK |
| 2023 | 140 814 177 NOK |
| 2024 | 154 848 857 NOK |
| 2025 | 172 516 676 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Drive verksteds- og servicevirksomhet, å tilby konsulent- og servicetjenester, samt å drive handel med reservedeler og brukte deler.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 172 517 | 154 849 | 140 814 | 137 482 | 137 639 | 134 731 | 133 430 | 140 101 | 139 503 | 131 268 | 121 031 | 118 021 | 104 288 | 77 144 |
| Sum kostnader | 159 275 | 136 494 | 126 608 | 124 040 | 123 440 | 119 247 | 121 345 | 129 117 | 127 376 | 117 159 | 107 808 | 107 748 | 93 118 | 69 552 |
| Driftsresultat | 13 242 | 18 355 | 14 207 | 13 442 | 14 198 | 15 484 | 12 085 | 10 983 | 12 127 | 14 109 | 13 223 | 10 274 | 11 170 | 7 592 |
| Sum finansinntekter | 183 | 154 | 158 | 139 | 186 | 192 | 214 | 236 | 3 022 | 600 | 447 | 453 | 173 | 129 |
| Sum finanskostnader | 22 | 7 | 2 | 7 | 35 | 22 | 8 | 3 | 9 | 3 | 2 | 15 | 1 | 13 |
| Netto finans | 162 | – | – | – | – | – | 206 | 233 | 3 013 | 597 | 445 | 438 | 173 | 116 |
| Resultat før skattekostnad | 13 403 | 18 501 | 14 362 | 13 574 | 14 350 | 15 654 | 12 291 | 11 216 | 15 139 | 14 706 | 13 668 | 10 711 | 11 343 | 7 708 |
| Årsresultat | 10 445 | 14 427 | 11 196 | 10 580 | 11 186 | 12 206 | 9 581 | 8 618 | 12 136 | 11 044 | 9 962 | 7 748 | 8 131 | 5 532 |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 445 | – | – | – | – | – | 9 581 | 8 618 | 12 136 | 11 044 | 9 962 | 7 748 | 8 131 | 5 532 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 208 | 263 | – | – | – | 0 | 8 | 44 | 22 | 53 | 55 | 17 | 34 | 93 |
| Sum varige driftsmidler | 1 025 | 977 | 454 | 551 | 653 | 570 | 428 | 232 | 219 | 404 | 601 | 817 | 347 | 236 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 215 | 1 215 | 1 215 | 1 222 | 1 217 | 1 228 |
| Sum anleggsmidler | 1 232 | 1 240 | 454 | 551 | 653 | 570 | 435 | 277 | 1 457 | 1 672 | 1 871 | 2 056 | 1 599 | 1 557 |
| Sum fordringer | 39 190 | – | – | – | – | – | 26 877 | 22 057 | 27 067 | 21 025 | 21 315 | 21 956 | 22 682 | 15 009 |
| Sum omløpsmidler | 55 433 | 57 145 | 51 592 | 49 251 | 40 849 | 41 261 | 36 505 | 43 469 | 50 913 | 46 025 | 44 526 | 35 303 | 34 537 | 21 693 |
| Sum eiendeler | 56 665 | 58 385 | 52 046 | 49 802 | 41 503 | 41 831 | 36 941 | 43 745 | 52 370 | 47 698 | 46 397 | 37 360 | 36 135 | 23 250 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 | – | – | – | – | – | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 31 844 | – | – | – | – | – | 19 704 | 25 123 | 17 720 | 21 083 | 18 039 | 17 077 | 13 328 | 9 197 |
| Sum egenkapital | 32 044 | 33 599 | 24 171 | 28 476 | 22 895 | 23 109 | 19 904 | 25 323 | 17 920 | 21 283 | 18 239 | 17 277 | 13 528 | 9 397 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 277 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 277 | – | 85 | – | 83 | 32 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 24 344 | 24 616 | 27 789 | 21 254 | 18 525 | 18 689 | 17 037 | 18 423 | 34 450 | 26 415 | 28 158 | 20 083 | 22 607 | 13 853 |
| Sum gjeld | 24 621 | 24 786 | 27 875 | 21 326 | 18 608 | 18 721 | 17 037 | 18 423 | 34 450 | 26 415 | 28 158 | 20 083 | 22 607 | 13 853 |
| Sum egenkapital og gjeld | 56 665 | 58 385 | 52 046 | 49 802 | 41 503 | 41 831 | 36 941 | 43 745 | 52 370 | 47 698 | 46 397 | 37 360 | 36 135 | 23 250 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | – | 17 216 | 7 624 | 11 798 | 11 356 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | – | 173 | 44 | 148 | −23 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | – | −17 435 | −7 533 | −12 247 | −11 186 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | – | −46 | 134 | −302 | 147 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | – | 1 287 | 1 332 | 1 198 | 1 500 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,7 % | 11,9 % | 10,1 % | 9,8 % | 10,3 % | 11,5 % | 9,1 % | 7,8 % | 8,7 % | 10,8 % | 10,9 % | 8,7 % | 10,7 % | 9,8 % |
| Resultatmargin | 6,1 % | 9,3 % | 8 % | 7,7 % | 8,1 % | 9,1 % | 7,2 % | 6,2 % | 8,7 % | 8,4 % | 8,2 % | 6,6 % | 7,8 % | 7,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,28 | 2,32 | 1,86 | 2,32 | 2,21 | 2,21 | 2,14 | 2,36 | 1,48 | 1,74 | 1,58 | 1,76 | 1,53 | 1,57 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 0,74 | 1,15 | 0,75 | 0,81 | 0,81 | 0,86 | 0,73 | 1,92 | 1,24 | 1,54 | 1,16 | 1,67 | 1,47 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,6 % | 42,9 % | 46,3 % | 37,2 % | 48,9 % | 52,8 % | 48,1 % | 34 % | 67,7 % | 51,9 % | 54,6 % | 44,9 % | 60,1 % | 58,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 11,4 % | 10 % | 2,4 % | −0,1 % | 2,2 % | 1 % | −4,8 % | 0,4 % | 6,3 % | 8,5 % | 2,5 % | 13,2 % | 35,2 % | – |
| Arbeidskapital | 31,1 mill kr | 32,5 mill kr | 23,8 mill kr | 28 mill kr | 22,3 mill kr | 22,6 mill kr | 19,5 mill kr | 25 mill kr | 16,5 mill kr | 19,6 mill kr | 16,4 mill kr | 15,2 mill kr | 11,9 mill kr | 7,8 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av maskiner · BLOMSTERDALEN | 43 ans. |
Selger du til selskaper som VMS HORDALAND AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.