VIUL HOVEDGÅRD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 665 200 NOK |
| 2012 | 898 406 NOK |
| 2013 | 2 717 624 NOK |
| 2014 | 2 895 396 NOK |
| 2015 | 2 301 967 NOK |
| 2016 | 5 098 463 NOK |
| 2017 | 3 535 596 NOK |
| 2018 | 3 384 052 NOK |
| 2019 | 3 262 000 NOK |
| 2020 | 3 953 088 NOK |
| 2021 | 3 557 218 NOK |
| 2022 | 3 828 243 NOK |
| 2023 | 1 861 877 NOK |
| 2024 | 2 043 115 NOK |
| 2025 | 2 395 008 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Roller6
Formål
Eiendomsbestyrelse, skogsdrift, gårdsdrift, salg av konsulent- og administrasjonstjenester, samt dermed beslektet virksomhet. Selskapet kan eie og forvalte aksjer, verdipapirer, fast eiendom, skog, dyrket mark og andre formuesverdier eller på annen måte engasjere seg i andre foretagender av enhver art.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 395 | 2 043 | 1 862 | 3 828 | 3 557 | 3 953 | 3 262 | 3 384 | 3 536 | 5 098 | 2 302 | 2 895 | 2 718 | 898 | 665 |
| Sum kostnader | 2 457 | 2 631 | 2 223 | 3 638 | 3 430 | 4 078 | 3 057 | 3 625 | 3 192 | 3 681 | 2 603 | 2 656 | 2 045 | 1 368 | 2 197 |
| Driftsresultat | −62 | −588 | −361 | 191 | 127 | −125 | 205 | −241 | 343 | 1 418 | −301 | 240 | 673 | −469 | −1 532 |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 | 0 | 1 | 20 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 17 | 1 | 0 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 680 | 681 | 519 | 302 | 224 | 301 | 338 | 248 | 213 | 147 | 184 | 205 | 156 | 99 | – |
| Netto finans | −680 | −680 | −519 | −302 | −204 | −301 | −338 | −247 | −212 | −146 | −167 | −205 | −156 | −99 | −30 |
| Resultat før skattekostnad | −742 | −1 268 | −880 | −111 | −77 | −426 | −133 | −488 | 131 | 1 271 | −468 | 35 | 517 | −568 | −1 562 |
| Årsresultat | −742 | −1 268 | −880 | −111 | −77 | −426 | −133 | −488 | 131 | 1 271 | −468 | 35 | 517 | −568 | −1 562 |
| Sum overføringer og disponeringer | −742 | −1 268 | −880 | −111 | −77 | −426 | −133 | −488 | 131 | 1 271 | −468 | 35 | 517 | −568 | −1 562 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 13 540 | 11 959 | 11 867 | 8 977 | 8 555 | 7 905 | 7 755 | 7 917 | 7 630 | 7 378 | 5 652 | 4 926 | 4 466 | 3 445 | 3 254 |
| Sum anleggsmidler | 13 540 | 11 959 | 11 867 | 8 977 | 8 555 | 7 905 | 7 755 | 7 917 | 7 630 | 7 378 | 5 652 | 4 926 | 4 466 | 3 445 | 3 254 |
| Sum fordringer | 133 | 123 | 135 | 280 | 342 | 764 | 814 | 777 | 484 | 399 | 432 | 315 | 443 | 77 | 2 |
| Sum omløpsmidler | 195 | 179 | 186 | −1 590 | −1 382 | 1 060 | 1 372 | 1 366 | 960 | 785 | 892 | 586 | 731 | 102 | 4 |
| Sum eiendeler | 13 736 | 12 139 | 12 053 | 7 387 | 7 173 | 8 965 | 9 128 | 9 283 | 8 590 | 8 163 | 6 544 | 5 512 | 5 197 | 3 547 | 3 258 |
| Sum innskutt egenkapital | 949 | 949 | 949 | 949 | 949 | 996 | 996 | 1 980 | 1 980 | 1 980 | 1 964 | 848 | 848 | 848 | 3 410 |
| Sum opptjent egenkapital | −3 459 | −2 717 | −1 448 | −568 | −457 | −426 | – | 399 | 887 | 755 | – | −16 | −51 | −568 | −1 562 |
| Sum egenkapital | −2 510 | −1 767 | −499 | 381 | 492 | 570 | 996 | 2 379 | 2 867 | 2 735 | 1 964 | 832 | 797 | 280 | 1 848 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 15 613 | 13 154 | 11 816 | 6 181 | 5 891 | 5 111 | 5 207 | 5 385 | 1 096 | 897 | 1 124 | 1 047 | 1 202 | 116 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 15 613 | 13 154 | 11 816 | 6 181 | 5 891 | 5 111 | 5 207 | 5 385 | 1 096 | 897 | 1 124 | 1 047 | 1 202 | 116 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 632 | 752 | 735 | 825 | 790 | 3 284 | 2 925 | 1 519 | 4 627 | 4 531 | 3 455 | 3 633 | 3 198 | 3 151 | 1 410 |
| Sum gjeld | 16 245 | 13 906 | 12 552 | 7 006 | 6 681 | 8 395 | 8 132 | 6 904 | 5 723 | 5 428 | 4 580 | 4 680 | 4 400 | 3 267 | 1 410 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 736 | 12 139 | 12 053 | 7 387 | 7 173 | 8 965 | 9 128 | 9 283 | 8 590 | 8 163 | 6 544 | 5 512 | 5 197 | 3 547 | 3 258 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −2,6 % | −28,8 % | −19,4 % | 5 % | 3,6 % | −3,2 % | 6,3 % | −7,1 % | 9,7 % | 27,8 % | −13,1 % | 8,3 % | 24,8 % | −52,2 % | −230,3 % |
| Resultatmargin | −31 % | −62,1 % | −47,3 % | −2,9 % | −2,2 % | −10,8 % | −4,1 % | −14,4 % | 3,7 % | 24,9 % | −20,3 % | 1,2 % | 19 % | −63,2 % | −234,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,31 | 0,24 | 0,25 | – | – | 0,32 | 0,47 | 0,9 | 0,21 | 0,17 | 0,26 | 0,16 | 0,23 | 0,03 | 0 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | 18,38 | 13,57 | 14,74 | 8,17 | 2,9 | 2 | 1,98 | 2,33 | 5,62 | 5,52 | 11,67 | 0,76 |
| Egenkapitalrentabilitet | 29,6 % | 71,8 % | 176,4 % | −29,2 % | −15,7 % | −74,8 % | −13,3 % | −20,5 % | 4,6 % | 46,5 % | −23,8 % | 4,2 % | 64,9 % | −202,8 % | −84,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17,2 % | 9,7 % | −51,4 % | 7,6 % | −10 % | 21,2 % | −3,6 % | −4,3 % | −30,7 % | 121,5 % | −20,5 % | 6,5 % | 202,5 % | 35,1 % | – |
| Arbeidskapital | −437 073 kr | −572 335 kr | −549 674 kr | −2,4 mill kr | −2,2 mill kr | −2,2 mill kr | −1,6 mill kr | −153 435 kr | −3,7 mill kr | −3,7 mill kr | −2,6 mill kr | −3 mill kr | −2,5 mill kr | −3 mill kr | −1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Dyrking av korn, unntatt ris, belgvekster og oljeholdige vekster · HØNEFOSS | 5 ans. |
Selger du til selskaper som VIUL HOVEDGÅRD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.