VISMA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 5 141 908 000 NOK |
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 18 674 922 000 NOK |
| 2021 | 2 080 984 000 NOK |
| 2022 | 2 056 475 000 NOK |
| 2023 | 2 391 523 000 NOK |
| 2024 | 2 804 398 000 NOK |
| 2025 | 3 552 115 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller11
Formål
Eie og forvalte aksjer i andre selskaper, herunder selskaper som driver utvikling og salg av programvare, salg av konsulenttjenester, handel, agenturer og annen næringsvirksomhet eller som deltar i andre selskaper i tilknytning til foranstående, og alt hva som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 552 115 | 2 804 398 | 2 391 523 | 2 056 475 | 2 080 984 | 18 674 922 | 5 141 908 |
| Sum kostnader | 2 598 580 | 2 346 716 | 2 100 301 | 1 812 923 | 1 859 949 | 16 432 075 | 4 519 428 |
| Driftsresultat | 953 535 | 457 682 | 291 222 | 243 552 | 221 035 | 2 242 847 | 622 480 |
| Sum finansinntekter | 164 793 | 73 007 | 116 961 | 98 471 | 23 518 | 190 190 | 28 421 |
| Sum finanskostnader | 451 947 | 345 895 | 239 788 | 155 199 | 137 627 | 697 035 | 211 139 |
| Netto finans | −287 154 | −272 888 | −122 827 | −56 728 | −114 109 | −506 845 | −182 718 |
| Resultat før skattekostnad | 666 381 | 184 794 | 168 395 | 186 824 | 106 926 | 1 736 002 | 439 762 |
| Årsresultat | 550 661 | 158 962 | 119 987 | 160 957 | 81 223 | 1 382 136 | 310 732 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 550 820 | 159 121 | 114 139 | 160 560 | 81 223 | 1 382 136 | – |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | −71 625 | 0 | 0 | 260 682 | – |
| Totalresultat | 545 367 | 105 667 | 48 362 | 784 551 | 0 | 1 642 818 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 0 | 158 962 | 125 843 | 0 | 0 | 0 | 310 732 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 024 426 | 5 684 634 | 5 279 804 | 4 684 227 | 4 114 960 | 33 365 878 | 5 030 625 |
| Sum varige driftsmidler | 26 673 | 35 778 | 38 846 | 38 038 | 41 741 | 339 064 | 152 830 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 248 355 | 201 400 | 199 992 | 194 554 | 250 905 | 2 536 767 | 240 461 |
| Sum anleggsmidler | 6 299 454 | 5 921 812 | 5 518 642 | 4 916 819 | 4 407 606 | 36 241 973 | 5 423 916 |
| Sum fordringer | 409 868 | 432 664 | 388 459 | 411 563 | 328 671 | 2 951 471 | 943 952 |
| Sum omløpsmidler | 1 643 374 | 1 576 291 | 1 420 411 | 1 484 127 | 1 286 785 | 13 208 880 | 2 146 397 |
| Sum eiendeler | 7 942 828 | 7 498 103 | 6 939 053 | 6 400 946 | 5 694 391 | 49 450 853 | 7 570 313 |
| Sum innskutt egenkapital | 588 905 | 588 905 | 588 905 | 588 615 | 588 615 | 6 142 402 | 1 300 248 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 838 739 | 1 725 664 | 1 624 536 | 1 570 531 | 820 800 | 11 473 248 | −41 587 |
| Sum egenkapital | 2 430 952 | 2 317 602 | 2 215 904 | 2 162 495 | 1 413 595 | 17 644 230 | 1 274 104 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 542 546 | 275 337 | 575 825 | 539 892 | 294 439 | 3 332 640 | 639 814 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 945 445 | 3 616 237 | 3 228 529 | 239 284 | 3 128 014 | 20 680 214 | 3 772 287 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 203 460 | 3 891 574 | 3 490 475 | 3 398 098 | 3 422 453 | 24 012 854 | 4 412 101 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 308 415 | 1 288 927 | 1 232 673 | 840 450 | 858 341 | 7 793 769 | 1 884 109 |
| Sum gjeld | 5 511 875 | 5 180 501 | 4 723 148 | 4 238 450 | 4 280 794 | 31 806 623 | 6 296 210 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 942 827 | 7 498 103 | 6 939 052 | 6 400 945 | 5 694 389 | 49 450 853 | 7 570 314 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 890 956 | 912 981 | 722 583 | 536 474 | 496 854 | 5 074 871 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −650 195 | −771 181 | −700 432 | −120 506 | −661 328 | 2 822 321 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −128 422 | 145 364 | 22 711 | −200 575 | −42 288 | 1 028 244 | – |
| Netto endring i likvider | 112 339 | 126 588 | 44 862 | 136 777 | −206 762 | 3 718 280 | – |
| Likvider ved periodens slutt | 1 232 886 | 1 142 997 | 1 031 159 | 1 071 512 | 958 114 | 10 257 409 | – |
Morselskapsregnskap (2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2013, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 238 985 | 153 855 | 120 939 | 128 700 | 110 717 | 62 284 | 23 071 |
| Sum kostnader | 198 657 | 137 545 | 122 788 | 122 536 | 110 020 | 80 425 | 68 826 |
| Driftsresultat | 40 328 | 16 310 | −1 849 | 6 164 | 697 | −18 141 | −45 755 |
| Sum finansinntekter | 1 110 440 | 1 330 502 | 921 878 | 1 026 446 | 636 753 | 881 213 | 372 736 |
| Sum finanskostnader | 39 899 | 50 407 | 53 614 | 104 011 | 100 729 | 50 004 | 69 903 |
| Netto finans | 1 070 541 | 1 280 095 | 868 264 | 922 435 | 536 024 | 831 209 | 302 833 |
| Resultat før skattekostnad | 1 110 869 | 1 296 405 | 866 415 | 928 599 | 536 721 | 813 068 | 257 078 |
| Årsresultat | 867 077 | 1 125 801 | 729 065 | 790 445 | 393 005 | 701 254 | 181 161 |
| Sum overføringer og disponeringer | 867 077 | 1 125 801 | 729 065 | 790 445 | 393 005 | 701 254 | 181 161 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 234 | 262 | – | – | 0 | 279 | – |
| Sum varige driftsmidler | 27 507 | 27 222 | 23 118 | 22 931 | 21 535 | 19 280 | 19 481 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 317 970 | 4 278 428 | 3 298 734 | 2 463 657 | 4 554 276 | 2 389 173 | 1 564 665 |
| Sum anleggsmidler | 8 345 711 | 4 305 912 | 3 321 852 | 2 486 588 | 4 575 811 | 2 408 732 | 1 584 146 |
| Sum fordringer | 1 544 802 | 848 097 | 676 697 | 2 103 893 | 748 103 | 1 071 541 | 393 976 |
| Sum omløpsmidler | 1 629 379 | 1 043 266 | 1 167 145 | 2 235 483 | 811 175 | 1 132 538 | 632 321 |
| Sum eiendeler | 9 975 090 | 5 349 178 | 4 488 997 | 4 722 071 | 5 386 986 | 3 541 270 | 2 216 467 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 142 027 | 1 830 374 | 627 951 | 533 951 | 1 776 029 | 165 000 | 165 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 220 128 | 2 689 288 | 2 001 331 | 1 641 312 | 1 257 500 | 1 412 443 | 717 777 |
| Sum egenkapital | 8 362 155 | 4 519 662 | 2 629 282 | 2 175 263 | 3 033 529 | 1 577 443 | 882 777 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 2 028 | 2 106 | 2 079 | – | 6 920 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 20 536 | 925 426 | 318 865 | 1 568 737 | 1 028 000 | 825 072 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 20 536 | 927 454 | 320 971 | 1 570 816 | 1 028 000 | 831 992 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 612 936 | 808 980 | 932 261 | 2 225 837 | 782 641 | 935 827 | 501 697 |
| Sum gjeld | 1 612 936 | 829 516 | 1 859 715 | 2 546 808 | 2 353 457 | 1 963 827 | 1 333 689 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 975 091 | 5 349 178 | 4 488 997 | 4 722 071 | 5 386 986 | 3 541 270 | 2 216 466 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 26,8 % | 16,3 % | 12,2 % | 11,8 % | 10,6 % | 12 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 15,5 % | 5,7 % | 5 % | 7,8 % | 3,9 % | 7,4 % | 6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,22 | 1,15 | 1,77 | 1,5 | 1,69 | 1,14 |
| Gjeldsgrad | 2,27 | 2,24 | 2,13 | 1,96 | 3,03 | 1,8 | 4,94 |
| Egenkapitalrentabilitet | 22,7 % | 6,9 % | 5,4 % | 7,4 % | 5,8 % | 7,8 % | 24,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 26,7 % | 17,3 % | 16,3 % | −1,2 % | −88,9 % | – | – |
| Arbeidskapital | 335 mill kr | 287,4 mill kr | 187,7 mill kr | 643,7 mill kr | 428,4 mill kr | 5,4 mrd kr | 262,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller11
Underenheter (1)
Utgivelse av annen programvare · OSLO | 9 ans. |
Selger du til selskaper som VISMA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.