VISIT NORDFJORD AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 5 405 | 5 301 | 6 519 | 6 667 | 7 068 | 7 636 | 6 622 | 5 069 | 6 117 | 6 682 | 5 276 | 5 594 | 5 577 |
| Sum kostnader | 5 331 | 5 952 | 7 616 | 7 338 | 6 671 | 6 186 | 6 070 | 5 885 | 6 302 | 6 772 | 5 375 | 5 509 | 5 297 |
| Driftsresultat | 74 | −650 | −1 097 | −671 | 397 | 1 450 | 553 | −816 | −185 | −89 | −99 | 85 | 281 |
| Sum finansinntekter | 45 | 16 | 9 | 4 | 1 | 7 | 54 | 20 | 47 | 59 | 56 | 46 | 19 |
| Sum finanskostnader | 11 | 12 | 13 | 7 | 11 | 7 | 6 | 7 | 12 | 10 | 6 | 9 | 3 |
| Netto finans | 34 | 5 | −4 | −3 | −10 | 0 | 48 | 13 | 35 | 49 | 50 | 36 | 16 |
| Resultat før skattekostnad | 108 | −645 | −1 102 | −674 | 387 | 1 451 | 600 | −804 | −150 | −40 | −49 | 121 | 297 |
| Årsresultat | 108 | −645 | −1 102 | −674 | 291 | 1 108 | 600 | −804 | −150 | −40 | −49 | 96 | 203 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 108 | −645 | −1 102 | −674 | 291 | 1 108 | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 108 | −645 | −1 102 | −674 | 291 | 1 108 | 600 | −804 | −150 | −40 | −49 | 96 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 108 | −645 | −1 102 | −674 | 291 | 1 108 | 600 | −804 | −150 | −40 | −49 | 96 | 203 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 77 | 172 | 194 | 174 | 298 | 321 | 458 | 146 | 275 | 228 | 192 | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 78 | 68 | 67 | 67 | 67 | 67 |
| Sum anleggsmidler | 144 | 238 | 261 | 241 | 365 | 388 | 524 | 224 | 343 | 295 | 258 | 67 | 67 |
| Sum fordringer | 1 032 | 514 | 1 183 | 852 | 237 | 2 186 | 1 524 | 1 402 | 1 470 | 2 151 | 1 229 | 1 228 | 1 685 |
| Sum omløpsmidler | 1 858 | 1 864 | 2 565 | 3 725 | 4 137 | 4 553 | 2 531 | 2 383 | 2 920 | 3 240 | 1 917 | 2 431 | 2 674 |
| Sum eiendeler | 2 001 | 2 102 | 2 826 | 3 966 | 4 503 | 4 941 | 3 055 | 2 607 | 3 263 | 3 535 | 2 176 | 2 498 | 2 741 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 849 | 1 849 | 1 849 | 1 849 | 1 849 | 1 849 | 1 849 | 1 849 | 1 977 | 1 977 | 463 | 463 | 463 |
| Sum opptjent egenkapital | −313 | −421 | 224 | 1 326 | 2 000 | 1 708 | 600 | – | 676 | 826 | 866 | 916 | 820 |
| Sum egenkapital | 1 536 | 1 428 | 2 073 | 3 175 | 3 849 | 3 558 | 2 449 | 1 849 | 2 653 | 2 803 | 1 329 | 1 378 | 1 282 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 465 | 674 | 752 | 791 | 653 | 1 383 | 606 | 758 | 610 | 731 | 847 | 1 119 | 1 458 |
| Sum gjeld | 465 | 674 | 752 | 791 | 653 | 1 383 | 606 | 758 | 610 | 731 | 847 | 1 119 | 1 458 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 001 | 2 102 | 2 826 | 3 966 | 4 503 | 4 941 | 3 055 | 2 607 | 3 263 | 3 535 | 2 176 | 2 498 | 2 741 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1,4 % | −12,3 % | −16,8 % | −10,1 % | 5,6 % | 19 % | 8,4 % | −16,1 % | −3 % | −1,3 % | −1,9 % | 1,5 % | 5 % |
| Resultatmargin | 2 % | −12,2 % | −16,9 % | −10,1 % | 4,1 % | 14,5 % | 9,1 % | −15,9 % | −2,5 % | −0,6 % | −0,9 % | 1,7 % | 3,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4 | 2,77 | 3,41 | 4,71 | 6,33 | 3,29 | 4,18 | 3,14 | 4,79 | 4,43 | 2,26 | 2,17 | 1,83 |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,47 | 0,36 | 0,25 | 0,17 | 0,39 | 0,25 | 0,41 | 0,23 | 0,26 | 0,64 | 0,81 | 1,14 |
| Egenkapitalrentabilitet | 7 % | −45,2 % | −53,1 % | −21,2 % | 7,6 % | 31,2 % | 24,5 % | −43,5 % | −5,7 % | −1,4 % | −3,7 % | 7 % | 15,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2 % | −18,7 % | −2,2 % | −5,7 % | −7,4 % | 15,3 % | 30,6 % | −17,1 % | −8,5 % | 26,7 % | −5,7 % | 0,3 % | – |
| Arbeidskapital | 1,4 mill kr | 1,2 mill kr | 1,8 mill kr | 2,9 mill kr | 3,5 mill kr | 3,2 mill kr | 1,9 mill kr | 1,6 mill kr | 2,3 mill kr | 2,5 mill kr | 1,1 mill kr | 1,3 mill kr | 1,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper · STRYN | 6 ans. |
Selger du til selskaper som VISIT NORDFJORD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.