VISIT HARDANGERFJORD AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 10 576 | 8 555 | 8 075 | 7 061 | 6 404 | 7 206 | 6 638 | 4 891 | 5 667 | 6 045 | 6 111 | 5 849 | 6 073 | 7 130 | 6 861 |
| Sum kostnader | 10 649 | 8 693 | 8 099 | 7 978 | 6 328 | 6 592 | 6 675 | 5 081 | 5 642 | 5 945 | 6 063 | 5 591 | 6 108 | 7 163 | 6 513 |
| Driftsresultat | −73 | −137 | −23 | −917 | 76 | 613 | −37 | −190 | 25 | 100 | 48 | 259 | −35 | −33 | 347 |
| Sum finansinntekter | 5 | 8 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 11 | 2 | 4 | 15 | 3 | 3 | 7 | 50 |
| Sum finanskostnader | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | 4 | 3 | 1 | 1 | 2 | 19 | 2 | 2 | 1 | 7 |
| Netto finans | 2 | 5 | 1 | 2 | 3 | 1 | 1 | 10 | 1 | 2 | −3 | 1 | 1 | 6 | 43 |
| Resultat før skattekostnad | −71 | −132 | −22 | −914 | 79 | 615 | −36 | −180 | 26 | 102 | 45 | 260 | −34 | −27 | 390 |
| Årsresultat | −71 | −132 | −22 | −914 | 79 | 615 | −36 | −180 | 26 | 102 | 45 | 260 | −34 | −27 | 390 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −71 | −132 | −22 | −914 | 79 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −71 | −132 | −22 | −914 | 79 | – | – | – | – | – | – | 260 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −71 | −132 | −22 | −914 | 79 | 615 | −36 | −180 | 26 | 102 | 45 | 260 | −34 | −27 | 390 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 | 9 | 17 | – | 219 | 277 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | – | 7 | 68 | 174 | 277 | 266 | 292 | – | – | – | – | – | 5 | 11 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 108 | 260 | 420 |
| Sum anleggsmidler | 26 | 41 | 110 | 199 | 521 | 569 | 317 | 25 | 25 | 25 | 25 | 25 | 113 | 271 | 420 |
| Sum fordringer | 473 | 333 | 276 | 769 | 167 | 299 | 425 | 260 | 887 | 686 | 911 | 258 | 504 | 1 295 | 681 |
| Sum omløpsmidler | 1 624 | 1 275 | 1 258 | 1 862 | 883 | 846 | 1 385 | 1 294 | 1 119 | 1 309 | 1 176 | 593 | 707 | 1 546 | 1 158 |
| Sum eiendeler | 1 650 | 1 317 | 1 368 | 2 061 | 1 404 | 1 415 | 1 703 | 1 319 | 1 144 | 1 334 | 1 201 | 618 | 820 | 1 817 | 1 578 |
| Sum innskutt egenkapital | 531 | 531 | 532 | 532 | 533 | 535 | 535 | 535 | 523 | 522 | 522 | 522 | 522 | 522 | 522 |
| Sum opptjent egenkapital | −937 | −865 | −733 | −711 | 207 | 127 | −488 | −452 | −272 | −298 | −400 | −445 | −705 | −670 | −643 |
| Sum egenkapital | −406 | −334 | −201 | −179 | 740 | 662 | 47 | 83 | 251 | 224 | 122 | 77 | −183 | −148 | −121 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 149 | 446 | 743 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 149 | 446 | 743 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 056 | 1 651 | 1 570 | 2 239 | 664 | 753 | 1 655 | 1 236 | 892 | 1 110 | 1 079 | 541 | 854 | 1 520 | 956 |
| Sum gjeld | 2 056 | 1 651 | 1 570 | 2 239 | 664 | 753 | 1 655 | 1 236 | 892 | 1 110 | 1 079 | 541 | 1 003 | 1 965 | 1 699 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 650 | 1 317 | 1 368 | 2 061 | 1 404 | 1 415 | 1 703 | 1 319 | 1 144 | 1 334 | 1 201 | 618 | 820 | 1 817 | 1 578 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,7 % | −1,6 % | −0,3 % | −13 % | 1,2 % | 8,5 % | −0,6 % | −3,9 % | 0,4 % | 1,7 % | 0,8 % | 4,4 % | −0,6 % | −0,5 % | 5,1 % |
| Resultatmargin | −0,7 % | −1,6 % | −0,3 % | −13 % | 1,2 % | 8,5 % | −0,5 % | −3,7 % | 0,5 % | 1,7 % | 0,7 % | 4,4 % | −0,6 % | −0,4 % | 5,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,79 | 0,77 | 0,8 | 0,83 | 1,33 | 1,12 | 0,84 | 1,05 | 1,25 | 1,18 | 1,09 | 1,1 | 0,83 | 1,02 | 1,21 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | 0,9 | 1,14 | 34,91 | 14,83 | 3,55 | 4,96 | 8,86 | 7,02 | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,6 % | 39,6 % | 11,1 % | 511,3 % | 10,7 % | 92,8 % | −75,7 % | −215,9 % | 10,5 % | 45,6 % | 36,8 % | 337,2 % | 18,8 % | 18,5 % | −322,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 23,6 % | 5,9 % | 14,4 % | 10,3 % | −11,1 % | 8,6 % | 35,7 % | −13,7 % | −6,3 % | −1,1 % | 4,5 % | −3,7 % | −14,8 % | 3,9 % | – |
| Arbeidskapital | −431 287 kr | −375 592 kr | −311 605 kr | −377 743 kr | 219 006 kr | 93 445 kr | −270 067 kr | 58 322 kr | 226 229 kr | 198 791 kr | 96 801 kr | 52 038 kr | −147 339 kr | 26 759 kr | 201 923 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Aktiviteter utført av turistkontorer og destinasjonsselskaper · NORHEIMSUND | 10 ans. |
Selger du til selskaper som VISIT HARDANGERFJORD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.