VIKEGATA 17 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 289 | 1 455 | 1 045 | 1 037 | 922 | 2 345 | 2 438 | 960 | 865 | 7 432 | 4 330 | 10 580 | 10 446 |
| Sum kostnader | 1 476 | 1 389 | 1 226 | 1 269 | 1 075 | 2 281 | 2 008 | 1 233 | 1 841 | 3 969 | 4 600 | 7 247 | 4 900 |
| Driftsresultat | −187 | 66 | −182 | −231 | −153 | 63 | 430 | −273 | −976 | 3 463 | −270 | 3 333 | 5 546 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 440 | 65 | 45 | 93 | 135 | 134 | 830 | −1 744 | −957 | −126 |
| Sum finanskostnader | 243 | 276 | 275 | 223 | 188 | 240 | 393 | 443 | 415 | 457 | 704 | 979 | 1 581 |
| Netto finans | −242 | −276 | −275 | 216 | −123 | −195 | −300 | −308 | −282 | 373 | −2 448 | −1 935 | −1 707 |
| Resultat før skattekostnad | −429 | −210 | −457 | −15 | −276 | −132 | 130 | −582 | −1 257 | 3 836 | −2 719 | 1 398 | 3 839 |
| Årsresultat | −451 | −210 | −457 | −15 | −295 | −178 | 108 | −582 | −1 257 | 2 866 | −2 042 | 1 020 | 2 749 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −451 | −210 | −457 | −15 | −295 | −178 | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | −451 | −210 | −457 | −15 | −295 | −178 | 108 | −582 | −1 257 | 2 866 | −2 042 | 1 020 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −451 | −210 | −457 | −15 | −295 | −178 | 108 | −582 | −1 257 | 2 866 | −2 042 | 1 020 | 2 749 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 261 | 722 | 45 | 423 |
| Sum varige driftsmidler | 6 634 | 6 781 | 7 059 | 7 037 | 7 251 | 7 482 | 7 706 | 8 130 | 9 989 | 9 869 | 12 981 | 16 105 | 18 353 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 270 | 270 | 270 | 270 | 5 558 | 5 493 | 5 535 | 5 445 | 5 314 | 5 187 | 5 063 | 4 921 | 6 827 |
| Sum anleggsmidler | 7 165 | 7 312 | 7 590 | 7 568 | 13 070 | 13 236 | 13 502 | 13 837 | 15 564 | 15 317 | 18 765 | 21 071 | 25 602 |
| Sum fordringer | 68 | 385 | 67 | 139 | 248 | 696 | 634 | 326 | 327 | 373 | 2 685 | 283 | 184 |
| Sum omløpsmidler | 193 | 400 | 134 | 722 | 249 | 711 | 1 776 | 2 418 | 562 | 683 | 3 047 | 552 | 4 342 |
| Sum eiendeler | 7 358 | 7 712 | 7 724 | 8 290 | 13 319 | 13 947 | 15 278 | 16 255 | 16 126 | 16 000 | 21 812 | 21 623 | 29 944 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 635 | 3 635 | 3 635 | 3 961 | 3 961 | 3 961 | 3 961 | 3 961 | 3 961 | 3 961 | 3 961 | 3 961 | 3 961 |
| Sum opptjent egenkapital | −717 | −267 | −56 | 75 | 90 | 385 | 563 | 534 | 1 116 | 2 374 | −275 | 1 768 | 747 |
| Sum egenkapital | 2 918 | 3 368 | 3 579 | 4 035 | 4 050 | 4 345 | 4 523 | 4 495 | 5 077 | 6 334 | 3 686 | 5 728 | 4 708 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 100 | 3 380 | 3 663 | 3 946 | 6 595 | 6 859 | 7 015 | 7 257 | 7 489 | 5 515 | 8 912 | 9 679 | 18 511 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 100 | 3 380 | 3 663 | 3 946 | 6 595 | 6 859 | 7 015 | 7 257 | 7 489 | 5 515 | 8 912 | 9 679 | 18 511 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 341 | 963 | 482 | 309 | 2 674 | 2 743 | 3 741 | 4 503 | 3 561 | 4 151 | 9 214 | 6 216 | 6 725 |
| Sum gjeld | 4 441 | 4 343 | 4 145 | 4 255 | 9 269 | 9 601 | 10 755 | 11 760 | 11 050 | 9 666 | 18 126 | 15 895 | 25 236 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 358 | 7 712 | 7 724 | 8 290 | 13 319 | 13 947 | 15 278 | 16 255 | 16 126 | 16 000 | 21 812 | 21 623 | 29 944 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −14,5 % | 4,5 % | −17,4 % | −22,3 % | −16,6 % | 2,7 % | 17,7 % | −28,5 % | −112,8 % | 46,6 % | −6,3 % | 31,5 % | 53,1 % |
| Resultatmargin | −35 % | −14,4 % | −43,7 % | −1,5 % | −32 % | −7,6 % | 4,4 % | −60,6 % | −145,3 % | 38,6 % | −47,2 % | 9,6 % | 26,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,14 | 0,42 | 0,28 | 2,34 | 0,09 | 0,26 | 0,47 | 0,54 | 0,16 | 0,16 | 0,33 | 0,09 | 0,65 |
| Gjeldsgrad | 1,52 | 1,29 | 1,16 | 1,05 | 2,29 | 2,21 | 2,38 | 2,62 | 2,18 | 1,53 | 4,92 | 2,78 | 5,36 |
| Egenkapitalrentabilitet | −15,5 % | −6,2 % | −12,8 % | −0,4 % | −7,3 % | −4,1 % | 2,4 % | −12,9 % | −24,8 % | 45,2 % | −55,4 % | 17,8 % | 58,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −11,4 % | 39,3 % | 0,7 % | 12,5 % | −60,7 % | −3,8 % | 154,1 % | 10,9 % | −88,4 % | 71,6 % | −59,1 % | 1,3 % | – |
| Arbeidskapital | −1,1 mill kr | −563 174 kr | −348 318 kr | 413 029 kr | −2,4 mill kr | −2 mill kr | −2 mill kr | −2,1 mill kr | −3 mill kr | −3,5 mill kr | −6,2 mill kr | −5,7 mill kr | −2,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · ØRSTA |
Selger du til selskaper som VIKEGATA 17 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.