VIKANS PRODUKSJON AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 14 397 997 NOK |
| 2012 | 13 875 590 NOK |
| 2013 | 14 303 118 NOK |
| 2014 | 14 169 119 NOK |
| 2015 | 14 395 101 NOK |
| 2016 | 15 156 402 NOK |
| 2017 | 14 248 195 NOK |
| 2018 | 15 249 162 NOK |
| 2019 | 15 433 902 NOK |
| 2020 | 14 450 727 NOK |
| 2021 | 16 571 719 NOK |
| 2022 | 16 972 890 NOK |
| 2023 | 18 645 918 NOK |
| 2024 | 18 302 910 NOK |
| 2025 | 19 715 834 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Gartnerivirksomhet, å delta i andre selskaper, samt annen virksomhet som narurlig står i forbind- else med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 19 716 | 18 303 | 18 646 | 16 973 | 16 572 | 14 451 | 15 434 | 15 249 | 14 248 | 15 156 | 14 395 | 14 169 | 14 303 | 13 876 | 14 398 |
| Sum kostnader | 20 079 | 18 388 | 18 523 | 16 647 | 16 419 | 14 200 | 15 547 | 15 189 | 14 359 | 14 802 | 14 485 | 13 984 | 14 059 | 13 426 | 14 086 |
| Driftsresultat | −363 | −85 | 123 | 326 | 153 | 251 | −113 | 60 | −111 | 354 | −90 | 185 | 244 | 449 | 312 |
| Sum finansinntekter | 603 | 600 | 452 | 266 | 180 | 202 | 235 | 181 | 57 | 45 | 90 | 39 | 79 | 45 | – |
| Sum finanskostnader | 31 | 205 | 269 | 82 | 83 | 158 | 49 | 59 | 120 | 108 | 68 | 117 | 49 | 31 | – |
| Netto finans | 571 | 395 | 183 | 184 | 96 | 44 | 186 | 122 | −63 | −63 | 22 | −78 | 30 | 14 | −10 |
| Resultat før skattekostnad | 208 | 310 | 306 | 510 | 249 | 295 | 73 | 182 | −174 | 291 | −68 | 107 | 274 | 464 | 302 |
| Årsresultat | 162 | 242 | 238 | 398 | 194 | 230 | 57 | 143 | −131 | 221 | −48 | 73 | 196 | 334 | 218 |
| Sum overføringer og disponeringer | 162 | 242 | 238 | 398 | 194 | 230 | 57 | 143 | −131 | 221 | −48 | 73 | 196 | 334 | 218 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 11 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 417 | 1 394 | 1 925 | 2 416 | 2 948 | 2 494 | 2 833 | 2 889 | 2 559 | 1 302 | 1 361 | 1 754 | 1 654 | 1 478 | 1 286 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 516 | 483 | 452 | 427 | 411 | 399 | 388 | 377 | 366 | 356 | 346 | 341 | 333 | 326 | 421 |
| Sum anleggsmidler | 2 932 | 1 877 | 2 377 | 2 842 | 3 359 | 2 894 | 3 221 | 3 265 | 2 925 | 1 658 | 1 707 | 2 095 | 1 998 | 1 804 | 1 707 |
| Sum fordringer | 7 799 | 8 204 | 8 073 | 7 200 | 5 200 | 5 117 | 5 263 | 6 495 | 5 752 | 3 840 | 3 868 | 6 228 | 5 949 | 5 273 | 3 970 |
| Sum investeringer | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Sum omløpsmidler | 9 601 | 10 248 | 10 273 | 9 030 | 7 259 | 7 228 | 7 149 | 8 709 | 7 969 | 6 977 | 7 684 | 8 801 | 8 132 | 8 383 | 7 737 |
| Sum eiendeler | 12 533 | 12 124 | 12 650 | 11 873 | 10 618 | 10 121 | 10 371 | 11 974 | 10 894 | 8 635 | 9 391 | 10 896 | 10 130 | 10 187 | 9 444 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 488 | 1 488 | 1 488 | 1 488 | 1 488 | 1 488 | 1 488 | 1 488 | 1 488 | 1 368 | 1 368 | 1 368 | 1 185 | 1 185 | 1 185 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 251 | 4 089 | 4 017 | 4 061 | 3 873 | 3 679 | 3 727 | 3 670 | 3 526 | 3 657 | 3 437 | 3 485 | 3 412 | 3 216 | 2 882 |
| Sum egenkapital | 5 739 | 5 577 | 5 504 | 5 549 | 5 361 | 5 167 | 5 215 | 5 158 | 5 014 | 5 025 | 4 805 | 4 853 | 4 597 | 4 401 | 4 067 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 78 | 42 | 76 | 92 | 95 | 45 | 58 | 75 | 46 | 52 | 39 | 91 | 19 | 32 | 74 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 065 | 209 | 923 | 1 101 | 1 346 | 587 | 821 | 1 057 | 1 288 | 638 | 772 | 1 447 | 1 449 | 997 | 638 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 143 | 250 | 999 | 1 193 | 1 441 | 632 | 879 | 1 132 | 1 334 | 690 | 811 | 1 538 | 1 468 | 1 029 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 651 | 6 297 | 6 147 | 5 131 | 3 816 | 4 323 | 4 277 | 5 685 | 4 546 | 2 920 | 3 776 | 4 505 | 4 065 | 4 757 | 4 665 |
| Sum gjeld | 6 794 | 6 548 | 7 146 | 6 324 | 5 258 | 4 955 | 5 156 | 6 817 | 5 880 | 3 610 | 4 587 | 6 043 | 5 533 | 5 786 | 5 377 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 533 | 12 124 | 12 650 | 11 873 | 10 618 | 10 121 | 10 371 | 11 974 | 10 894 | 8 635 | 9 391 | 10 896 | 10 130 | 10 187 | 9 444 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −1,8 % | −0,5 % | 0,7 % | 1,9 % | 0,9 % | 1,7 % | −0,7 % | 0,4 % | −0,8 % | 2,3 % | −0,6 % | 1,3 % | 1,7 % | 3,2 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | 0,8 % | 1,3 % | 1,3 % | 2,3 % | 1,2 % | 1,6 % | 0,4 % | 0,9 % | −0,9 % | 1,5 % | −0,3 % | 0,5 % | 1,4 % | 2,4 % | 1,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 | 1,63 | 1,67 | 1,76 | 1,9 | 1,67 | 1,67 | 1,53 | 1,75 | 2,39 | 2,04 | 1,95 | 2 | 1,76 | 1,66 |
| Gjeldsgrad | 1,18 | 1,17 | 1,3 | 1,14 | 0,98 | 0,96 | 0,99 | 1,32 | 1,17 | 0,72 | 0,95 | 1,25 | 1,2 | 1,31 | 1,32 |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,8 % | 4,4 % | 4,3 % | 7,2 % | 3,6 % | 4,5 % | 1,1 % | 2,8 % | −2,6 % | 4,4 % | −1 % | 1,5 % | 4,3 % | 7,6 % | 5,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,7 % | −1,8 % | 9,9 % | 2,4 % | 14,7 % | −6,4 % | 1,2 % | 7 % | −6 % | 5,3 % | 1,6 % | −0,9 % | 3,1 % | −3,6 % | – |
| Arbeidskapital | 3,9 mill kr | 4 mill kr | 4,1 mill kr | 3,9 mill kr | 3,4 mill kr | 2,9 mill kr | 2,9 mill kr | 3 mill kr | 3,4 mill kr | 4,1 mill kr | 3,9 mill kr | 4,3 mill kr | 4,1 mill kr | 3,6 mill kr | 3,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Dyrking av ettårige vekster ellers · STJØRDAL | 15 ans. |
Selger du til selskaper som VIKANS PRODUKSJON AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.