VIBRANTZ MINERALS (NORWAY) LIMITED (NUF)
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Kjøp og salg av metaller og mineralske produkter, industrihandel i Norge.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 25 277 | 36 678 | 23 771 | 31 635 | 29 297 | 19 177 | 12 017 | 13 615 | 10 121 | 8 830 |
| Sum kostnader | 22 282 | 33 329 | 22 004 | 29 186 | 27 117 | 18 948 | 14 687 | 11 586 | 10 332 | 10 153 |
| Driftsresultat | 2 994 | 3 350 | 1 766 | 2 449 | 2 179 | 229 | −2 669 | 2 028 | −212 | −1 323 |
| Sum finansinntekter | 280 | 515 | 202 | 340 | 311 | 300 | 939 | 1 632 | 752 | 321 |
| Sum finanskostnader | 661 | 368 | 326 | 532 | 467 | 258 | 1 500 | 1 397 | 808 | 253 |
| Netto finans | −381 | 146 | −124 | −192 | −155 | 42 | −561 | 234 | −56 | 67 |
| Resultat før skattekostnad | 2 614 | 3 496 | 1 642 | 2 257 | 2 024 | 271 | −3 230 | 2 263 | −267 | −1 256 |
| Årsresultat | 2 039 | 2 726 | 1 280 | 1 738 | 1 529 | 173 | −2 424 | 1 652 | −207 | −905 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 039 | 2 726 | 1 280 | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 2 039 | 2 726 | 1 280 | 1 738 | 1 529 | 173 | – | 1 652 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 039 | 2 726 | 1 280 | 1 738 | 1 529 | 173 | −2 424 | 1 652 | −207 | −905 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | 213 | 709 | 806 | – | 405 | 344 |
| Sum anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 213 | 709 | 806 | 0 | 405 | 344 |
| Sum fordringer | 10 624 | 12 525 | 12 051 | 3 856 | 4 980 | 2 161 | 670 | 1 762 | 316 | 164 |
| Sum omløpsmidler | 13 114 | 12 540 | 12 452 | 4 738 | 6 892 | 3 745 | 1 945 | 2 378 | 2 532 | 2 460 |
| Sum eiendeler | 13 114 | 12 540 | 12 452 | 4 738 | 7 105 | 4 454 | 2 751 | 2 378 | 2 937 | 2 805 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 117 | 8 078 | 5 352 | 2 776 | 1 038 | −490 | −664 | 1 760 | 108 | 315 |
| Sum egenkapital | 10 117 | 8 078 | 5 352 | 2 776 | 1 038 | −490 | −664 | 1 760 | 108 | 315 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 997 | 4 461 | 7 100 | 1 962 | 6 067 | 4 944 | 3 415 | 618 | 2 829 | 2 490 |
| Sum gjeld | 2 997 | 4 461 | 7 100 | 1 962 | 6 067 | 4 944 | 3 415 | 618 | 2 829 | 2 490 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 114 | 12 540 | 12 452 | 4 738 | 7 105 | 4 454 | 2 751 | 2 378 | 2 937 | 2 805 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2022 | 2021 | 2020 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,9 % | 9,1 % | 7,4 % | 7,7 % | 7,4 % | 1,2 % | −22,2 % | 14,9 % | −2,1 % | −15 % |
| Resultatmargin | 8,1 % | 7,4 % | 5,4 % | 5,5 % | 5,2 % | 0,9 % | −20,2 % | 12,1 % | −2 % | −10,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,38 | 2,81 | 1,75 | 2,41 | 1,14 | 0,76 | 0,57 | 3,85 | 0,9 | 0,99 |
| Gjeldsgrad | 0,3 | 0,55 | 1,33 | 0,71 | 5,84 | – | – | 0,35 | 26,13 | 7,91 |
| Egenkapitalrentabilitet | 20,2 % | 33,8 % | 23,9 % | 62,6 % | 147,2 % | −35,4 % | 365,1 % | 93,9 % | −190,9 % | −287,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −31,1 % | 54,3 % | – | 8 % | 52,8 % | 59,6 % | −11,7 % | 34,5 % | 14,6 % | – |
| Arbeidskapital | 10,1 mill kr | 8,1 mill kr | 5,4 mill kr | 2,8 mill kr | 825 092 kr | −1,2 mill kr | −1,5 mill kr | 1,8 mill kr | −296 448 kr | −29 240 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Engroshandel med metaller og metallholdig malm · STROKE-ON-TRENT ST4 3BL |
Selger du til selskaper som VIBRANTZ MINERALS (NORWAY) LIMITED (NUF)?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.