VETTRE HOTELLDRIFT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Negativ egenkapital — gjelden overstiger eiendelene.
Drift av Vettre Hotell- og konferansesenter.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 45 717 | 42 292 | 47 518 | 50 178 | 35 018 | 20 562 |
| Sum kostnader | 48 105 | 46 832 | 49 785 | 51 812 | 33 493 | 25 049 |
| Driftsresultat | −2 388 | −4 540 | −2 267 | −1 634 | 1 525 | −4 487 |
| Sum finansinntekter | 0 | −0 | 1 | 0 | 0 | 1 |
| Sum finanskostnader | 23 | 30 | 1 414 | 8 | 0 | 459 |
| Netto finans | −23 | −31 | −1 413 | −8 | −0 | −458 |
| Resultat før skattekostnad | −2 411 | −4 570 | −3 680 | −1 642 | 1 525 | −4 946 |
| Årsresultat | −2 411 | −3 578 | −2 889 | −1 296 | 1 184 | −3 864 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 411 | −3 578 | −2 889 | −1 296 | 1 184 | −3 864 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 0 | −3 578 | 0 | −1 296 | 0 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 411 | −3 578 | −2 889 | −1 296 | 1 184 | −3 864 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 180 | 5 025 | 4 033 | 3 242 | 2 895 | 3 236 |
| Sum varige driftsmidler | 1 534 | 1 835 | 1 898 | 1 872 | 830 | 640 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 1 715 | 6 860 | 5 931 | 5 114 | 3 725 | 3 876 |
| Sum fordringer | 5 642 | 2 514 | 7 665 | 8 836 | 2 691 | 3 865 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 8 100 | 6 970 | 10 215 | 15 015 | 9 928 | 6 033 |
| Sum eiendeler | 9 815 | 13 830 | 16 146 | 20 130 | 13 653 | 9 908 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 345 | 4 345 | 7 000 | 7 000 | 7 000 | 7 000 |
| Sum opptjent egenkapital | −5 006 | −1 337 | −1 914 | −4 225 | −7 929 | −9 113 |
| Sum egenkapital | −661 | 3 008 | 5 086 | 2 775 | −929 | −2 113 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 333 | 396 | 460 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 333 | 396 | 460 | 519 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 143 | 10 426 | 10 600 | 16 836 | 14 583 | 12 022 |
| Sum gjeld | 10 476 | 10 822 | 11 060 | 17 355 | 14 583 | 12 022 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 815 | 13 830 | 16 146 | 20 130 | 13 653 | 9 908 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −5,2 % | −10,7 % | −4,8 % | −3,3 % | 4,4 % | −21,8 % |
| Resultatmargin | −5,3 % | −8,5 % | −6,1 % | −2,6 % | 3,4 % | −18,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,8 | 0,67 | 0,96 | 0,89 | 0,68 | 0,5 |
| Gjeldsgrad | – | 3,6 | 2,17 | 6,25 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 364,6 % | −119 % | −56,8 % | −46,7 % | −127,4 % | 182,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 8,1 % | −11 % | −5,3 % | 43,3 % | 70,3 % | – |
| Arbeidskapital | −2 mill kr | −3,5 mill kr | −384 753 kr | −1,8 mill kr | −4,7 mill kr | −6 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Drift av hoteller · VETTRE | 83 ans. |
Selger du til selskaper som VETTRE HOTELLDRIFT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.