VESTDAVIT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 79 963 434 NOK |
| 2012 | 98 784 634 NOK |
| 2013 | 131 212 113 NOK |
| 2014 | 154 957 565 NOK |
| 2015 | 148 441 153 NOK |
| 2016 | 126 631 755 NOK |
| 2017 | 95 154 115 NOK |
| 2018 | 95 484 551 NOK |
| 2019 | 116 323 435 NOK |
| 2020 | 145 912 792 NOK |
| 2021 | 155 756 045 NOK |
| 2022 | 178 403 310 NOK |
| 2023 | 233 430 750 NOK |
| 2024 | 350 724 586 NOK |
| 2025 | 372 850 595 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Konstruksjon, utvikling, salg og vedlikehold av daviter, vinsjer m.v., og hva hermed står i naturlig forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 372 851 | 350 725 | 233 431 | 178 403 | 155 756 | 145 913 | 116 323 | 95 485 | 95 154 | 126 632 | 148 441 | 154 958 | 131 212 | 98 785 | 79 963 |
| Sum kostnader | 327 235 | 305 346 | 217 179 | 169 039 | 144 477 | 140 829 | 110 280 | 93 623 | 95 040 | 118 329 | 130 643 | 136 422 | 117 766 | 88 681 | – |
| Driftsresultat | 45 616 | 45 378 | 16 251 | 9 364 | 11 279 | 5 084 | 6 043 | 1 861 | 114 | 8 303 | 17 798 | 18 536 | 13 447 | 10 104 | 6 282 |
| Sum finansinntekter | 11 744 | 16 184 | 14 000 | 6 405 | 4 485 | 3 843 | 1 351 | 1 479 | 1 182 | 989 | 1 967 | 2 016 | 946 | 592 | – |
| Sum finanskostnader | 10 598 | 14 090 | 14 885 | 5 272 | 3 633 | 3 698 | 1 873 | 1 361 | 927 | 1 044 | 988 | 1 357 | 993 | 1 600 | – |
| Netto finans | 1 146 | – | – | – | – | – | −522 | 118 | 255 | −55 | 980 | 659 | −46 | −1 008 | −923 |
| Resultat før skattekostnad | 46 762 | 47 472 | 15 367 | 10 497 | 12 132 | 5 228 | 5 522 | 1 979 | 370 | 8 248 | 18 778 | 19 195 | 13 400 | 9 096 | 5 359 |
| Årsresultat | 36 575 | 37 084 | 12 063 | 8 220 | 9 618 | 4 218 | 4 382 | 1 839 | 711 | 6 447 | 14 649 | 14 125 | 9 762 | 6 592 | 3 960 |
| Totalresultat | 36 575 | – | – | – | – | – | 4 382 | 1 839 | 711 | 6 447 | 14 649 | 14 125 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 36 575 | – | – | – | – | – | 4 382 | 1 839 | 711 | 6 447 | 14 649 | 14 125 | 9 762 | 6 592 | 3 960 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 14 389 | 10 722 | 8 007 | 1 708 | 200 | – | – | 62 | 154 | 247 | 85 | 123 | 161 | 0 | 2 063 |
| Sum varige driftsmidler | 2 109 | 2 100 | 1 776 | 2 291 | 2 852 | 3 256 | 2 787 | 1 594 | 1 548 | 1 754 | 2 110 | 2 567 | 1 561 | 1 475 | 1 282 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 0 | 703 | 703 | 8 617 | 2 386 | 2 465 | 2 018 | 2 844 | 4 094 | 3 921 | 688 | 0 | – |
| Sum anleggsmidler | 16 498 | 12 821 | 9 784 | 4 703 | 3 754 | 11 873 | 5 174 | 4 121 | 3 720 | 4 845 | 6 288 | 6 611 | 2 410 | 1 475 | 3 345 |
| Sum fordringer | 140 642 | – | – | – | – | – | 42 925 | 30 025 | 45 660 | 59 782 | 47 806 | 43 708 | 53 578 | 15 850 | 26 511 |
| Sum omløpsmidler | 188 932 | 166 125 | 115 346 | 92 442 | 93 306 | 64 699 | 62 244 | 51 971 | 57 916 | 73 723 | 61 555 | 57 370 | 65 370 | 28 774 | 36 459 |
| Sum eiendeler | 205 430 | 178 946 | 125 129 | 97 144 | 97 060 | 76 573 | 67 417 | 56 092 | 61 635 | 78 568 | 67 843 | 63 980 | 67 780 | 30 249 | 39 804 |
| Sum innskutt egenkapital | 14 522 | – | – | – | – | – | 14 522 | 14 522 | 14 522 | 14 522 | 14 522 | 14 522 | 14 522 | 14 522 | 14 522 |
| Sum opptjent egenkapital | 56 993 | – | – | – | – | – | 19 738 | 15 357 | 18 517 | 17 806 | 14 660 | 7 510 | 885 | 623 | −2 968 |
| Sum egenkapital | 71 515 | 56 469 | 37 638 | 35 659 | 34 097 | 34 479 | 34 261 | 29 879 | 33 040 | 32 329 | 29 182 | 22 033 | 15 408 | 15 146 | 11 554 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 18 562 | – | – | – | – | – | 6 078 | 6 281 | 6 634 | 8 529 | 12 529 | 9 949 | 4 880 | 1 141 | 450 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 280 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 20 842 | 3 225 | 3 570 | 11 215 | – | 8 817 | 6 078 | 6 281 | 6 634 | 8 529 | 12 529 | 9 949 | 4 880 | 1 141 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 113 073 | 102 030 | 69 574 | 50 270 | 52 121 | 33 277 | 27 079 | 19 932 | 21 961 | 37 710 | 26 132 | 31 998 | 47 493 | 13 962 | 27 800 |
| Sum gjeld | 133 915 | 122 477 | 87 491 | 61 485 | 62 963 | 42 094 | 33 157 | 26 213 | 28 595 | 46 239 | 38 661 | 41 947 | 52 373 | 15 104 | 28 250 |
| Sum egenkapital og gjeld | 205 430 | 178 946 | 125 129 | 97 144 | 97 060 | 76 573 | 67 417 | 56 092 | 61 635 | 78 568 | 67 843 | 63 980 | 67 780 | 30 249 | 39 804 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 58 728 | 18 142 | 8 441 | 769 | 5 117 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −5 285 | 6 599 | −2 026 | 75 | −1 396 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −24 921 | 10 065 | −6 566 | −2 023 | −3 652 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 28 521 | 1 478 | −151 | −1 178 | 69 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 31 681 | 3 160 | 1 681 | 1 832 | 3 011 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,2 % | 12,9 % | 7 % | 5,3 % | 7,2 % | 3,5 % | 5,2 % | 2 % | 0,1 % | 6,6 % | 12 % | 12 % | 10,3 % | 10,2 % | 7,9 % |
| Resultatmargin | 9,8 % | 10,6 % | 5,2 % | 4,6 % | 6,2 % | 2,9 % | 3,8 % | 1,9 % | 0,8 % | 5,1 % | 9,9 % | 9,1 % | 7,4 % | 6,7 % | 5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,67 | 1,63 | 1,66 | 1,84 | 1,79 | 1,94 | 2,3 | 2,61 | 2,64 | 1,96 | 2,36 | 1,79 | 1,38 | 2,06 | 1,31 |
| Gjeldsgrad | 1,87 | 2,17 | 2,32 | 1,72 | 1,85 | 1,22 | 0,97 | 0,88 | 0,87 | 1,43 | 1,32 | 1,9 | 3,4 | 1 | 2,45 |
| Egenkapitalrentabilitet | 51,1 % | 65,7 % | 32,1 % | 23,1 % | 28,2 % | 12,2 % | 12,8 % | 6,2 % | 2,2 % | 19,9 % | 50,2 % | 64,1 % | 63,4 % | 43,5 % | 34,3 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,3 % | 50,2 % | 30,8 % | 14,5 % | 6,7 % | 25,4 % | 21,8 % | 0,3 % | −24,9 % | −14,7 % | −4,2 % | 18,1 % | 32,8 % | 23,5 % | – |
| Arbeidskapital | 75,9 mill kr | 64,1 mill kr | 45,8 mill kr | 42,2 mill kr | 41,2 mill kr | 31,4 mill kr | 35,2 mill kr | 32 mill kr | 36 mill kr | 36 mill kr | 35,4 mill kr | 25,4 mill kr | 17,9 mill kr | 14,8 mill kr | 8,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Produksjon av løfte- og håndteringsutstyr · LAKSEVÅG | 54 ans. |
Selger du til selskaper som VESTDAVIT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.