VESTBORG VGS AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 14 223 570 NOK |
| 2012 | 14 662 907 NOK |
| 2013 | 14 044 526 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | 14 515 722 NOK |
| 2016 | 16 128 570 NOK |
| 2017 | 16 424 541 NOK |
| 2018 | 16 614 246 NOK |
| 2019 | 15 015 130 NOK |
| 2020 | 14 790 279 NOK |
| 2021 | 14 575 412 NOK |
| 2022 | 14 266 781 NOK |
| 2023 | 13 812 249 NOK |
| 2024 | 18 520 932 NOK |
| 2025 | 23 070 814 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Vestborg VGS AS skal gi ungdom undervisning som setter dem i stand til å ta i bruk sine evner og anlegg til beste for sine medmennesker. Undervisningen skal være i samsvar med gjeldende lover og planer og bygge på et kristent livssyn og føre fram til vitnemål som gir studiekompetanse. Skolen skal også forkynne evangeliet om Jesus Kristus og utfordre til levende tro og misjonsengasjement. Så langt råd er, skal skolen sikre seg et personale som vedkjenner seg den tro som er presisert over og som vil fremme målsettingen i og utenfor undervisningen.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 23 071 | 18 521 | 13 812 | 14 267 | 14 575 | 14 790 | 15 015 | 16 614 | 16 425 | 16 129 | 14 516 | 14 045 | 14 663 | 14 224 |
| Sum kostnader | 22 127 | 19 975 | 17 908 | 16 536 | 17 026 | 15 193 | 16 115 | 16 972 | 16 680 | 15 023 | 14 157 | 14 413 | 14 123 | 13 283 |
| Driftsresultat | 944 | −1 454 | −4 096 | −2 269 | −2 450 | −403 | −1 099 | −358 | −256 | 1 105 | 358 | −368 | 540 | 940 |
| Sum finansinntekter | 31 | 31 | −116 | 8 | 2 | 10 | 10 | 6 | 5 | 6 | 5 | 13 | 18 | 20 |
| Sum finanskostnader | 300 | 399 | 252 | 89 | 31 | 7 | 3 | 168 | 171 | 218 | 331 | 380 | 342 | 360 |
| Netto finans | −270 | −368 | −368 | −81 | −29 | 3 | 7 | −162 | −166 | −212 | −326 | −367 | −325 | −340 |
| Resultat før skattekostnad | 675 | −1 823 | −4 464 | −2 350 | −2 479 | −400 | −1 093 | −520 | −422 | 894 | 32 | −736 | 215 | 600 |
| Årsresultat | 675 | −1 823 | −4 464 | −2 350 | −2 479 | −400 | −1 093 | −520 | −422 | 894 | 32 | −736 | 215 | 600 |
| Sum overføringer og disponeringer | 675 | – | −4 464 | −2 350 | −2 479 | −400 | −1 093 | −520 | – | – | – | – | – | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 10 841 | 10 839 | 11 103 | 11 266 | 11 548 | 12 109 | 13 033 | 13 743 | 14 236 | 14 466 | 15 104 | 16 318 | 16 775 | 16 970 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | 0 | 8 | 7 | 12 | 19 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 10 841 | 10 839 | 11 103 | 11 274 | 11 554 | 12 121 | 13 052 | 13 743 | 14 236 | 14 466 | 15 104 | 16 318 | 16 775 | 16 970 |
| Sum fordringer | 973 | 1 471 | 955 | 400 | 705 | 930 | 1 001 | 537 | 628 | 361 | 404 | 385 | 327 | 226 |
| Sum investeringer | – | – | – | – | – | – | – | 16 | 19 | 17 | 19 | 1 | 1 | 1 |
| Sum omløpsmidler | 1 597 | 2 087 | 1 567 | 1 003 | 1 168 | 2 298 | 1 728 | 1 877 | 3 168 | 2 700 | 1 705 | 902 | 1 590 | 1 984 |
| Sum eiendeler | 12 438 | 12 926 | 12 670 | 12 278 | 12 722 | 14 420 | 14 780 | 15 620 | 17 403 | 17 166 | 16 809 | 17 221 | 18 365 | 18 954 |
| Sum innskutt egenkapital | 11 604 | 11 604 | 6 604 | 3 604 | 104 | 104 | 104 | 104 | 3 001 | 3 423 | 2 520 | 2 694 | 3 429 | 3 179 |
| Sum opptjent egenkapital | −9 537 | −10 212 | −8 389 | −3 926 | −1 576 | 884 | 1 284 | 2 377 | – | – | – | – | – | – |
| Sum egenkapital | 2 067 | 1 392 | −1 785 | −322 | −1 472 | 988 | 1 388 | 2 481 | 3 001 | 3 423 | 2 520 | 2 694 | 3 429 | 3 179 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | −16 | −10 | −7 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 562 | 2 503 | 7 447 | 7 349 | 10 849 | 10 869 | 10 869 | 10 869 | 11 021 | 11 219 | 11 801 | 11 958 | 12 478 | 13 775 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 562 | 2 503 | 7 447 | 7 349 | 10 849 | 10 869 | 10 869 | 10 869 | 11 021 | 11 219 | 11 801 | 11 943 | 12 468 | 13 768 |
| Sum kortsiktig gjeld | 7 809 | 9 030 | 7 009 | 5 250 | 3 345 | 2 563 | 2 524 | 2 270 | 3 381 | 2 523 | 2 489 | 2 584 | 2 468 | 2 007 |
| Sum gjeld | 10 371 | 11 533 | 14 455 | 12 599 | 14 194 | 13 432 | 13 393 | 13 139 | 14 402 | 13 743 | 14 290 | 14 527 | 14 936 | 15 775 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 438 | 12 926 | 12 670 | 12 278 | 12 722 | 14 420 | 14 780 | 15 620 | 17 403 | 17 166 | 16 809 | 17 221 | 18 365 | 18 954 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,1 % | −7,9 % | −29,7 % | −15,9 % | −16,8 % | −2,7 % | −7,3 % | −2,2 % | −1,6 % | 6,9 % | 2,5 % | −2,6 % | 3,7 % | 6,6 % |
| Resultatmargin | 2,9 % | −9,8 % | −32,3 % | −16,5 % | −17 % | −2,7 % | −7,3 % | −3,1 % | −2,6 % | 5,5 % | 0,2 % | −5,2 % | 1,5 % | 4,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 | 0,23 | 0,22 | 0,19 | 0,35 | 0,9 | 0,68 | 0,83 | 0,94 | 1,07 | 0,69 | 0,35 | 0,64 | 0,99 |
| Gjeldsgrad | 5,02 | 8,28 | – | – | – | 13,6 | 9,65 | 5,3 | 4,8 | 4,01 | 5,67 | 5,39 | 4,36 | 4,96 |
| Egenkapitalrentabilitet | 32,6 % | −130,9 % | 250,1 % | 730,9 % | 168,5 % | −40,5 % | −78,8 % | −21 % | −14,1 % | 26,1 % | 1,3 % | −27,3 % | 6,3 % | 18,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 24,6 % | 34,1 % | −3,2 % | −2,1 % | −1,5 % | −1,5 % | −9,6 % | 1,2 % | 1,8 % | 11,1 % | – | −4,2 % | 3,1 % | – |
| Arbeidskapital | −6,2 mill kr | −6,9 mill kr | −5,4 mill kr | −4,2 mill kr | −2,2 mill kr | −264 359 kr | −795 429 kr | −393 248 kr | −213 470 kr | 176 652 kr | −783 268 kr | −1,7 mill kr | −877 508 kr | −22 725 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (1)
Videregående opplæring innenfor studieforberedende utdanningsprogram · STRANDA | 36 ans. |
Selger du til selskaper som VESTBORG VGS AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.