VELDE ASFALT AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 80 925 320 NOK |
| 2014 | 140 001 049 NOK |
| 2015 | 124 591 634 NOK |
| 2016 | 108 513 007 NOK |
| 2017 | 193 295 082 NOK |
| 2018 | 284 888 892 NOK |
| 2019 | 395 357 544 NOK |
| 2020 | 423 714 085 NOK |
| 2021 | 784 362 531 NOK |
| 2022 | 995 098 878 NOK |
| 2023 | 1 278 680 380 NOK |
| 2024 | 1 239 035 745 NOK |
| 2025 | 883 263 021 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Entrprenørvirksomhet, transport, kjøp, salg og utleie av maskiner og utstyr, kjøp, forvaltning og salg av eiendommer, samt delta i andre selskaper med lignende formål.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 883 263 | 1 239 036 | 1 278 680 | 995 099 | 784 363 | 423 714 | 395 358 | 284 889 | 193 295 | 108 513 | 124 592 | 140 001 | 80 925 |
| Sum kostnader | 910 351 | 1 232 626 | 1 306 034 | 1 067 607 | 795 921 | 401 029 | 403 719 | 301 286 | 193 391 | 98 137 | 120 667 | 128 989 | 77 938 |
| Driftsresultat | −27 088 | 6 410 | −27 354 | −72 508 | −11 559 | 22 685 | −8 361 | −16 397 | −96 | 10 376 | 3 925 | 11 012 | 2 988 |
| Sum finansinntekter | 3 589 | 1 672 | 1 517 | 3 494 | 430 | 174 | 150 | 50 | 89 | 154 | 102 | 74 | 265 |
| Sum finanskostnader | 9 680 | 7 306 | 7 993 | 1 659 | 1 139 | 1 478 | 2 246 | 944 | 477 | 541 | 521 | 240 | 69 |
| Netto finans | −6 090 | – | – | – | – | – | −2 096 | −895 | −388 | −387 | −419 | −166 | 196 |
| Resultat før skattekostnad | −33 178 | 775 | −33 829 | −70 673 | −12 267 | 21 381 | −10 457 | −17 292 | −484 | 9 990 | 3 506 | 10 847 | 3 184 |
| Årsresultat | −33 276 | 989 | −25 958 | −54 675 | −9 121 | 16 664 | −6 801 | −12 847 | 227 | 7 978 | 2 931 | 8 352 | 4 476 |
| Sum overføringer og disponeringer | −33 276 | – | – | – | – | – | −6 801 | −12 847 | 227 | 7 978 | 2 931 | 8 352 | 4 476 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 51 | 5 498 | 11 731 | 12 432 | 3 355 | 652 | 4 073 | 1 751 | 67 | 204 | 176 | 386 | 401 |
| Sum varige driftsmidler | 66 780 | 79 403 | 57 824 | 71 499 | 59 591 | 35 883 | 35 756 | 30 889 | 21 709 | 13 941 | 18 807 | 5 645 | 675 |
| Sum anleggsmidler | 66 831 | 84 901 | 69 556 | 83 931 | 62 945 | 36 535 | 39 829 | 32 640 | 21 776 | 14 146 | 18 983 | 6 032 | 1 076 |
| Sum fordringer | 139 774 | – | – | – | – | – | 70 776 | 65 339 | 56 054 | 43 689 | 41 768 | 36 969 | 24 200 |
| Sum omløpsmidler | 144 234 | 209 680 | 196 150 | 208 639 | 119 687 | 95 007 | 73 001 | 66 821 | 56 968 | 44 384 | 42 469 | 37 620 | 25 763 |
| Sum eiendeler | 211 065 | 294 581 | 265 705 | 292 570 | 182 632 | 131 542 | 112 830 | 99 461 | 78 744 | 58 529 | 61 452 | 43 651 | 26 839 |
| Sum innskutt egenkapital | 53 049 | – | – | – | – | – | 29 341 | 20 212 | 14 686 | 12 000 | 12 000 | 12 000 | 14 290 |
| Sum opptjent egenkapital | – | – | – | – | – | – | −12 123 | – | 9 134 | 8 907 | 7 050 | 5 106 | 3 459 |
| Sum egenkapital | 53 049 | 29 550 | 7 891 | 5 648 | 30 677 | 29 288 | 17 219 | 20 212 | 23 820 | 20 907 | 19 050 | 17 106 | 17 749 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 40 199 | – | – | – | – | – | 31 275 | 28 001 | 15 554 | 12 676 | 16 529 | 4 244 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 40 199 | 49 300 | 43 724 | 77 583 | 53 551 | 30 979 | 31 275 | 28 001 | 15 554 | 12 676 | 16 529 | 4 244 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 117 817 | 215 732 | 214 090 | 209 339 | 98 405 | 71 275 | 64 335 | 51 247 | 39 371 | 24 946 | 25 874 | 22 302 | 9 090 |
| Sum gjeld | 158 016 | 265 031 | 257 814 | 286 922 | 151 955 | 102 254 | 95 611 | 79 249 | 54 925 | 37 623 | 42 402 | 26 545 | 9 090 |
| Sum egenkapital og gjeld | 211 065 | 294 581 | 265 705 | 292 570 | 182 632 | 131 542 | 112 830 | 99 461 | 78 744 | 58 529 | 61 452 | 43 651 | 26 839 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 32 715 | 44 337 | 16 048 | 22 292 | 8 241 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −30 605 | −10 947 | −37 951 | −44 043 | −7 591 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 5 575 | −33 859 | 24 032 | 22 572 | −297 | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 7 685 | −468 | 2 129 | 821 | 353 | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 12 745 | 5 060 | 5 528 | 3 399 | 2 578 | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −3,1 % | 0,5 % | −2,1 % | −7,3 % | −1,5 % | 5,4 % | −2,1 % | −5,8 % | −0,1 % | 9,6 % | 3,2 % | 7,9 % | 3,7 % |
| Resultatmargin | −3,8 % | 0,1 % | −2 % | −5,5 % | −1,2 % | 3,9 % | −1,7 % | −4,5 % | 0,1 % | 7,4 % | 2,4 % | 6 % | 5,5 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,22 | 0,97 | 0,92 | 1 | 1,22 | 1,33 | 1,13 | 1,3 | 1,45 | 1,78 | 1,64 | 1,69 | 2,83 |
| Gjeldsgrad | 2,98 | 8,97 | 32,67 | 50,8 | 4,95 | 3,49 | 5,55 | 3,92 | 2,31 | 1,8 | 2,23 | 1,55 | 0,51 |
| Egenkapitalrentabilitet | −62,7 % | 3,4 % | −328,9 % | −968 % | −29,7 % | 56,9 % | −39,5 % | −63,6 % | 1 % | 38,2 % | 15,4 % | 48,8 % | 25,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −28,7 % | −3,1 % | 28,5 % | 26,9 % | 85,1 % | 7,2 % | 38,8 % | 47,4 % | 78,1 % | −12,9 % | −11 % | 73 % | – |
| Arbeidskapital | 26,4 mill kr | −6,1 mill kr | −17,9 mill kr | −699 604 kr | 21,3 mill kr | 23,7 mill kr | 8,7 mill kr | 15,6 mill kr | 17,6 mill kr | 19,4 mill kr | 16,6 mill kr | 15,3 mill kr | 16,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (2)
Bygging av veier og motorveier · HAUGESUND | |
Bygging av veier og motorveier · SANDNES | 159 ans. |
Selger du til selskaper som VELDE ASFALT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.