VEIVISER'N BHT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Levering av bedriftshelsetjenester og andre relaterte tjenester, salg av kurs, aktiviteter og produkter som naturlig faller sammen med dette. I tillegg delta i eller samarbeide med andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 7 586 | 6 947 | 6 783 | 5 840 | 5 579 | 4 465 | 6 306 | 6 336 | 5 338 | 4 984 | 3 594 | 2 916 | 2 425 | 2 032 | 1 956 |
| Sum kostnader | 7 509 | 6 637 | 6 299 | 5 630 | 5 160 | 4 535 | 5 809 | 6 124 | 5 339 | 4 594 | 3 526 | 2 704 | 2 320 | 2 070 | 2 256 |
| Driftsresultat | 77 | 311 | 484 | 210 | 419 | −70 | 497 | 212 | −1 | 390 | 67 | 212 | 105 | −38 | −300 |
| Sum finansinntekter | 82 | 85 | 56 | 24 | 7 | 10 | 19 | 9 | 8 | 5 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 7 | 1 | 6 | 0 | 1 | 2 | 2 | 4 | 2 | 5 | 8 | 11 | 15 | 12 | 9 |
| Netto finans | 75 | 84 | 49 | 23 | 6 | 7 | 17 | 5 | 6 | 0 | −7 | −11 | −15 | −12 | −9 |
| Resultat før skattekostnad | 152 | 395 | 534 | 234 | 425 | −63 | 514 | 218 | 5 | 390 | 60 | 201 | 90 | −50 | −309 |
| Årsresultat | 118 | 307 | 416 | 182 | 331 | −47 | 390 | 166 | 1 | 289 | 35 | 146 | 58 | −36 | −223 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | 182 | 331 | −47 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 146 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 307 | 416 | 182 | 331 | −47 | 390 | 166 | 1 | 289 | 35 | 146 | 58 | −36 | −223 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 35 | 21 | 29 | 45 | 26 | 20 | 14 | 22 | 30 | 22 | 107 | 132 | 187 | 219 | 205 |
| Sum varige driftsmidler | 169 | 233 | 259 | 58 | 92 | 169 | 249 | 179 | 220 | 122 | 216 | 289 | 185 | 49 | 69 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 204 | 254 | 288 | 103 | 119 | 189 | 263 | 201 | 250 | 144 | 322 | 421 | 372 | 268 | 275 |
| Sum fordringer | 509 | 297 | 279 | 517 | 329 | 95 | 284 | 278 | 364 | 254 | 437 | 54 | 250 | 70 | 50 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 2 109 | 1 916 | 1 702 | 1 276 | 1 388 | 818 | 1 005 | 1 144 | 816 | 790 | 489 | 93 | 283 | 102 | 77 |
| Sum eiendeler | 2 314 | 2 170 | 1 990 | 1 379 | 1 507 | 1 007 | 1 268 | 1 345 | 1 066 | 933 | 811 | 514 | 655 | 370 | 352 |
| Sum innskutt egenkapital | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 47 | 517 | 517 | 517 | 517 | 517 | 517 | 517 | 517 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 338 | 1 220 | 1 113 | 697 | 815 | 485 | 532 | 141 | −25 | −26 | −315 | −350 | −496 | −554 | −518 |
| Sum egenkapital | 1 385 | 1 268 | 1 160 | 745 | 863 | 532 | 579 | 658 | 492 | 491 | 202 | 167 | 21 | −37 | −1 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 928 | 902 | 829 | 634 | 644 | 475 | 689 | 686 | 574 | 442 | 609 | 347 | 634 | 406 | 352 |
| Sum gjeld | 928 | 902 | 829 | 634 | 644 | 475 | 689 | 686 | 574 | 442 | 609 | 347 | 634 | 406 | 352 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 314 | 2 170 | 1 990 | 1 379 | 1 507 | 1 007 | 1 268 | 1 345 | 1 066 | 933 | 811 | 514 | 655 | 370 | 352 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 1 % | 4,5 % | 7,1 % | 3,6 % | 7,5 % | −1,6 % | 7,9 % | 3,4 % | −0 % | 7,8 % | 1,9 % | 7,3 % | 4,3 % | −1,9 % | −15,4 % |
| Resultatmargin | 1,6 % | 4,4 % | 6,1 % | 3,1 % | 5,9 % | −1,1 % | 6,2 % | 2,6 % | 0 % | 5,8 % | 1 % | 5 % | 2,4 % | −1,8 % | −11,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,27 | 2,12 | 2,05 | 2,01 | 2,16 | 1,72 | 1,46 | 1,67 | 1,42 | 1,79 | 0,8 | 0,27 | 0,45 | 0,25 | 0,22 |
| Gjeldsgrad | 0,67 | 0,71 | 0,71 | 0,85 | 0,75 | 0,89 | 1,19 | 1,04 | 1,17 | 0,9 | 3,01 | 2,07 | 29,92 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 8,5 % | 24,3 % | 35,8 % | 24,4 % | 38,3 % | −8,8 % | 67,4 % | 25,2 % | 0,3 % | 58,8 % | 17,2 % | 87,4 % | 273,9 % | 98,2 % | – |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 9,2 % | 2,4 % | 16,1 % | 4,7 % | 24,9 % | −29,2 % | −0,5 % | 18,7 % | 7,1 % | 38,7 % | 23,2 % | 20,3 % | 19,4 % | 3,9 % | – |
| Arbeidskapital | 1,2 mill kr | 1 mill kr | 872 389 kr | 641 807 kr | 744 300 kr | 343 506 kr | 315 733 kr | 457 684 kr | 242 350 kr | 347 488 kr | −120 304 kr | −253 399 kr | −350 986 kr | −304 839 kr | −275 224 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Forebyggende helsearbeid · NAMSOS | 6 ans. |
Selger du til selskaper som VEIVISER'N BHT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.