VEGFINANS E6 GARDERMOEN-MOELV AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mrd. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 176 253 791 NOK |
| 2012 | 319 954 098 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 345 812 586 NOK |
| 2015 | 597 666 953 NOK |
| 2016 | 665 483 844 NOK |
| 2017 | 705 598 323 NOK |
| 2018 | 691 642 260 NOK |
| 2019 | 678 253 880 NOK |
| 2020 | 821 960 275 NOK |
| 2021 | 1 091 532 029 NOK |
| 2022 | 1 143 337 558 NOK |
| 2023 | 1 202 993 195 NOK |
| 2024 | 998 376 817 NOK |
| 2025 | 1 060 847 136 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Å delfinansiere en ny vegforbindelse mellom Jessheim i Ullensaker kommune i Akershus, og Moelv i Ringsaker kommune i tidligere Hedmark fylke. Selskapet har ikke økonomisk formål. Selskapet deler ikke ut utbytte. Selskapet administrerer og eventuelt driver et innkrevingssystem i bompengeperioden. Selskapet foretar de nødvendige låneopptak i samsvar med stortingsvedtak og avtaler med Statens vegvesen Vegdirektoratet, Nye Veier AS eller andre oppdragsgivere.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2024 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 1 060 847 | 998 377 | 1 202 993 | 1 143 338 | 1 091 532 | 821 960 | 678 254 | 691 642 | 705 598 | 665 484 | 597 667 | 345 813 | 319 954 | 176 254 |
| Sum kostnader | 948 344 | 49 539 | 52 633 | 981 971 | 924 356 | 647 539 | 524 710 | 535 018 | 526 432 | 473 953 | 421 555 | 245 002 | 214 797 | 112 710 |
| Driftsresultat | 112 503 | 948 837 | 1 150 360 | 161 366 | 167 176 | 174 421 | 153 544 | 156 624 | 179 166 | 191 530 | 176 112 | 100 811 | 105 157 | 63 544 |
| Sum finansinntekter | 44 631 | 59 325 | 15 998 | 1 734 | 2 723 | 1 598 | 2 190 | 2 266 | 1 794 | 2 145 | 1 574 | 2 151 | 904 | 520 |
| Sum finanskostnader | 157 096 | 206 613 | 190 525 | 163 038 | 169 846 | 176 006 | 155 721 | 158 857 | 180 945 | 193 644 | 177 666 | 102 944 | 106 050 | 64 062 |
| Netto finans | −112 466 | −147 288 | −174 527 | −161 305 | – | – | −153 530 | −156 591 | −179 152 | −191 499 | −176 092 | −100 794 | −105 147 | −63 542 |
| Resultat før skattekostnad | 37 | 26 | 975 833 | 61 | 53 | 14 | 13 | 32 | 14 | 31 | 20 | 17 | 11 | 1 |
| Årsresultat | 37 | 26 | 53 | 61 | 53 | 14 | 13 | 32 | 14 | 31 | 20 | 17 | 11 | 1 |
| Sum overføringer og disponeringer | 37 | 26 | 53 | 61 | – | – | 13 | 32 | −14 | −31 | 20 | −17 | 11 | 1 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 3 015 307 | 3 910 624 | 4 713 481 | 5 691 397 | 6 272 106 | 6 145 236 | 5 600 253 | 4 867 803 | 5 407 750 | 5 701 552 | 6 319 574 | 6 453 234 | 4 098 002 | 2 889 757 |
| Sum varige driftsmidler | 7 592 | 9 323 | 5 187 | 7 287 | 0 | 0 | 0 | 967 | 374 | – | – | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | – | – | – | 0 | 0 | – | – | – | 515 | 2 113 | 4 079 | 0 | 20 |
| Sum anleggsmidler | 3 022 899 | 3 919 946 | 4 718 668 | 5 698 683 | 6 272 106 | 6 145 236 | 5 600 253 | 4 868 769 | 5 408 124 | 5 702 067 | 6 321 687 | 6 457 313 | 4 098 002 | 2 889 777 |
| Sum fordringer | 136 170 | 147 210 | 485 109 | 147 861 | – | – | 68 870 | 65 485 | 90 869 | 64 962 | 74 486 | 62 434 | 50 476 | 41 067 |
| Sum omløpsmidler | 136 170 | 147 210 | 485 113 | 147 864 | 191 311 | 143 351 | 96 275 | 163 563 | 254 968 | 183 705 | 122 679 | 131 918 | 119 481 | 51 242 |
| Sum eiendeler | 3 159 069 | 4 067 156 | 5 203 781 | 5 846 548 | 6 463 417 | 6 288 587 | 5 696 528 | 5 032 333 | 5 663 092 | 5 885 772 | 6 444 366 | 6 589 231 | 4 217 483 | 2 941 019 |
| Sum innskutt egenkapital | 900 | 900 | 900 | 900 | – | – | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 | 900 |
| Sum opptjent egenkapital | 500 | 462 | 437 | 384 | – | – | 256 | 243 | 210 | 196 | 165 | 145 | 110 | 99 |
| Sum egenkapital | 1 400 | 1 362 | 1 337 | 1 284 | 1 223 | 1 170 | 1 156 | 1 143 | 1 110 | 1 096 | 1 065 | 1 045 | 1 010 | 999 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 037 971 | 3 902 857 | 5 118 557 | 5 738 045 | – | – | 5 593 503 | 4 930 769 | 5 568 120 | 5 863 980 | 6 423 211 | 6 566 886 | 4 201 411 | 2 928 292 |
| Sum langsiktig gjeld | 3 037 971 | 3 902 857 | 5 118 557 | 5 738 045 | 6 361 448 | 6 178 502 | 5 593 503 | 4 930 769 | 5 568 120 | 5 863 980 | 6 423 211 | 6 566 886 | 4 201 411 | 2 928 292 |
| Sum kortsiktig gjeld | 119 698 | 162 937 | 83 888 | 107 218 | 100 746 | 108 915 | 101 869 | 100 421 | 93 862 | 20 696 | 20 090 | 21 300 | 15 062 | 11 727 |
| Sum gjeld | 3 157 669 | 4 065 794 | 5 202 445 | 5 845 264 | 6 462 194 | 6 287 416 | 5 695 372 | 5 031 190 | 5 661 982 | 5 884 676 | 6 443 301 | 6 588 186 | 4 216 473 | 2 940 019 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 159 069 | 4 067 156 | 5 203 781 | 5 846 548 | 6 463 417 | 6 288 587 | 5 696 528 | 5 032 333 | 5 663 092 | 5 885 772 | 6 444 366 | 6 589 231 | 4 217 483 | 2 941 019 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 1 269 230 | 616 456 | 980 755 | 819 508 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −9 350 | −1 147 | −355 786 | −1 003 637 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −1 259 884 | −615 310 | −624 969 | 184 129 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −4 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 0 | 4 | 4 | 4 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,6 % | 95 % | 95,6 % | 14,1 % | 15,3 % | 21,2 % | 22,6 % | 22,7 % | 25,4 % | 28,8 % | 29,5 % | 29,2 % | 32,9 % | 36,1 % |
| Resultatmargin | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 0,9 | 5,78 | 1,38 | 1,9 | 1,32 | 0,95 | 1,63 | 2,72 | 8,88 | 6,11 | 6,19 | 7,93 | 4,37 |
| Gjeldsgrad | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 2,7 % | 1,9 % | 3,9 % | 4,8 % | 4,3 % | 1,2 % | 1,2 % | 2,8 % | 1,3 % | 2,8 % | 1,9 % | 1,7 % | 1,1 % | 0,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,3 % | −17 % | 5,2 % | 4,7 % | 32,8 % | 21,2 % | −1,9 % | −2 % | 6 % | 11,3 % | 72,8 % | – | 81,5 % | – |
| Arbeidskapital | 16,5 mill kr | −15,7 mill kr | 401,2 mill kr | 40,6 mill kr | 90,6 mill kr | 34,4 mill kr | −5,6 mill kr | 63,1 mill kr | 161,1 mill kr | 163 mill kr | 102,6 mill kr | 110,6 mill kr | 104,4 mill kr | 39,5 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Offentlig administrasjon tilknyttet næringsvirksomhet og arbeidsmarked · DRAMMEN |
Selger du til selskaper som VEGFINANS E6 GARDERMOEN-MOELV AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.