VARTDAL PLAST STEIGEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2018 | 7 461 885 NOK |
| 2019 | 35 435 044 NOK |
| 2020 | 38 716 275 NOK |
| 2021 | 72 630 022 NOK |
| 2022 | 78 758 417 NOK |
| 2023 | 70 812 726 NOK |
| 2024 | 67 425 236 NOK |
| 2025 | 72 546 169 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller6
Formål
Produksjon og salg av termoprodukter, herunder fiskekasser og andre varer i tilknytning til dette samt delta i virksomhet av beslektet karakter, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 72 546 | 67 425 | 70 813 | 78 758 | 72 630 | 38 716 | 35 435 | 7 462 |
| Sum kostnader | 69 219 | 64 286 | 67 621 | 74 836 | 70 836 | 36 171 | 33 498 | 8 651 |
| Driftsresultat | 3 327 | 3 140 | 3 191 | 3 923 | 1 794 | 2 545 | 1 937 | −1 189 |
| Sum finansinntekter | 77 | 93 | 26 | 179 | 66 | 103 | 92 | 14 |
| Sum finanskostnader | 203 | 206 | 309 | 372 | 207 | 163 | 126 | 74 |
| Netto finans | −126 | −113 | −283 | −193 | −141 | −61 | −34 | −60 |
| Resultat før skattekostnad | 3 202 | 3 027 | 2 908 | 3 729 | 1 654 | 2 484 | 1 903 | −1 250 |
| Årsresultat | 2 497 | 2 356 | 2 261 | 2 909 | 1 290 | 1 938 | 1 760 | −1 250 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 497 | 2 356 | 2 261 | 2 909 | 1 290 | 1 938 | 1 760 | −1 250 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 255 | 338 | 422 | 506 | 453 | 550 | 618 | 302 |
| Sum anleggsmidler | 255 | 338 | 422 | 506 | 453 | 550 | 618 | 302 |
| Sum fordringer | 9 012 | 2 192 | 8 777 | 5 552 | 904 | 2 539 | 2 187 | 3 274 |
| Sum omløpsmidler | 13 180 | 11 186 | 15 559 | 12 993 | 8 486 | 8 227 | 3 641 | 4 657 |
| Sum eiendeler | 13 435 | 11 524 | 15 980 | 13 499 | 8 938 | 8 777 | 4 258 | 4 959 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 031 | 3 533 | 3 177 | 4 916 | 2 007 | 717 | 980 | −780 |
| Sum egenkapital | 3 061 | 3 563 | 3 207 | 4 946 | 2 037 | 747 | 1 010 | −750 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 13 | 20 | 25 | 27 | 28 | 32 | 28 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 13 | 20 | 0 | 27 | 28 | 32 | 28 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 10 361 | 7 941 | 12 748 | 8 526 | 6 873 | 7 997 | 3 220 | 5 708 |
| Sum gjeld | 10 374 | 7 961 | 12 773 | 8 552 | 6 901 | 8 029 | 3 248 | 5 708 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 435 | 11 524 | 15 980 | 13 499 | 8 938 | 8 777 | 4 258 | 4 959 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,6 % | 4,7 % | 4,5 % | 5 % | 2,5 % | 6,6 % | 5,5 % | −15,9 % |
| Resultatmargin | 3,4 % | 3,5 % | 3,2 % | 3,7 % | 1,8 % | 5 % | 5 % | −16,8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,27 | 1,41 | 1,22 | 1,52 | 1,23 | 1,03 | 1,13 | 0,82 |
| Gjeldsgrad | 3,39 | 2,23 | 3,98 | 1,73 | 3,39 | 10,74 | 3,22 | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 81,6 % | 66,1 % | 70,5 % | 58,8 % | 63,3 % | 259,2 % | 174,2 % | 166,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,6 % | −4,8 % | −10,1 % | 8,4 % | 87,6 % | 9,3 % | 374,9 % | – |
| Arbeidskapital | 2,8 mill kr | 3,2 mill kr | 2,8 mill kr | 4,5 mill kr | 1,6 mill kr | 229 726 kr | 420 609 kr | −1,1 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller6
Underenheter (1)
Annen industriproduksjon ikke nevnt annet sted · BOGØY | 10 ans. |
Selger du til selskaper som VARTDAL PLAST STEIGEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.