VARDHEIVEGEN 52 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drive utvikling og utleie av næringsbygg.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 167 | 2 115 | 2 034 | 1 927 | 1 860 | 1 781 | 1 784 | 1 690 | 1 661 | 1 655 | 1 563 | 1 271 | – |
| Sum kostnader | 319 | 336 | 553 | 503 | 622 | 575 | 603 | 598 | 633 | 589 | 609 | 508 | 21 |
| Driftsresultat | 1 848 | 1 779 | 1 482 | 1 423 | 1 238 | 1 206 | 1 181 | 1 092 | 1 028 | 1 067 | 953 | 763 | −21 |
| Sum finansinntekter | 15 | 18 | 13 | 5 | 5 | 2 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 2 | 5 |
| Sum finanskostnader | 491 | 384 | 407 | 425 | 432 | 422 | 460 | 478 | 505 | 537 | 521 | 561 | 88 |
| Netto finans | −476 | −365 | −394 | −420 | −427 | −420 | −455 | −473 | −500 | −530 | −515 | −559 | −83 |
| Resultat før skattekostnad | 1 372 | 1 413 | 1 088 | 1 004 | 811 | 786 | 726 | 619 | 528 | 537 | 438 | 204 | −105 |
| Årsresultat | 1 070 | 1 102 | 848 | 783 | 633 | 613 | 566 | 482 | 406 | 406 | 325 | 149 | −76 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 070 | 1 102 | 848 | 783 | 633 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 1 070 | 1 102 | 848 | 783 | 633 | 613 | 566 | 482 | 406 | 406 | 325 | 149 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 070 | 1 102 | 848 | 783 | 633 | 613 | 566 | 482 | 406 | 406 | 325 | 149 | −76 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 28 |
| Sum varige driftsmidler | 12 817 | 13 010 | 13 243 | 13 674 | 14 105 | 14 536 | 14 967 | 15 399 | 15 831 | 16 263 | 16 695 | 17 026 | 12 067 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 79 | 499 | 665 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 12 895 | 13 508 | 13 907 | 13 674 | 14 105 | 14 536 | 14 967 | 15 399 | 15 831 | 16 263 | 16 695 | 17 026 | 12 095 |
| Sum fordringer | 17 | 659 | 644 | 605 | 586 | 572 | 573 | 532 | 540 | 533 | – | – | 1 643 |
| Sum omløpsmidler | 221 | 745 | 717 | 706 | 592 | 658 | 733 | 730 | 545 | 1 039 | 617 | 538 | 2 422 |
| Sum eiendeler | 13 116 | 14 253 | 14 624 | 14 379 | 14 696 | 15 194 | 15 699 | 16 128 | 16 375 | 17 301 | 17 311 | 17 563 | 14 517 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 | 3 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 062 | 1 020 | 932 | 1 030 | 353 | 320 | 307 | 302 | 300 | 94 | 196 | 72 | −76 |
| Sum egenkapital | 4 062 | 4 020 | 3 932 | 4 030 | 3 353 | 3 320 | 3 307 | 3 302 | 3 300 | 3 094 | 3 196 | 3 072 | 2 924 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 148 | 118 | 93 | 107 | 117 | 121 | 120 | 113 | 104 | 86 | 59 | 19 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 7 559 | 8 130 | 8 701 | 9 271 | 9 842 | 10 412 | 10 983 | 11 553 | 12 124 | 12 694 | 13 265 | 13 550 | 11 500 |
| Sum langsiktig gjeld | 7 707 | 8 248 | 8 794 | 9 378 | 9 958 | 10 533 | 11 102 | 11 666 | 12 228 | 12 781 | 13 323 | 13 569 | 11 500 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 347 | 1 985 | 1 899 | 971 | 1 385 | 1 340 | 1 290 | 1 161 | 848 | 1 427 | 792 | 921 | 93 |
| Sum gjeld | 9 054 | 10 233 | 10 692 | 10 349 | 11 344 | 11 873 | 12 392 | 12 827 | 13 076 | 14 208 | 14 116 | 14 491 | 11 593 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 116 | 14 253 | 14 624 | 14 379 | 14 696 | 15 194 | 15 699 | 16 128 | 16 375 | 17 301 | 17 311 | 17 563 | 14 517 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 85,3 % | 84,1 % | 72,8 % | 73,9 % | 66,5 % | 67,7 % | 66,2 % | 64,6 % | 61,9 % | 64,4 % | 61 % | 60 % | – |
| Resultatmargin | 49,4 % | 52,1 % | 41,7 % | 40,6 % | 34 % | 34,4 % | 31,7 % | 28,5 % | 24,5 % | 24,5 % | 20,8 % | 11,7 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,16 | 0,38 | 0,38 | 0,73 | 0,43 | 0,49 | 0,57 | 0,63 | 0,64 | 0,73 | 0,78 | 0,58 | 25,94 |
| Gjeldsgrad | 2,23 | 2,55 | 2,72 | 2,57 | 3,38 | 3,58 | 3,75 | 3,89 | 3,96 | 4,59 | 4,42 | 4,72 | 3,97 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,3 % | 27,4 % | 21,6 % | 19,4 % | 18,9 % | 18,5 % | 17,1 % | 14,6 % | 12,3 % | 13,1 % | 10,2 % | 4,8 % | −2,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 2,5 % | 4 % | 5,6 % | 3,6 % | 4,5 % | −0,2 % | 5,6 % | 1,8 % | 0,3 % | 5,9 % | 22,9 % | – | – |
| Arbeidskapital | −1,1 mill kr | −1,2 mill kr | −1,2 mill kr | −265 215 kr | −793 475 kr | −682 201 kr | −556 767 kr | −431 071 kr | −303 082 kr | −388 164 kr | −175 523 kr | −383 784 kr | 2,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · BRYNE |
Selger du til selskaper som VARDHEIVEGEN 52 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.