VANG RØR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 3 234 484 NOK |
| 2018 | 3 992 837 NOK |
| 2019 | 3 438 920 NOK |
| 2020 | 3 417 693 NOK |
| 2021 | 3 804 629 NOK |
| 2022 | 4 676 950 NOK |
| 2023 | 2 827 851 NOK |
| 2024 | 3 307 326 NOK |
| 2025 | 2 592 200 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Rørleggervirksomhet og andre produkter og tjenester som naturlig hører til dette, herunder å delta i andre selskap med liknende virksomhet, og kjøp og slag av aksjer eller på annen måte gjøre deg interessert i andre foretak.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 2 592 | 3 307 | 2 828 | 4 677 | 3 805 | 3 418 | 3 439 | 3 993 | 3 234 |
| Sum kostnader | 2 419 | 2 839 | 2 922 | 4 088 | 3 769 | 3 244 | 3 325 | 3 468 | 2 844 |
| Driftsresultat | 173 | 468 | −94 | 589 | 35 | 174 | 114 | 525 | 391 |
| Sum finansinntekter | −0 | 0 | 2 | 0 | 1 | 9 | 1 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 21 | 26 | 23 | 24 | 32 | 25 | 30 | 34 | 38 |
| Netto finans | −21 | −25 | −22 | −24 | −30 | −16 | −29 | −34 | −38 |
| Resultat før skattekostnad | 152 | 443 | −116 | 565 | 5 | 158 | 85 | 491 | 353 |
| Årsresultat | 118 | 345 | −57 | 441 | −18 | 111 | 66 | 376 | 273 |
| Sum overføringer og disponeringer | 118 | 345 | −57 | 441 | −18 | 111 | 66 | 376 | 273 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 11 | 11 | 59 | 0 | 0 | 80 | 159 | 239 | 318 |
| Sum varige driftsmidler | 119 | 147 | 175 | 207 | 252 | 292 | 382 | 409 | 231 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 185 | 185 | 185 | 194 | 212 | 110 | 123 | 139 | 66 |
| Sum anleggsmidler | 315 | 343 | 419 | 401 | 464 | 482 | 664 | 787 | 616 |
| Sum fordringer | 1 852 | 2 686 | 1 376 | 1 725 | 485 | 924 | 449 | 664 | 1 301 |
| Sum omløpsmidler | 1 982 | 2 815 | 2 049 | 2 281 | 1 407 | 1 486 | 1 100 | 1 196 | 1 539 |
| Sum eiendeler | 2 297 | 3 157 | 2 468 | 2 683 | 1 871 | 1 968 | 1 764 | 1 982 | 2 155 |
| Sum innskutt egenkapital | 192 | 192 | 192 | 192 | 192 | 192 | 192 | 192 | 192 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 543 | 1 425 | 1 080 | 1 137 | 696 | 714 | 603 | 637 | 261 |
| Sum egenkapital | 1 735 | 1 617 | 1 272 | 1 329 | 888 | 906 | 795 | 829 | 453 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | 0 | 7 | 3 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 82 | 152 | 222 | 278 | 338 | 397 | 452 | 504 | 554 |
| Sum langsiktig gjeld | 82 | 152 | 222 | 278 | 338 | 397 | 452 | 511 | 557 |
| Sum kortsiktig gjeld | 480 | 1 388 | 974 | 1 075 | 645 | 665 | 517 | 643 | 1 145 |
| Sum gjeld | 562 | 1 540 | 1 196 | 1 354 | 983 | 1 062 | 968 | 1 153 | 1 702 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 297 | 3 157 | 2 468 | 2 683 | 1 871 | 1 968 | 1 764 | 1 982 | 2 155 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 6,7 % | 14,1 % | −3,3 % | 12,6 % | 0,9 % | 5,1 % | 3,3 % | 13,1 % | 12,1 % |
| Resultatmargin | 4,6 % | 10,4 % | −2 % | 9,4 % | −0,5 % | 3,2 % | 1,9 % | 9,4 % | 8,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 4,13 | 2,03 | 2,1 | 2,12 | 2,18 | 2,23 | 2,13 | 1,86 | 1,35 |
| Gjeldsgrad | 0,32 | 0,95 | 0,94 | 1,02 | 1,11 | 1,17 | 1,22 | 1,39 | 3,76 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,8 % | 21,3 % | −4,5 % | 33,2 % | −2 % | 12,2 % | 8,3 % | 45,4 % | 60,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −21,6 % | 17 % | −39,5 % | 22,9 % | 11,3 % | −0,6 % | −13,9 % | 23,4 % | – |
| Arbeidskapital | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,1 mill kr | 1,2 mill kr | 762 277 kr | 820 878 kr | 583 316 kr | 553 134 kr | 394 914 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Rørleggerarbeid · VANG I VALDRES |
Selger du til selskaper som VANG RØR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.