VANDER AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Investering i andre selskaper og tilhørende virksomhet.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 30 823 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kostnader | 29 314 | 50 | 89 | 239 |
| Driftsresultat | 1 509 | −50 | −89 | −239 |
| Sum finansinntekter | 14 489 | 102 | 2 | 327 |
| Sum finanskostnader | 3 750 | 2 064 | 1 630 | 774 |
| Netto finans | 10 739 | −1 962 | −1 628 | −448 |
| Resultat før skattekostnad | 12 248 | −2 012 | −1 716 | −687 |
| Årsresultat | 9 549 | −1 569 | −1 339 | −536 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 9 549 | −1 569 | −1 339 | −536 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 9 549 | 0 | 0 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | 9 549 | −1 569 | −1 339 | −536 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 346 | 0 | 6 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 1 624 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 260 339 | 201 636 | 33 036 | 32 349 |
| Sum anleggsmidler | 263 308 | 201 636 | 33 041 | 32 349 |
| Sum fordringer | 35 652 | 3 713 | 1 691 | 687 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 37 020 | 3 719 | 2 604 | 20 346 |
| Sum eiendeler | 300 328 | 205 355 | 35 645 | 52 696 |
| Sum innskutt egenkapital | 169 619 | 169 619 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 960 | −1 589 | −19 | 0 |
| Sum egenkapital | 177 579 | 168 030 | 11 | 30 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 2 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 31 030 | 0 | 34 708 | 52 646 |
| Sum langsiktig gjeld | 31 032 | 34 600 | 34 708 | 52 646 |
| Sum kortsiktig gjeld | 91 717 | 2 725 | 927 | 19 |
| Sum gjeld | 122 749 | 37 325 | 35 635 | 52 666 |
| Sum egenkapital og gjeld | 300 328 | 205 355 | 35 645 | 52 696 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 9 142 | −1 877 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −62 252 | −168 600 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 52 717 | −107 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | −393 | −170 584 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 1 368 | 6 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | |
|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | – | – | – |
| Resultatmargin | 31 % | – | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 | 1,36 | 2,81 | – |
| Gjeldsgrad | 0,69 | 0,22 | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 5,4 % | −0,9 % | – | – |
| Lønnsandel | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | −54,7 mill kr | 994 009 kr | 1,7 mill kr | 20,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (2)
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · OSLO | 29 ans. |
Drift av vandrerhjem og ferieleiligheter · STAVANGER |
Selger du til selskaper som VANDER AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.