VALDRES METALL AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2013 | 1 855 107 NOK |
| 2014 | 4 320 015 NOK |
| 2015 | 4 798 001 NOK |
| 2016 | 4 707 960 NOK |
| 2017 | 5 934 571 NOK |
| 2018 | 6 300 833 NOK |
| 2019 | 6 724 285 NOK |
| 2020 | 7 193 340 NOK |
| 2021 | 8 798 263 NOK |
| 2022 | 8 964 445 NOK |
| 2023 | 8 073 419 NOK |
| 2024 | 6 827 579 NOK |
| 2025 | 6 442 738 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Kjøp, salg og gjenvinning av jern, metaller, verktøy, biler, EE-avfall og produkter samt det som naturlig står i forbindelse med dette. I tillegg kan selskapet investere og delta i andre selskap.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 6 443 | 6 828 | 8 073 | 8 964 | 8 798 | 7 193 | 6 724 | 6 301 | 5 935 | 4 708 | 4 798 | 4 320 | 1 855 |
| Sum kostnader | 6 463 | 6 793 | 7 867 | 8 728 | 8 019 | 6 869 | 6 952 | 6 028 | 5 657 | 4 342 | 4 802 | 4 561 | 1 815 |
| Driftsresultat | −20 | 35 | 206 | 237 | 780 | 324 | −228 | 273 | 277 | 366 | −4 | −241 | 40 |
| Sum finansinntekter | 3 | 2 | 6 | 4 | 9 | 6 | – | 4 | 1 | 9 | 1 | 0 | 2 |
| Sum finanskostnader | 251 | 145 | 188 | 99 | 102 | 77 | – | 39 | 17 | 61 | 27 | 13 | 3 |
| Netto finans | −248 | −143 | −182 | −95 | −93 | −71 | −105 | −36 | −16 | −52 | −25 | −13 | −1 |
| Resultat før skattekostnad | −268 | −108 | 24 | 142 | 687 | 253 | −332 | 237 | 261 | 314 | −29 | −253 | 39 |
| Årsresultat | −209 | −88 | 19 | 110 | 513 | 253 | −81 | 249 | 194 | 314 | 18 | −218 | 4 |
| Totalresultat | – | – | – | 110 | 513 | 253 | −81 | – | – | – | – | −218 | – |
| Sum overføringer og disponeringer | −209 | −88 | 19 | 110 | 513 | 253 | −81 | 249 | 194 | 314 | −18 | −218 | 4 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | 0 | – | – | 47 | 47 | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 816 | 3 106 | 3 057 | 2 567 | 2 693 | 1 893 | 1 688 | 1 607 | 981 | 894 | 1 069 | 1 138 | 1 094 |
| Sum anleggsmidler | 2 816 | 3 106 | 3 057 | 2 567 | 2 693 | 1 893 | 1 688 | 1 607 | 981 | 941 | 1 116 | 1 138 | 1 094 |
| Sum fordringer | 483 | 196 | 717 | 717 | 406 | 588 | 1 201 | 285 | 687 | 1 129 | 995 | 925 | 882 |
| Sum omløpsmidler | 4 077 | 3 593 | 2 846 | 2 850 | 2 968 | 2 212 | 2 855 | 1 406 | 1 790 | 1 984 | 1 856 | 1 540 | 1 128 |
| Sum eiendeler | 6 893 | 6 699 | 5 903 | 5 416 | 5 661 | 4 105 | 4 543 | 3 013 | 2 772 | 2 925 | 2 971 | 2 679 | 2 222 |
| Sum innskutt egenkapital | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
| Sum opptjent egenkapital | 794 | 1 004 | 1 091 | 1 072 | 962 | 449 | 203 | 192 | 180 | 160 | −154 | −214 | 4 |
| Sum egenkapital | 1 194 | 1 404 | 1 491 | 1 472 | 1 362 | 849 | 603 | 592 | 580 | 560 | 246 | 186 | 404 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 32 | 91 | 112 | 106 | 76 | – | 0 | 251 | 20 | 0 | – | – | 35 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 4 611 | 1 991 | 2 392 | 2 394 | 2 729 | 1 632 | 2 262 | 621 | 99 | 158 | 204 | 247 | – |
| Sum langsiktig gjeld | 4 643 | 2 082 | 2 504 | 2 501 | 2 806 | 1 632 | – | 872 | 119 | 158 | 204 | 247 | 35 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 056 | 3 213 | 1 907 | 1 443 | 1 493 | 1 624 | 1 678 | 1 548 | 2 073 | 2 207 | 2 521 | 2 245 | 1 783 |
| Sum gjeld | 5 699 | 5 295 | 4 411 | 3 944 | 4 299 | 3 256 | 3 940 | 2 420 | 2 192 | 2 365 | 2 726 | 2 493 | 1 818 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 893 | 6 699 | 5 903 | 5 416 | 5 661 | 4 105 | 4 543 | 3 013 | 2 772 | 2 925 | 2 971 | 2 679 | 2 222 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | −0,3 % | 0,5 % | 2,6 % | 2,6 % | 8,9 % | 4,5 % | −3,4 % | 4,3 % | 4,7 % | 7,8 % | −0,1 % | −5,6 % | 2,2 % |
| Resultatmargin | −3,3 % | −1,3 % | 0,2 % | 1,2 % | 5,8 % | 3,5 % | −1,2 % | 3,9 % | 3,3 % | 6,7 % | 0,4 % | −5,1 % | 0,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,86 | 1,12 | 1,49 | 1,97 | 1,99 | 1,36 | 1,7 | 0,91 | 0,86 | 0,9 | 0,74 | 0,69 | 0,63 |
| Gjeldsgrad | 4,77 | 3,77 | 2,96 | 2,68 | 3,16 | 3,84 | 6,54 | 4,09 | 3,78 | 4,22 | 11,08 | 13,39 | 4,49 |
| Egenkapitalrentabilitet | −17,5 % | −6,3 % | 1,3 % | 7,5 % | 37,7 % | 29,8 % | −13,4 % | 41,9 % | 33,5 % | 56,1 % | 7,2 % | −117,4 % | 1,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −5,6 % | −15,4 % | −9,9 % | 1,9 % | 22,3 % | 7 % | 6,7 % | 6,2 % | 26,1 % | −1,9 % | 11,1 % | 132,9 % | – |
| Arbeidskapital | 3 mill kr | 379 602 kr | 938 303 kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr | 587 567 kr | 1,2 mill kr | −142 378 kr | −282 939 kr | −222 973 kr | −665 985 kr | −705 166 kr | −655 239 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Engroshandel med avfall og skrap · FAGERNES |
Selger du til selskaper som VALDRES METALL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.