VÅG-SALONGEN AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Frisering og annen skjønnhetspleie, salg av hårprodukter, samt deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 17 867 | 17 582 | 17 285 | 17 873 | 16 798 | 16 046 | 18 062 | 15 955 | 3 731 | 5 306 | 5 719 | 5 680 | 5 656 | 6 707 | 7 246 |
| Sum kostnader | 15 986 | 16 130 | 16 019 | 16 643 | 15 939 | 15 547 | 16 891 | 15 311 | 3 638 | 5 303 | 5 431 | 5 276 | 5 307 | 6 480 | 6 352 |
| Driftsresultat | 1 881 | 1 452 | 1 266 | 1 230 | 859 | 499 | 1 172 | 644 | 93 | 3 | 288 | 404 | 349 | 227 | 895 |
| Sum finansinntekter | 10 | 58 | 3 | 0 | 5 | 6 | 6 | 8 | 1 003 | 1 004 | 1 607 | 1 210 | 14 | 18 | 11 |
| Sum finanskostnader | 0 | 4 | 42 | 5 | 94 | 75 | 2 | 0 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 | 1 | 0 |
| Netto finans | 10 | 54 | −39 | −5 | −88 | −69 | 4 | 7 | 1 001 | 1 004 | 1 607 | 1 209 | 14 | 16 | 11 |
| Resultat før skattekostnad | 1 891 | 1 506 | 1 227 | 1 225 | 770 | 430 | 1 176 | 651 | 1 094 | 1 007 | 1 895 | 1 613 | 363 | 243 | 906 |
| Årsresultat | 1 493 | 1 199 | 922 | 921 | 562 | 319 | 911 | 494 | 1 070 | 1 006 | 1 818 | 1 495 | 263 | 174 | 652 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 1 495 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 199 | 922 | 921 | 562 | 319 | 911 | 494 | 1 070 | 1 006 | 1 818 | 1 495 | 263 | 174 | 652 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 394 | 0 | 6 | 210 | 450 | 672 | 894 | 1 065 | 428 | 608 | 797 | 986 | 1 189 | 1 506 | 925 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 102 | 102 | 102 | 92 | 92 | 179 | 248 | 148 | 236 | 281 | 351 | 421 | 492 | 561 | 646 |
| Sum anleggsmidler | 497 | 102 | 108 | 302 | 542 | 851 | 1 142 | 1 213 | 664 | 889 | 1 148 | 1 407 | 1 681 | 2 068 | 1 571 |
| Sum fordringer | 217 | 416 | 448 | 446 | 553 | 503 | 394 | 313 | 1 216 | 1 791 | 800 | 1 391 | 199 | 217 | 946 |
| Sum investeringer | 6 | 0 | 0 | – | 19 | 19 | 18 | 18 | 18 | 18 | 17 | 17 | 17 | 17 | 16 |
| Sum omløpsmidler | 5 192 | 5 504 | 5 056 | 3 833 | 3 620 | 4 576 | 6 841 | 6 549 | 3 340 | 3 672 | 3 388 | 3 307 | 1 913 | 1 866 | 2 695 |
| Sum eiendeler | 5 688 | 5 607 | 5 164 | 4 135 | 4 162 | 5 427 | 7 983 | 7 762 | 4 004 | 4 561 | 4 536 | 4 714 | 3 594 | 3 933 | 4 266 |
| Sum innskutt egenkapital | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 457 | 1 465 | 1 266 | 1 044 | 623 | 2 561 | 2 241 | 4 330 | 2 063 | 2 193 | 2 545 | 2 327 | 1 832 | 1 969 | 2 195 |
| Sum egenkapital | 1 558 | 1 565 | 1 366 | 1 145 | 724 | 2 661 | 2 342 | 4 431 | 2 163 | 2 293 | 2 645 | 2 427 | 1 932 | 2 070 | 2 295 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 11 | 11 | 14 | 35 | 56 | 71 | 82 | 56 | 22 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 11 | 11 | 14 | 35 | 56 | 71 | 82 | 56 | 22 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 130 | 4 042 | 3 798 | 2 990 | 3 438 | 2 765 | 5 630 | 3 321 | 1 826 | 2 233 | 1 834 | 2 216 | 1 579 | 1 808 | 1 949 |
| Sum gjeld | 4 130 | 4 042 | 3 798 | 2 990 | 3 438 | 2 765 | 5 641 | 3 332 | 1 840 | 2 268 | 1 890 | 2 287 | 1 662 | 1 864 | 1 970 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 688 | 5 607 | 5 164 | 4 135 | 4 162 | 5 427 | 7 983 | 7 762 | 4 004 | 4 561 | 4 536 | 4 714 | 3 594 | 3 933 | 4 266 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 10,5 % | 8,3 % | 7,3 % | 6,9 % | 5,1 % | 3,1 % | 6,5 % | 4 % | 2,5 % | 0,1 % | 5 % | 7,1 % | 6,2 % | 3,4 % | 12,3 % |
| Resultatmargin | 8,4 % | 6,8 % | 5,3 % | 5,1 % | 3,4 % | 2 % | 5 % | 3,1 % | 28,7 % | 19 % | 31,8 % | 26,3 % | 4,6 % | 2,6 % | 9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,26 | 1,36 | 1,33 | 1,28 | 1,05 | 1,65 | 1,22 | 1,97 | 1,83 | 1,64 | 1,85 | 1,49 | 1,21 | 1,03 | 1,38 |
| Gjeldsgrad | 2,65 | 2,58 | 2,78 | 2,61 | 4,75 | 1,04 | 2,41 | 0,75 | 0,85 | 0,99 | 0,71 | 0,94 | 0,86 | 0,9 | 0,86 |
| Egenkapitalrentabilitet | 95,8 % | 76,6 % | 67,5 % | 80,5 % | 77,7 % | 12 % | 38,9 % | 11,2 % | 49,5 % | 43,9 % | 68,7 % | 61,6 % | 13,6 % | 8,4 % | 28,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,6 % | 1,7 % | −3,3 % | 6,4 % | 4,7 % | −11,2 % | 13,2 % | 327,7 % | −29,7 % | −7,2 % | 0,7 % | 0,4 % | −15,7 % | −7,4 % | – |
| Arbeidskapital | 1,1 mill kr | 1,5 mill kr | 1,3 mill kr | 843 040 kr | 182 067 kr | 1,8 mill kr | 1,2 mill kr | 3,2 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,6 mill kr | 1,1 mill kr | 333 419 kr | 57 894 kr | 745 712 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (4)
Frisering og barbering · OSLO | 6 ans. |
Frisering og barbering · YTRE ENEBAKK | 5 ans. |
Frisering og barbering · OSLO | 6 ans. |
Frisering og barbering · OSLO |
Selger du til selskaper som VÅG-SALONGEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.