URSUS REAL ESTATE MANAGEMENT AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Forvalte alternative investeringsfond, samt tjenester og virksomhet som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 32 685 | 37 957 | 38 803 | 30 626 | 41 781 | 13 212 |
| Sum kostnader | 22 248 | 23 099 | 22 169 | 19 512 | 10 872 | 7 185 |
| Driftsresultat | 10 438 | 14 858 | 16 634 | 11 114 | 30 909 | 6 027 |
| Sum finansinntekter | 1 531 | 1 042 | 86 | 1 597 | 3 505 | 1 368 |
| Sum finanskostnader | 3 367 | 546 | 262 | 2 064 | 3 856 | 1 589 |
| Netto finans | −1 836 | 497 | −176 | −467 | −351 | −220 |
| Resultat før skattekostnad | 8 602 | 15 355 | 16 458 | 10 647 | 30 558 | 5 807 |
| Årsresultat | 5 704 | 10 529 | 12 281 | 8 340 | 22 892 | 4 353 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 704 | 10 529 | 12 281 | 8 340 | 22 892 | 4 353 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 5 704 | 10 529 | 12 281 | 8 340 | 22 892 | 4 353 |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 704 | 10 529 | 12 281 | 8 340 | 22 892 | 4 353 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 9 | 15 | 5 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 187 | 204 | 506 | 825 | 161 | 16 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 32 775 | 32 481 | 32 481 | 29 139 | 39 752 | 8 252 |
| Sum anleggsmidler | 32 971 | 32 700 | 32 992 | 29 963 | 39 913 | 8 268 |
| Sum fordringer | 10 851 | 42 383 | 10 564 | 50 537 | 374 | 4 867 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 31 986 | 43 175 | 18 559 | 51 487 | 16 887 | 17 687 |
| Sum eiendeler | 64 957 | 75 875 | 51 551 | 81 450 | 56 801 | 25 955 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 | 1 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 35 802 | 48 179 | 33 831 | 25 579 | 17 239 | 4 348 |
| Sum egenkapital | 36 802 | 49 179 | 34 831 | 26 579 | 18 239 | 5 348 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 4 | 5 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 300 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 4 | 6 305 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 28 154 | 26 696 | 16 719 | 54 867 | 32 256 | 20 606 |
| Sum gjeld | 28 154 | 26 696 | 16 719 | 54 871 | 38 561 | 20 607 |
| Sum egenkapital og gjeld | 64 957 | 75 875 | 51 551 | 81 450 | 56 801 | 25 955 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 20 801 | −7 202 | 10 388 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | −165 | 0 | −3 342 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −294 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 20 342 | −7 202 | 7 046 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 21 135 | 793 | 7 995 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 31,9 % | 39,2 % | 42,9 % | 36,3 % | 74 % | 45,6 % |
| Resultatmargin | 17,5 % | 27,7 % | 31,7 % | 27,2 % | 54,8 % | 33 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,14 | 1,62 | 1,11 | 0,94 | 0,52 | 0,86 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 0,54 | 0,48 | 2,06 | 2,11 | 3,85 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,5 % | 21,4 % | 35,3 % | 31,4 % | 125,5 % | 81,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −13,9 % | −2,2 % | 26,7 % | −26,7 % | 216,2 % | – |
| Arbeidskapital | 3,8 mill kr | 16,5 mill kr | 1,8 mill kr | −3,4 mill kr | −15,4 mill kr | −2,9 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Fondsforvaltningsvirksomhet · OSLO | 5 ans. |
Selger du til selskaper som URSUS REAL ESTATE MANAGEMENT AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.