TUSSA ENERGI AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 294 705 000 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 268 616 000 NOK |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | 293 291 166 NOK |
| 2017 | 285 228 332 NOK |
| 2018 | 420 649 440 NOK |
| 2019 | 305 306 422 NOK |
| 2020 | 157 970 276 NOK |
| 2021 | 268 849 795 NOK |
| 2022 | 466 216 598 NOK |
| 2023 | 474 023 044 NOK |
| 2024 | 392 065 507 NOK |
| 2025 | 351 324 508 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Utbygging, produksjon og omsetning av energi, samt verksemd som har naturleg tilknyting til slik verksemd, under dette delta i selskap med liknande føremål.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 351 325 | 392 066 | 474 023 | 466 217 | 268 850 | 157 970 | 305 306 | 420 649 | 285 228 | 293 291 | 268 616 | 294 705 |
| Sum kostnader | 271 717 | 288 509 | 290 713 | 264 279 | 200 002 | 159 290 | 205 555 | 363 350 | 213 884 | 224 810 | 217 235 | 189 763 |
| Driftsresultat | 79 607 | 103 556 | 183 310 | 201 938 | 68 848 | −1 320 | 99 751 | 57 300 | 71 344 | 68 481 | 51 381 | 104 942 |
| Sum finansinntekter | 2 110 | 7 330 | 68 585 | 39 083 | 50 639 | 57 922 | 23 989 | 17 040 | 1 501 | 810 | 2 899 | 4 002 |
| Sum finanskostnader | 13 423 | 33 424 | 97 394 | 59 135 | 45 048 | 82 865 | 27 046 | 36 774 | 28 798 | 20 518 | 21 821 | 18 516 |
| Netto finans | −11 313 | −26 094 | −28 809 | −20 052 | 5 591 | −24 943 | −3 057 | −19 734 | −27 297 | −19 708 | −18 922 | −14 514 |
| Resultat før skattekostnad | 68 294 | 77 462 | 154 501 | 181 885 | 74 439 | −26 263 | 96 694 | 37 565 | 44 047 | 48 773 | 32 459 | 90 428 |
| Årsresultat | 19 507 | 21 055 | 52 041 | 41 541 | 13 424 | −28 694 | 36 163 | 8 059 | 8 166 | 24 405 | 13 535 | 45 840 |
| Sum overføringer og disponeringer | 19 507 | 21 055 | 52 041 | 41 541 | 13 424 | −28 694 | 36 163 | 8 059 | 8 166 | 24 405 | 13 535 | 45 840 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 34 517 | 32 274 | 26 058 | 33 829 | 27 179 | 21 714 | 17 486 | 14 455 | 13 250 | 10 891 | 5 503 | 4 900 |
| Sum varige driftsmidler | 953 721 | 923 203 | 828 128 | 820 110 | 855 623 | 874 402 | 849 584 | 856 031 | 865 209 | 873 490 | 925 865 | 926 795 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 37 640 | 40 222 | 14 122 | 32 428 | 17 007 | 13 977 | 10 834 | 28 989 | 14 272 | 18 496 | 6 527 | 7 086 |
| Sum anleggsmidler | 1 025 877 | 995 698 | 868 308 | 886 368 | 899 809 | 910 093 | 877 904 | 899 475 | 892 730 | 902 877 | 937 895 | 938 781 |
| Sum fordringer | 49 362 | 44 927 | 194 619 | 178 721 | 10 436 | 17 720 | 33 492 | 21 143 | 65 901 | 33 729 | 28 513 | 41 663 |
| Sum omløpsmidler | 74 376 | 63 591 | 212 186 | 210 352 | 30 067 | 23 950 | 43 699 | 40 534 | 77 313 | 44 794 | 52 343 | 68 196 |
| Sum eiendeler | 1 100 253 | 1 059 290 | 1 080 494 | 1 096 720 | 929 876 | 934 043 | 921 602 | 940 009 | 970 043 | 947 671 | 990 238 | 1 006 977 |
| Sum innskutt egenkapital | 355 466 | 326 104 | 294 404 | 294 404 | 294 404 | 294 404 | 294 404 | 294 404 | 294 404 | 294 404 | 369 111 | 382 440 |
| Sum opptjent egenkapital | 218 028 | 221 423 | 148 859 | 112 418 | 86 477 | 76 952 | 105 647 | 85 084 | 77 025 | 79 190 | – | – |
| Sum egenkapital | 573 494 | 547 527 | 443 263 | 406 822 | 380 881 | 371 356 | 400 051 | 379 488 | 371 429 | 373 594 | 369 111 | 382 440 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 32 594 | 23 476 | 18 256 | 11 710 | 6 461 | 11 278 | 4 865 | 5 985 | – | – | 4 567 | 12 439 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 336 888 | 355 928 | 424 810 | 410 276 | 399 776 | – | 398 111 | 458 221 | 444 330 | 446 412 | 383 789 | 387 155 |
| Sum langsiktig gjeld | 369 482 | 379 404 | 443 066 | 421 986 | 406 237 | 420 684 | 402 976 | 464 206 | 444 330 | 446 412 | 388 356 | 399 594 |
| Sum kortsiktig gjeld | 157 277 | 132 359 | 194 165 | 267 912 | 142 759 | 142 003 | 118 576 | 96 315 | 154 284 | 127 665 | 232 771 | 224 943 |
| Sum gjeld | 526 759 | 511 763 | 637 231 | 689 898 | 548 996 | 562 687 | 521 551 | 560 521 | 598 614 | 574 077 | 621 127 | 624 537 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 100 253 | 1 059 290 | 1 080 494 | 1 096 720 | 929 876 | 934 043 | 921 602 | 940 009 | 970 043 | 947 671 | 990 238 | 1 006 977 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 24 247 | 63 692 | 206 500 | 120 568 | −64 953 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | 76 003 | −78 605 | −23 934 | −28 241 | −65 650 | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −120 000 | 934 | −170 802 | −79 075 | 126 781 | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | −19 750 | −13 979 | 11 765 | 13 251 | −3 822 | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 18 164 | 17 067 | 31 046 | 19 281 | 6 030 | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2014 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 22,7 % | 26,4 % | 38,7 % | 43,3 % | 25,6 % | −0,8 % | 32,7 % | 13,6 % | 25 % | 23,4 % | 19,1 % | 35,6 % |
| Resultatmargin | 5,6 % | 5,4 % | 11 % | 8,9 % | 5 % | −18,2 % | 11,8 % | 1,9 % | 2,9 % | 8,3 % | 5 % | 15,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,47 | 0,48 | 1,09 | 0,79 | 0,21 | 0,17 | 0,37 | 0,42 | 0,5 | 0,35 | 0,22 | 0,3 |
| Gjeldsgrad | 0,92 | 0,93 | 1,44 | 1,7 | 1,44 | 1,52 | 1,3 | 1,48 | 1,61 | 1,54 | 1,68 | 1,63 |
| Egenkapitalrentabilitet | 3,4 % | 3,9 % | 11,7 % | 10,2 % | 3,5 % | −7,7 % | 9 % | 2,1 % | 2,2 % | 6,5 % | 3,7 % | 12 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −10,4 % | −17,3 % | 1,7 % | 73,4 % | 70,2 % | −48,3 % | −27,4 % | 47,5 % | −2,7 % | – | – | – |
| Arbeidskapital | −82,9 mill kr | −68,8 mill kr | 18 mill kr | −57,6 mill kr | −112,7 mill kr | −118,1 mill kr | −74,9 mill kr | −55,8 mill kr | −77 mill kr | −82,9 mill kr | −180,4 mill kr | −156,7 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (4)
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · HOVDEBYGDA | 31 ans. |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · STRANDA | |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · STRYN | |
Produksjon av elektrisitet fra vannkraft · VOLDA |
Selger du til selskaper som TUSSA ENERGI AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.