TRE-PRO AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 930 190 NOK |
| 2012 | 1 657 999 NOK |
| 2013 | Ikke tilgjengelig |
| 2014 | 3 051 778 NOK |
| 2015 | 2 609 439 NOK |
| 2016 | 2 400 763 NOK |
| 2017 | 3 282 168 NOK |
| 2018 | 3 865 866 NOK |
| 2019 | 4 087 119 NOK |
| 2020 | 6 975 766 NOK |
| 2021 | 6 259 467 NOK |
| 2022 | 7 870 078 NOK |
| 2023 | 9 406 358 NOK |
| 2024 | 13 466 863 NOK |
| 2025 | 15 762 452 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Å drive med produksjon og salg av planter, busker og trær, og det som naturlig følger med slik virksomhet, samt å delta i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 762 | 13 467 | 9 406 | 7 870 | 6 259 | 6 976 | 4 087 | 3 866 | 3 282 | 2 401 | 2 609 | 3 052 | 1 658 | 930 |
| Sum kostnader | 15 069 | 11 802 | 8 847 | 7 587 | 6 158 | 6 327 | 4 051 | 3 600 | 3 485 | 2 462 | 2 318 | 2 820 | 1 601 | 1 023 |
| Driftsresultat | 694 | 1 665 | 560 | 283 | 101 | 648 | 36 | 266 | −203 | −61 | 291 | 232 | 57 | −93 |
| Sum finansinntekter | 27 | 30 | 7 | 2 | 1 | 1 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 75 | 96 | 48 | 49 | 47 | 44 | 47 | 45 | 28 | 19 | 9 | 2 | 8 | – |
| Netto finans | −48 | −66 | −41 | −48 | −46 | −43 | −44 | −43 | −28 | −19 | −9 | −2 | −7 | −4 |
| Resultat før skattekostnad | 646 | 1 599 | 519 | 235 | 55 | 606 | −8 | 222 | −230 | −80 | 282 | 231 | 50 | −96 |
| Årsresultat | 476 | 1 242 | 398 | 178 | 42 | 493 | −8 | 222 | −229 | −37 | 209 | 177 | 50 | −96 |
| Sum overføringer og disponeringer | 476 | 1 242 | 398 | 178 | 42 | 493 | −8 | 222 | −229 | −37 | 209 | 177 | 50 | −96 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 554 | 363 | 254 | 330 | 323 | 421 | 400 | 488 | 578 | 692 | 745 | 369 | 36 | 32 |
| Sum finansielle anleggsmidler | – | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 8 | – | 19 | 28 | 42 | 56 | – | – |
| Sum anleggsmidler | 554 | 366 | 257 | 333 | 326 | 424 | 408 | 488 | 597 | 720 | 787 | 425 | 36 | 32 |
| Sum fordringer | 184 | 537 | 126 | 369 | 199 | 380 | 101 | 141 | 123 | 172 | 87 | 151 | 297 | 2 |
| Sum omløpsmidler | 4 949 | 4 904 | 3 148 | 2 198 | 1 802 | 1 818 | 1 098 | 1 134 | 842 | 352 | 240 | 438 | 543 | 252 |
| Sum eiendeler | 5 503 | 5 270 | 3 405 | 2 531 | 2 128 | 2 242 | 1 506 | 1 622 | 1 439 | 1 071 | 1 026 | 863 | 579 | 284 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 118 | 2 642 | 1 400 | 1 002 | 824 | 782 | 289 | 297 | 75 | 304 | 341 | 132 | 38 | −11 |
| Sum egenkapital | 3 218 | 2 742 | 1 500 | 1 102 | 924 | 882 | 389 | 397 | 175 | 404 | 441 | 232 | 138 | 89 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 7 | – | – | – | 1 | 45 | 30 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 582 | 644 | 706 | 757 | 816 | 871 | 910 | 961 | 964 | 61 | 113 | 164 | 20 | 22 |
| Sum langsiktig gjeld | 582 | 644 | 706 | 757 | 816 | 878 | 910 | 961 | 964 | 62 | 158 | 194 | 20 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 703 | 1 884 | 1 199 | 672 | 388 | 482 | 207 | 264 | 300 | 605 | 427 | 437 | 421 | 173 |
| Sum gjeld | 2 285 | 2 528 | 1 905 | 1 429 | 1 204 | 1 360 | 1 117 | 1 225 | 1 264 | 667 | 585 | 631 | 441 | 196 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 503 | 5 270 | 3 405 | 2 531 | 2 128 | 2 242 | 1 506 | 1 622 | 1 439 | 1 071 | 1 026 | 863 | 579 | 284 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,4 % | 12,4 % | 5,9 % | 3,6 % | 1,6 % | 9,3 % | 0,9 % | 6,9 % | −6,2 % | −2,5 % | 11,2 % | 7,6 % | 3,4 % | −10 % |
| Resultatmargin | 3 % | 9,2 % | 4,2 % | 2,3 % | 0,7 % | 7,1 % | −0,2 % | 5,8 % | −7 % | −1,5 % | 8 % | 5,8 % | 3 % | −10,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,91 | 2,6 | 2,63 | 3,27 | 4,65 | 3,77 | 5,3 | 4,3 | 2,81 | 0,58 | 0,56 | 1 | 1,29 | 1,45 |
| Gjeldsgrad | 0,71 | 0,92 | 1,27 | 1,3 | 1,3 | 1,54 | 2,87 | 3,08 | 7,22 | 1,65 | 1,33 | 2,72 | 3,19 | 2,21 |
| Egenkapitalrentabilitet | 14,8 % | 45,3 % | 26,6 % | 16,1 % | 4,6 % | 55,9 % | −2,1 % | 56 % | −130,9 % | −9,2 % | 47,4 % | 76,3 % | 35,9 % | −108,6 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 17 % | 43,2 % | 19,5 % | 25,7 % | −10,3 % | 70,7 % | 5,7 % | 17,8 % | 36,7 % | −8 % | −14,5 % | – | 78,2 % | – |
| Arbeidskapital | 3,2 mill kr | 3 mill kr | 1,9 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,3 mill kr | 891 142 kr | 870 373 kr | 542 012 kr | −253 497 kr | −187 557 kr | 1 199 kr | 122 100 kr | 78 606 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Dyrking av grønnsaker, meloner, rot- og knollvekster · FROSTA |
Selger du til selskaper som TRE-PRO AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.