TRADISJONSMUR AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 5 136 996 NOK |
| 2012 | 6 765 411 NOK |
| 2013 | 6 343 773 NOK |
| 2014 | 7 763 261 NOK |
| 2015 | 11 897 029 NOK |
| 2016 | 12 318 901 NOK |
| 2017 | 11 148 088 NOK |
| 2018 | 19 508 493 NOK |
| 2019 | 19 359 810 NOK |
| 2020 | 22 096 611 NOK |
| 2021 | 28 927 674 NOK |
| 2022 | 31 884 115 NOK |
| 2023 | 31 450 977 NOK |
| 2024 | 33 451 114 NOK |
| 2025 | 39 039 060 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Selskapets virksomhet er muring med tilhørende betongarbeid, graving, snekring og deltagelse i andre virksomheter.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 39 039 | 33 451 | 31 451 | 31 884 | 28 928 | 22 097 | 19 360 | 19 508 | 11 148 | 12 319 | 11 897 | 7 763 | 6 344 | 6 765 | 5 137 |
| Sum kostnader | 37 563 | 32 100 | 28 100 | 27 988 | 24 518 | 17 504 | 15 786 | 15 107 | 8 942 | 12 142 | 11 189 | 7 744 | 6 079 | 7 024 | 5 331 |
| Driftsresultat | 1 476 | 1 352 | 3 351 | 3 896 | 4 410 | 4 592 | 3 574 | 4 402 | 2 206 | 177 | 708 | 19 | 265 | −258 | −194 |
| Sum finansinntekter | 20 | 14 | 15 | 17 | 22 | 30 | 33 | 22 | 5 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 2 |
| Sum finanskostnader | 165 | 66 | 41 | 12 | 1 | 2 | 10 | 48 | 33 | 42 | 21 | 28 | 53 | 15 | 18 |
| Netto finans | −145 | −52 | −26 | 5 | 22 | 28 | 22 | −26 | −28 | −38 | −20 | −27 | −52 | −14 | −16 |
| Resultat før skattekostnad | 1 331 | 1 300 | 3 325 | 3 900 | 4 432 | 4 621 | 3 596 | 4 376 | 2 178 | 139 | 688 | −8 | 213 | −273 | −210 |
| Årsresultat | 1 038 | 1 196 | 2 592 | 2 918 | 3 396 | 3 604 | 2 786 | 3 387 | 1 659 | 108 | 561 | −8 | 213 | −273 | −210 |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 1 196 | 2 592 | 2 918 | 3 396 | 3 604 | 2 786 | 3 387 | 1 659 | 108 | 561 | −8 | 213 | −273 | −210 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 667 | 2 049 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 2 982 | 2 769 | 2 177 | 2 118 | 1 895 | 1 979 | 2 076 | 2 026 | 1 632 | 1 078 | 309 | 131 | 193 | 150 | 211 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 814 | 669 | 612 | 629 | 762 | 254 | 304 | 379 | 196 | 219 | 12 | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 5 462 | 5 487 | 2 789 | 2 747 | 2 657 | 2 233 | 2 379 | 2 405 | 1 828 | 1 297 | 320 | 131 | 193 | 150 | 211 |
| Sum fordringer | 5 818 | 4 644 | 5 758 | 3 982 | 1 368 | 1 894 | 746 | 1 794 | 648 | 689 | 1 160 | 456 | 168 | 4 190 | 45 |
| Sum omløpsmidler | 7 564 | 9 425 | 8 117 | 7 825 | 7 979 | 7 697 | 4 789 | 4 004 | 4 063 | 1 121 | 1 537 | 2 981 | 1 571 | 4 530 | 1 873 |
| Sum eiendeler | 13 027 | 14 912 | 10 906 | 10 571 | 10 636 | 9 929 | 7 168 | 6 409 | 5 891 | 2 418 | 1 858 | 3 112 | 1 764 | 4 680 | 2 085 |
| Sum innskutt egenkapital | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 51 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 | 101 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 749 | 4 911 | 3 715 | 3 123 | 4 205 | 4 809 | 3 705 | 3 419 | 1 782 | 478 | 370 | −191 | −183 | −396 | −123 |
| Sum egenkapital | 4 801 | 4 963 | 3 766 | 3 174 | 4 256 | 4 860 | 3 756 | 3 470 | 1 834 | 579 | 471 | −90 | −82 | −294 | −22 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 110 | 0 | 0 | – | – | 253 | 383 | 387 | 79 | 29 | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 377 | 2 513 | 0 | – | – | – | – | – | 290 | 555 | – | 2 425 | 1 042 | 4 082 | 1 110 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 2 513 | 0 | 0 | 0 | 253 | 383 | 387 | 369 | 584 | 0 | 2 425 | 1 042 | 4 082 | 1 110 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 739 | 7 436 | 7 139 | 7 397 | 6 380 | 4 816 | 3 029 | 2 552 | 3 689 | 1 255 | 1 387 | 777 | 804 | 892 | 997 |
| Sum gjeld | 8 226 | 9 949 | 7 139 | 7 397 | 6 380 | 5 069 | 3 412 | 2 939 | 4 058 | 1 839 | 1 387 | 3 202 | 1 846 | 4 975 | 2 107 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 027 | 14 912 | 10 906 | 10 571 | 10 636 | 9 929 | 7 168 | 6 409 | 5 891 | 2 418 | 1 858 | 3 112 | 1 764 | 4 680 | 2 085 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 3,8 % | 4 % | 10,7 % | 12,2 % | 15,2 % | 20,8 % | 18,5 % | 22,6 % | 19,8 % | 1,4 % | 5,9 % | 0,3 % | 4,2 % | −3,8 % | −3,8 % |
| Resultatmargin | 2,7 % | 3,6 % | 8,2 % | 9,2 % | 11,7 % | 16,3 % | 14,4 % | 17,4 % | 14,9 % | 0,9 % | 4,7 % | −0,1 % | 3,4 % | −4 % | −4,1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,27 | 1,14 | 1,06 | 1,25 | 1,6 | 1,58 | 1,57 | 1,1 | 0,89 | 1,11 | 3,84 | 1,95 | 5,08 | 1,88 |
| Gjeldsgrad | 1,71 | 2 | 1,9 | 2,33 | 1,5 | 1,04 | 0,91 | 0,85 | 2,21 | 3,17 | 2,94 | – | – | – | – |
| Egenkapitalrentabilitet | 21,6 % | 24,1 % | 68,8 % | 91,9 % | 79,8 % | 74,2 % | 74,2 % | 97,6 % | 90,5 % | 18,7 % | 119 % | 8,9 % | −260,5 % | 92,6 % | 957,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 16,7 % | 6,4 % | −1,4 % | 10,2 % | 30,9 % | 14,1 % | −0,8 % | 75 % | −9,5 % | 3,5 % | 53,2 % | 22,4 % | −6,2 % | 31,7 % | – |
| Arbeidskapital | 1,8 mill kr | 2 mill kr | 977 830 kr | 427 751 kr | 1,6 mill kr | 2,9 mill kr | 1,8 mill kr | 1,5 mill kr | 374 780 kr | −133 695 kr | 150 760 kr | 2,2 mill kr | 767 312 kr | 3,6 mill kr | 876 433 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Annen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med oppføring av bygninger · OPPDAL | 17 ans. |
Selger du til selskaper som TRADISJONSMUR AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.