TOPCAMP HOLDING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2019 | 80 636 163 NOK |
| 2020 | 84 906 970 NOK |
| 2021 | 115 868 050 NOK |
| 2022 | 139 458 892 NOK |
| 2023 | 147 561 524 NOK |
| 2024 | 151 592 128 NOK |
| 2025 | 162 744 000 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller7
Formål
Drift av reisemål og campingplasser gjennom egne datterselskaper, og bistand med utvikling av disse. Selskapet kan også delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
KonserntallKonsoliderte tall, morselskap inkludert datterselskaper.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 162 744 | 151 592 | 147 562 | 139 459 | 115 868 | 84 907 | 80 636 |
| Sum kostnader | 134 486 | 126 450 | 136 857 | 125 301 | 99 042 | 79 461 | 82 421 |
| Driftsresultat | 28 258 | 25 143 | 10 705 | 14 158 | 16 826 | 5 446 | −1 785 |
| Sum finansinntekter | 1 040 | 389 | 406 | 360 | 114 | 143 | 154 |
| Sum finanskostnader | 11 983 | 13 991 | 12 343 | 8 471 | 5 548 | 3 664 | 4 158 |
| Netto finans | −10 943 | −13 602 | −11 937 | −8 111 | −5 434 | −3 520 | −4 004 |
| Resultat før skattekostnad | 17 315 | 11 540 | −1 233 | 6 047 | 11 392 | 1 926 | −5 789 |
| Årsresultat | 13 499 | 8 936 | −1 843 | 5 462 | 8 653 | 4 051 | −5 522 |
| Sum overføringer og disponeringer | 13 499 | 8 936 | −1 843 | 5 462 | 8 653 | 4 051 | – |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 5 073 | 9 896 | 13 596 | 10 949 | 18 132 | 15 813 | 13 979 |
| Sum varige driftsmidler | 383 357 | 370 133 | 374 813 | 355 550 | 312 507 | 260 345 | 208 446 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 55 | 142 | 142 | 142 | 142 | 125 | 360 |
| Sum anleggsmidler | 388 485 | 380 172 | 388 551 | 366 642 | 330 782 | 276 282 | 222 785 |
| Sum fordringer | 12 167 | 10 320 | 9 847 | 10 119 | 9 711 | 8 087 | 6 715 |
| Sum omløpsmidler | 30 420 | 26 075 | 12 679 | 26 396 | 27 942 | 21 301 | 12 080 |
| Sum eiendeler | 418 905 | 406 247 | 401 230 | 393 037 | 358 724 | 297 583 | 234 865 |
| Sum innskutt egenkapital | 171 798 | 171 798 | 159 836 | 159 836 | 136 051 | 126 319 | 107 240 |
| Sum opptjent egenkapital | 43 866 | 30 082 | 21 146 | 19 186 | 15 884 | 5 299 | 1 248 |
| Sum egenkapital | 215 664 | 201 880 | 180 983 | 179 022 | 151 935 | 131 618 | 108 488 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 370 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 171 124 | 182 781 | 0 | 195 807 | 187 152 | 0 | 106 009 |
| Sum langsiktig gjeld | 171 494 | 182 781 | 188 325 | 195 807 | 187 152 | 151 348 | 106 009 |
| Sum kortsiktig gjeld | 31 747 | 21 586 | 31 923 | 18 208 | 19 637 | 14 617 | 20 368 |
| Sum gjeld | 203 241 | 204 366 | 220 248 | 214 015 | 206 789 | 165 965 | 126 377 |
| Sum egenkapital og gjeld | 418 905 | 406 247 | 401 230 | 393 037 | 358 724 | 297 583 | 234 865 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 26 497 | 19 475 | 22 139 | 26 747 | 6 229 | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −9 475 | 35 477 | −60 607 | −67 531 | −62 668 | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −3 996 | 0 | 0 | 45 536 | 64 447 | – |
| Netto endring i likvider | – | 13 026 | −13 120 | −2 116 | 4 752 | 8 007 | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 15 428 | 2 402 | 15 522 | 17 639 | 12 887 | – |
Morselskapsregnskap (2019, 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011)
Selskapsregnskap for morselskapet alene, uten datterselskaper.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 3 870 | 3 749 | 7 693 | 5 557 | 3 552 | 3 566 | 1 840 | 0 | 1 027 |
| Sum kostnader | 7 367 | 6 056 | 27 927 | 14 761 | 7 638 | 5 753 | 4 967 | 1 903 | 1 365 |
| Driftsresultat | −3 497 | −2 307 | −20 234 | −9 203 | −4 086 | −2 187 | −3 127 | −1 903 | −337 |
| Sum finansinntekter | 2 205 | 808 | 4 552 | 3 110 | 43 | 25 | 37 | 38 | 9 |
| Sum finanskostnader | 198 | 124 | 10 059 | 3 163 | 13 822 | 4 129 | 1 529 | 130 | 44 |
| Netto finans | 2 007 | 684 | −5 508 | −53 | −13 779 | −4 104 | −1 492 | −91 | −35 |
| Resultat før skattekostnad | −1 490 | −1 623 | −25 742 | −9 256 | −17 865 | −6 291 | −4 619 | −1 994 | −372 |
| Årsresultat | −1 490 | −1 623 | −25 742 | −9 256 | −17 865 | −6 291 | −4 619 | −1 994 | −372 |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 490 | −1 623 | −25 742 | −9 256 | −17 865 | −6 291 | 4 619 | 1 994 | 372 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 924 | 597 | 530 | 95 | 2 383 | 2 104 | 2 155 | 124 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 713 | – | 107 379 | 132 718 | 129 042 | 129 814 | 128 802 | 56 486 | 13 275 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 73 626 | 55 691 | 34 116 | 25 511 | 1 788 | 8 209 | 3 264 | 516 | 1 |
| Sum anleggsmidler | 75 263 | 56 288 | 142 024 | 158 325 | 133 213 | 140 126 | 134 221 | 57 126 | 13 276 |
| Sum fordringer | 31 045 | 27 131 | 9 957 | 4 107 | 1 709 | 2 233 | 3 674 | 4 721 | 161 |
| Sum omløpsmidler | 32 739 | 31 014 | 20 770 | 4 896 | 1 735 | 2 238 | 3 678 | 6 569 | 5 656 |
| Sum eiendeler | 108 002 | 87 302 | 162 794 | 163 220 | 134 948 | 142 364 | 137 900 | 63 695 | 18 932 |
| Sum innskutt egenkapital | 103 329 | 79 846 | 79 119 | 77 243 | 50 933 | 72 391 | 58 791 | 32 290 | 14 852 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 480 | 438 | 2 787 | 2 155 | 0 | −13 276 | −6 985 | −2 366 | −372 |
| Sum egenkapital | 104 808 | 80 283 | 81 907 | 79 398 | 50 933 | 59 115 | 51 806 | 29 924 | 14 479 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 17 | 32 | 75 193 | 76 929 | 72 743 | 69 725 | 69 858 | 21 270 | 3 914 |
| Sum langsiktig gjeld | 17 | 32 | 75 193 | 76 929 | 72 743 | 69 725 | 69 858 | 21 270 | 3 914 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 177 | 6 987 | 5 694 | 6 893 | 11 272 | 13 524 | 16 236 | 12 501 | 539 |
| Sum gjeld | 3 194 | 7 019 | 80 887 | 83 822 | 84 015 | 83 249 | 86 094 | 33 771 | 4 452 |
| Sum egenkapital og gjeld | 108 002 | 87 302 | 162 794 | 163 220 | 134 948 | 142 364 | 137 900 | 63 695 | 18 932 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 17,4 % | 16,6 % | 7,2 % | 10,2 % | 14,5 % | 6,4 % | −2,2 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | 5,9 % | −1,3 % | 3,9 % | 7,5 % | 4,8 % | −6,9 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 0,96 | 1,21 | 0,4 | 1,45 | 1,42 | 1,46 | 0,59 |
| Gjeldsgrad | 0,94 | 1,01 | 1,22 | 1,2 | 1,36 | 1,26 | 1,16 |
| Egenkapitalrentabilitet | 6,3 % | 4,4 % | −1 % | 3,1 % | 5,7 % | 3,1 % | −5,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,4 % | 2,7 % | 5,8 % | 20,4 % | 36,5 % | 5,3 % | – |
| Arbeidskapital | −1,3 mill kr | 4,5 mill kr | −19,2 mill kr | 8,2 mill kr | 8,3 mill kr | 6,7 mill kr | −8,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller7
Underenheter (1)
Drift av campingplasser · OSLO | 11 ans. |
Selger du til selskaper som TOPCAMP HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.