TØMRERMESTER HENNING BERNTSEN AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 20 195 524 NOK |
| 2018 | 27 699 841 NOK |
| 2019 | 33 311 981 NOK |
| 2020 | 41 203 884 NOK |
| 2021 | 55 538 740 NOK |
| 2022 | 54 141 865 NOK |
| 2023 | 62 223 467 NOK |
| 2024 | 55 493 723 NOK |
| 2025 | 52 072 085 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Tømrervirksomhet, håndverktjenester, deltakelse i andre selskap, og hva herved står i forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 52 072 | 55 494 | 62 223 | 54 142 | 55 539 | 41 204 | 33 312 | 27 700 | 20 196 |
| Sum kostnader | 49 362 | 54 784 | 59 214 | 51 985 | 54 685 | 40 323 | 30 878 | 26 727 | 19 082 |
| Driftsresultat | 2 710 | 710 | 3 009 | 2 157 | 854 | 881 | 2 434 | 973 | 1 113 |
| Sum finansinntekter | 121 | 127 | 97 | 7 | 10 | 10 | 10 | 14 | 5 |
| Sum finanskostnader | – | 25 | 2 | 6 | 13 | 7 | 3 | 4 | 1 |
| Netto finans | 121 | 101 | 95 | 1 | −3 | 3 | 7 | 10 | 4 |
| Resultat før skattekostnad | 2 831 | 811 | 3 104 | 2 158 | 851 | 884 | 2 440 | 983 | 1 117 |
| Årsresultat | 2 209 | 626 | 2 418 | 1 677 | 663 | 687 | 1 895 | 767 | 857 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 209 | 626 | 2 418 | 1 677 | 663 | 687 | 1 895 | 767 | 857 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 88 | 89 | 88 | 0 | 44 | 30 | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 66 | 141 | 285 | 351 | 494 | 445 | 373 | 1 029 | 621 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 18 | 32 | 8 962 | 1 | 1 | 109 | 29 | 9 | 31 |
| Sum anleggsmidler | 173 | 261 | 9 334 | 352 | 539 | 584 | 402 | 1 038 | 652 |
| Sum fordringer | 12 893 | 11 143 | 5 423 | 8 835 | 4 087 | 4 836 | 6 737 | 4 765 | 4 660 |
| Sum omløpsmidler | 17 687 | 15 822 | 10 519 | 13 529 | 9 979 | 9 841 | 9 903 | 7 799 | 6 482 |
| Sum eiendeler | 17 859 | 16 084 | 19 853 | 13 881 | 10 517 | 10 425 | 10 305 | 8 837 | 7 134 |
| Sum innskutt egenkapital | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 201 | 5 991 | 8 341 | 5 923 | 4 246 | 3 583 | 3 396 | 2 501 | 2 733 |
| Sum egenkapital | 8 241 | 6 031 | 8 381 | 5 963 | 4 286 | 3 623 | 3 436 | 2 541 | 2 773 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | 0 | 0 | 262 | 0 | 0 | 349 | 432 | 216 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 262 | 0 | 0 | 349 | 432 | 216 |
| Sum kortsiktig gjeld | 9 618 | 10 052 | 11 471 | 7 656 | 6 231 | 6 802 | 6 520 | 5 864 | 4 145 |
| Sum gjeld | 9 618 | 10 052 | 11 471 | 7 918 | 6 231 | 6 802 | 6 869 | 6 296 | 4 361 |
| Sum egenkapital og gjeld | 17 859 | 16 084 | 19 853 | 13 881 | 10 517 | 10 425 | 10 305 | 8 837 | 7 134 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 5,2 % | 1,3 % | 4,8 % | 4 % | 1,5 % | 2,1 % | 7,3 % | 3,5 % | 5,5 % |
| Resultatmargin | 4,2 % | 1,1 % | 3,9 % | 3,1 % | 1,2 % | 1,7 % | 5,7 % | 2,8 % | 4,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,84 | 1,57 | 0,92 | 1,77 | 1,6 | 1,45 | 1,52 | 1,33 | 1,56 |
| Gjeldsgrad | 1,17 | 1,67 | 1,37 | 1,33 | 1,45 | 1,88 | 2 | 2,48 | 1,57 |
| Egenkapitalrentabilitet | 26,8 % | 10,4 % | 28,8 % | 28,1 % | 15,5 % | 19 % | 55,2 % | 30,2 % | 30,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −6,2 % | −10,8 % | 14,9 % | −2,5 % | 34,8 % | 23,7 % | 20,3 % | 37,2 % | – |
| Arbeidskapital | 8,1 mill kr | 5,8 mill kr | −952 684 kr | 5,9 mill kr | 3,7 mill kr | 3 mill kr | 3,4 mill kr | 1,9 mill kr | 2,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Oppføring av bygninger · NØTTERØY | 28 ans. |
Selger du til selskaper som TØMRERMESTER HENNING BERNTSEN AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.