TOMRA SORTING AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 206 520 247 NOK |
| 2013 | 153 220 035 NOK |
| 2014 | 148 984 647 NOK |
| 2015 | 168 135 455 NOK |
| 2016 | 188 298 456 NOK |
| 2017 | 222 158 909 NOK |
| 2018 | 259 613 962 NOK |
| 2019 | 366 169 448 NOK |
| 2020 | 273 447 306 NOK |
| 2021 | 324 475 638 NOK |
| 2022 | 446 000 415 NOK |
| 2023 | 528 424 076 NOK |
| 2024 | 518 357 170 NOK |
| 2025 | 329 143 266 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller4
Formål
Produksjons- og handelsvirksomhet, herunder utstyr for avfallssortering, samt deltagelse i andre selskaper, samt virksomhet som står i forbindelse med dette.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 329 143 | 518 357 | 528 424 | 446 000 | 324 476 | 273 447 | 366 169 | 259 614 | 222 159 | 188 298 | 168 135 | 148 985 | 153 220 | 206 520 |
| Sum kostnader | 164 941 | 195 336 | 184 747 | 174 848 | 105 541 | 57 355 | 167 666 | 113 233 | 130 528 | 99 083 | 112 455 | 90 047 | 82 136 | 122 874 |
| Driftsresultat | 164 202 | 323 021 | 343 677 | 271 153 | 218 934 | 216 093 | 198 504 | 146 381 | 91 631 | 89 215 | 55 680 | 58 938 | 71 084 | 83 646 |
| Sum finansinntekter | 518 347 | 81 590 | 94 453 | 250 812 | 430 032 | 139 626 | 354 855 | 176 371 | 73 284 | 136 236 | 52 502 | 73 160 | 28 501 | 30 310 |
| Sum finanskostnader | 248 127 | 40 476 | 35 918 | 100 453 | 18 443 | 16 511 | 23 804 | 68 563 | 10 023 | 48 978 | 5 418 | 11 297 | 155 510 | 49 681 |
| Netto finans | 270 219 | – | – | – | – | – | 331 051 | 107 808 | 63 261 | 87 258 | 47 085 | 61 863 | −127 009 | −19 370 |
| Resultat før skattekostnad | 434 421 | 364 136 | 402 211 | 421 512 | 630 523 | 339 208 | 529 554 | 254 189 | 154 892 | 176 473 | 102 765 | 120 801 | −55 924 | 64 276 |
| Årsresultat | 400 654 | 291 922 | 317 159 | 358 637 | 583 155 | 288 875 | 486 497 | 219 944 | 128 818 | 157 956 | 81 565 | 99 118 | −40 604 | 46 181 |
| Sum overføringer og disponeringer | 400 654 | – | – | – | – | – | 486 497 | 219 944 | 128 818 | 157 956 | 81 565 | 99 118 | −40 604 | 46 181 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 21 148 | 40 861 | 62 311 | 72 897 | 85 040 | 82 873 | 58 748 | 58 207 | 54 834 | 47 259 | 54 200 | 37 419 | 20 492 | 476 |
| Sum varige driftsmidler | – | – | 0 | 34 | 34 | 34 | 34 | 39 | 80 | 143 | 399 | 591 | 821 | 997 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 403 229 | 2 564 498 | 2 566 357 | 2 567 060 | 2 649 157 | 2 651 260 | 2 665 277 | 2 636 283 | 2 250 280 | 1 819 198 | 1 816 687 | 1 819 706 | 1 811 293 | 1 724 527 |
| Sum anleggsmidler | 2 424 377 | 2 605 359 | 2 628 668 | 2 639 991 | 2 734 231 | 2 734 167 | 2 724 060 | 2 694 530 | 2 305 193 | 1 866 601 | 1 871 286 | 1 857 716 | 1 832 607 | 1 725 999 |
| Sum fordringer | 504 066 | – | – | – | – | – | 289 693 | 231 376 | 409 730 | 314 734 | 279 304 | 242 516 | 170 473 | 117 723 |
| Sum omløpsmidler | 504 066 | 449 780 | 329 329 | 458 191 | 484 920 | 275 821 | 289 693 | 231 376 | 409 730 | 314 928 | 279 498 | 243 457 | 173 051 | 120 885 |
| Sum eiendeler | 2 928 443 | 3 055 140 | 2 957 996 | 3 098 182 | 3 219 151 | 3 009 989 | 3 013 753 | 2 925 906 | 2 714 922 | 2 181 529 | 2 150 784 | 2 101 173 | 2 005 658 | 1 846 884 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 669 976 | – | – | – | – | – | 1 669 976 | 1 669 976 | 1 669 976 | 1 669 976 | 1 669 976 | 1 669 976 | 1 669 976 | 60 604 |
| Sum opptjent egenkapital | 521 409 | – | – | – | – | – | 826 778 | 540 281 | 420 337 | 352 545 | 254 590 | 223 025 | 178 906 | 219 510 |
| Sum egenkapital | 2 191 386 | 2 036 751 | 1 996 843 | 2 325 220 | 2 566 583 | 2 484 723 | 2 496 754 | 2 210 257 | 2 090 313 | 2 022 521 | 1 924 566 | 1 893 001 | 1 848 883 | 280 114 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 | 3 472 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 667 155 | – | – | – | – | – | 200 000 | 468 292 | 341 708 | – | – | – | 0 | 1 471 855 |
| Sum langsiktig gjeld | 667 155 | 667 155 | 0 | 0 | 0 | 80 000 | 200 000 | 468 292 | 341 708 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 475 327 |
| Sum kortsiktig gjeld | 69 902 | 351 234 | 961 153 | 772 961 | 652 567 | 445 265 | 316 999 | 247 357 | 282 901 | 159 008 | 226 218 | 208 172 | 156 775 | 91 442 |
| Sum gjeld | 737 057 | 1 018 389 | 961 153 | 772 961 | 652 567 | 525 265 | 516 999 | 715 649 | 624 609 | 159 008 | 226 218 | 208 172 | 156 775 | 1 566 770 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 928 443 | 3 055 140 | 2 957 996 | 3 098 182 | 3 219 151 | 3 009 989 | 3 013 753 | 2 925 906 | 2 714 922 | 2 181 529 | 2 150 784 | 2 101 173 | 2 005 658 | 1 846 884 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | 552 588 | 464 312 | 334 396 | 578 807 | 332 782 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −2 191 | 123 608 | −14 785 | 24 665 | 43 504 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | −550 396 | 587 919 | −319 611 | 174 141 | 289 278 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | – | – | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | – | – | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 49,9 % | 62,3 % | 65 % | 60,8 % | 67,5 % | 79 % | 54,2 % | 56,4 % | 41,3 % | 47,4 % | 33,1 % | 39,6 % | 46,4 % | 40,5 % |
| Resultatmargin | 121,7 % | 56,3 % | 60 % | 80,4 % | 179,7 % | 105,6 % | 132,9 % | 84,7 % | 58 % | 83,9 % | 48,5 % | 66,5 % | −26,5 % | 22,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 7,21 | 1,28 | 0,34 | 0,59 | 0,74 | 0,62 | 0,91 | 0,94 | 1,45 | 1,98 | 1,24 | 1,17 | 1,1 | 1,32 |
| Gjeldsgrad | 0,34 | 0,5 | 0,48 | 0,33 | 0,25 | 0,21 | 0,21 | 0,32 | 0,3 | 0,08 | 0,12 | 0,11 | 0,08 | 5,59 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,3 % | 14,3 % | 15,9 % | 15,4 % | 22,7 % | 11,6 % | 19,5 % | 10 % | 6,2 % | 7,8 % | 4,2 % | 5,2 % | −2,2 % | 16,5 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −36,5 % | −1,9 % | 18,5 % | 37,5 % | 18,7 % | −25,3 % | 41 % | 16,9 % | 18 % | 12 % | 12,9 % | −2,8 % | −25,8 % | – |
| Arbeidskapital | 434,2 mill kr | 98,5 mill kr | −631,8 mill kr | −314,8 mill kr | −167,6 mill kr | −169,4 mill kr | −27,3 mill kr | −16 mill kr | 126,8 mill kr | 155,9 mill kr | 53,3 mill kr | 35,3 mill kr | 16,3 mill kr | 29,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller4
Underenheter (1)
Annen teknisk konsulentvirksomhet · ASKER | 5 ans. |
Selger du til selskaper som TOMRA SORTING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.