TOLUMA AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 74 460 926 NOK |
| 2016 | 69 655 021 NOK |
| 2017 | Ikke tilgjengelig |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | Ikke tilgjengelig |
| 2020 | 119 475 116 NOK |
| 2021 | 100 936 979 NOK |
| 2022 | 96 538 189 NOK |
| 2023 | 158 514 652 NOK |
| 2024 | 184 070 074 NOK |
| 2025 | 66 770 095 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Forvalte alternative investeringsfond og individuelle porteføljer, tilby investeringsrådgivning og ordreformidling, samt annen virksomhet som lovlig kan drives i den forbindelse.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 184 070 | 158 515 | 96 538 | 100 937 | 119 475 | 69 655 | 74 461 |
| Sum kostnader | 129 558 | 107 901 | 94 677 | 67 249 | 106 726 | 43 320 | 67 032 |
| Driftsresultat | 54 512 | 50 613 | 1 862 | 33 688 | 12 749 | 26 335 | 7 429 |
| Sum finansinntekter | 4 221 | 1 449 | 587 | 194 | 320 | 288 | 386 |
| Sum finanskostnader | 36 148 | 39 449 | 11 532 | 17 893 | 11 387 | 19 617 | 8 073 |
| Netto finans | −31 927 | −38 000 | −10 944 | −17 699 | −11 068 | −19 329 | −7 688 |
| Resultat før skattekostnad | 22 585 | 12 614 | −9 083 | 15 989 | 1 682 | 7 006 | −259 |
| Årsresultat | 17 206 | 9 085 | −5 253 | 14 343 | 1 303 | 5 548 | 1 252 |
| Sum overføringer og disponeringer | 17 206 | 9 085 | −5 253 | 14 343 | 1 303 | 5 548 | 1 252 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 6 105 | 2 693 | 6 222 | 2 392 | 2 993 | 2 410 | 3 816 |
| Sum varige driftsmidler | 11 | 24 | 40 | 8 | 13 | 896 | 1 137 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 453 | 56 775 | 62 836 | 72 044 | 53 909 | 10 670 | 6 376 |
| Sum anleggsmidler | 6 569 | 59 493 | 69 098 | 74 443 | 56 915 | 13 976 | 11 329 |
| Sum fordringer | 25 032 | 10 090 | 7 621 | 3 927 | 7 019 | 4 480 | 8 431 |
| Sum investeringer | 112 689 | 853 476 | 769 081 | 710 808 | 571 775 | 626 505 | 587 840 |
| Sum omløpsmidler | 168 041 | 921 729 | 821 550 | 815 266 | 662 959 | 739 082 | 645 551 |
| Sum eiendeler | 174 610 | 981 222 | 890 647 | 889 709 | 719 873 | 753 058 | 656 879 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 | 2 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 108 823 | 99 182 | 90 097 | 95 350 | 81 007 | 58 137 | 53 618 |
| Sum egenkapital | 111 023 | 101 382 | 92 297 | 97 550 | 83 207 | 60 337 | 55 818 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 21 020 | 19 142 | 16 384 | 13 602 | 12 548 | 7 861 | 6 934 |
| Sum langsiktig gjeld | 21 020 | 19 142 | 0 | 13 602 | 0 | 7 861 | 6 934 |
| Sum kortsiktig gjeld | 42 567 | 860 698 | 781 966 | 778 558 | 624 118 | 684 860 | 594 127 |
| Sum gjeld | 63 587 | 879 840 | 798 350 | 792 160 | 636 666 | 692 721 | 601 061 |
| Sum egenkapital og gjeld | 174 610 | 981 222 | 890 647 | 889 709 | 719 873 | 753 058 | 656 879 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | −12 894 | 0 | 24 044 | 12 403 | 5 684 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 811 760 | 0 | −83 983 | −153 148 | 97 807 | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | −826 707 | 0 | 4 256 | 157 110 | −100 690 | – | – |
| Netto endring i likvider | −27 842 | 0 | −55 683 | 16 365 | 2 802 | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | 30 321 | 0 | 44 847 | 100 530 | 84 165 | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 29,6 % | 31,9 % | 1,9 % | 33,4 % | 10,7 % | 37,8 % | 10 % |
| Resultatmargin | 9,4 % | 5,7 % | −5,4 % | 14,2 % | 1,1 % | 8 % | 1,7 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 3,95 | 1,07 | 1,05 | 1,05 | 1,06 | 1,08 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 0,57 | 8,68 | 8,65 | 8,12 | 7,65 | 11,48 | 10,77 |
| Egenkapitalrentabilitet | 15,5 % | 9 % | −5,7 % | 14,7 % | 1,6 % | 9,2 % | 2,2 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 16,1 % | 64,2 % | −4,4 % | −15,5 % | – | −6,5 % | – |
| Arbeidskapital | 125,5 mill kr | 61 mill kr | 39,6 mill kr | 36,7 mill kr | 38,8 mill kr | 54,2 mill kr | 51,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Fondsforvaltningsvirksomhet · LYSAKER | 7 ans. |
Selger du til selskaper som TOLUMA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.