TNB MOLDE AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2015 | 6 238 616 NOK |
| 2016 | 10 659 383 NOK |
| 2017 | 12 607 364 NOK |
| 2018 | 16 065 564 NOK |
| 2019 | 17 226 971 NOK |
| 2020 | 16 749 794 NOK |
| 2021 | Ikke tilgjengelig |
| 2022 | 18 208 800 NOK |
| 2023 | 15 696 342 NOK |
| 2024 | 13 953 436 NOK |
| 2025 | 13 868 744 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Handel, agentur og konsulentvirksomhet, inkludert markedsføring og salg av mobil, data og telefonløsninger og service på dette. Selskapet kan også eie/delta i andre selskaper.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 13 869 | 13 953 | 15 696 | 18 209 | 16 750 | 17 227 | 16 066 | 12 607 | 10 659 | 6 239 |
| Sum kostnader | 13 274 | 13 159 | 14 589 | 18 045 | 16 674 | 17 067 | 15 951 | 12 588 | 10 251 | 6 179 |
| Driftsresultat | 595 | 794 | 1 107 | 163 | 76 | 160 | 115 | 19 | 409 | 60 |
| Sum finansinntekter | 42 | 20 | 8 | 4 | 4 | 3 | 0 | 0 | 0 | – |
| Sum finanskostnader | 0 | 17 | 34 | 62 | 26 | 36 | 25 | 12 | 37 | 38 |
| Netto finans | 42 | 4 | −25 | −58 | −23 | −33 | −24 | −12 | −36 | −38 |
| Resultat før skattekostnad | 637 | 798 | 1 081 | 106 | 53 | 128 | 91 | 7 | 372 | 22 |
| Årsresultat | 500 | 625 | 847 | 92 | 42 | 183 | 70 | 5 | 279 | 15 |
| Sum overføringer og disponeringer | 500 | 625 | 847 | 92 | 42 | 183 | 70 | 5 | 279 | 15 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | – | – | 261 | 351 | – | 7 | 17 | 27 | 12 | 15 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 | 1 | 97 | 659 | 310 | 462 | 340 | 153 | 86 | 48 |
| Sum anleggsmidler | 1 | 1 | 358 | 1 010 | 310 | 470 | 357 | 180 | 98 | 63 |
| Sum fordringer | 2 308 | 2 048 | 665 | 1 022 | 2 285 | 2 311 | 2 130 | 1 505 | 1 385 | 655 |
| Sum omløpsmidler | 3 415 | 2 781 | 2 258 | 2 067 | 3 715 | 2 759 | 3 033 | 2 574 | 2 779 | 1 872 |
| Sum eiendeler | 3 415 | 2 781 | 2 616 | 3 077 | 4 026 | 3 229 | 3 390 | 2 754 | 2 877 | 1 935 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 590 | 456 | 430 | 531 | 470 | 428 | 245 | 175 | 170 | 15 |
| Sum egenkapital | 690 | 556 | 530 | 631 | 570 | 528 | 345 | 275 | 270 | 115 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | 2 | 4 | 5 | 5 | 1 |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | 227 | 319 | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 227 | 319 | 0 | 2 | 4 | 5 | 5 | 1 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 725 | 2 225 | 1 860 | 2 126 | 3 456 | 2 699 | 3 041 | 2 474 | 2 602 | 1 819 |
| Sum gjeld | 2 725 | 2 225 | 2 086 | 2 445 | 3 456 | 2 701 | 3 045 | 2 479 | 2 607 | 1 820 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 415 | 2 781 | 2 616 | 3 077 | 4 026 | 3 229 | 3 390 | 2 754 | 2 877 | 1 935 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,3 % | 5,7 % | 7 % | 0,9 % | 0,4 % | 0,9 % | 0,7 % | 0,2 % | 3,8 % | 1 % |
| Resultatmargin | 3,6 % | 4,5 % | 5,4 % | 0,5 % | 0,3 % | 1,1 % | 0,4 % | 0 % | 2,6 % | 0,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,25 | 1,25 | 1,21 | 0,97 | 1,08 | 1,02 | 1 | 1,04 | 1,07 | 1,03 |
| Gjeldsgrad | 3,95 | 4 | 3,94 | 3,87 | 6,07 | 5,12 | 8,82 | 9,01 | 9,67 | 15,81 |
| Egenkapitalrentabilitet | 72,5 % | 112,4 % | 159,9 % | 14,5 % | 7,4 % | 34,6 % | 20,3 % | 2 % | 103,7 % | 13,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −0,6 % | −11,1 % | −13,8 % | – | −2,8 % | 7,2 % | 27,4 % | 18,3 % | 70,9 % | – |
| Arbeidskapital | 689 555 kr | 555 765 kr | 398 501 kr | −59 825 kr | 259 191 kr | 59 524 kr | −8 168 kr | 100 084 kr | 176 938 kr | 53 156 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr · MOLDE |
Selger du til selskaper som TNB MOLDE AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.