THILESEN HOLDING AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Synskirurgi og øyelegevirksomhet, herunder deltagelse i selskaper med likeartet formål. Selskapet vil også investere i aksjer og andeler i selskaper i andre bransjer og i fast eiendom.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 14 799 | 13 763 | 13 811 | 12 825 | 12 454 | 11 412 |
| Sum kostnader | 8 458 | 7 781 | 8 851 | 8 439 | 8 332 | 7 475 |
| Driftsresultat | 6 342 | 5 982 | 4 959 | 4 386 | 4 122 | 3 937 |
| Sum finansinntekter | 5 196 | 12 465 | 4 414 | 3 488 | 5 231 | 1 563 |
| Sum finanskostnader | 9 | 6 172 | 1 | 5 253 | 0 | 1 |
| Netto finans | 5 187 | 6 293 | 4 413 | −1 765 | 5 230 | 1 562 |
| Resultat før skattekostnad | 11 528 | 12 275 | 9 373 | 2 621 | 9 352 | 5 499 |
| Årsresultat | 10 029 | 10 725 | 8 277 | 1 623 | 8 437 | 4 595 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 10 029 | 10 725 | 8 277 | 1 623 | 8 437 | 4 595 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Totalresultat | 0 | 10 725 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum overføringer og disponeringer | 10 029 | 10 725 | 8 277 | 1 623 | 8 437 | 4 595 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum varige driftsmidler | 483 | 269 | 378 | 632 | 1 013 | 997 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 855 | 855 | 855 | 855 | 1 114 | 9 942 |
| Sum anleggsmidler | 1 337 | 1 124 | 1 233 | 1 487 | 2 127 | 10 939 |
| Sum fordringer | 41 | 30 | 313 | 188 | 110 | 84 |
| Sum investeringer | 55 940 | 44 650 | 37 247 | 32 632 | 31 697 | 18 130 |
| Sum omløpsmidler | 57 271 | 51 043 | 41 907 | 35 086 | 34 502 | 20 358 |
| Sum eiendeler | 58 608 | 52 167 | 43 139 | 36 573 | 36 629 | 31 296 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 | 30 |
| Sum opptjent egenkapital | 54 382 | 46 953 | 36 228 | 32 951 | 32 827 | 29 090 |
| Sum egenkapital | 54 412 | 46 983 | 36 258 | 32 981 | 32 857 | 29 120 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 197 | 5 184 | 6 882 | 3 593 | 3 772 | 2 176 |
| Sum gjeld | 4 197 | 5 184 | 6 882 | 3 593 | 3 772 | 2 176 |
| Sum egenkapital og gjeld | 58 608 | 52 167 | 43 139 | 36 573 | 36 629 | 31 296 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Netto endring i likvider | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Likvider ved periodens slutt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 42,9 % | 43,5 % | 35,9 % | 34,2 % | 33,1 % | 34,5 % |
| Resultatmargin | 67,8 % | 77,9 % | 59,9 % | 12,7 % | 67,7 % | 40,3 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 13,65 | 9,85 | 6,09 | 9,77 | 9,15 | 9,36 |
| Gjeldsgrad | 0,08 | 0,11 | 0,19 | 0,11 | 0,11 | 0,07 |
| Egenkapitalrentabilitet | 18,4 % | 22,8 % | 22,8 % | 4,9 % | 25,7 % | 15,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 7,5 % | −0,3 % | 7,7 % | 3 % | 9,1 % | – |
| Arbeidskapital | 53,1 mill kr | 45,9 mill kr | 35 mill kr | 31,5 mill kr | 30,7 mill kr | 18,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Spesialiserte legetjenester, unntatt psykiatriske legetjenester · LARVIK |
Selger du til selskaper som THILESEN HOLDING AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.