THE VIEW AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | Ikke tilgjengelig |
| 2013 | 33 192 NOK |
| 2014 | Ikke tilgjengelig |
| 2015 | Ikke tilgjengelig |
| 2016 | Ikke tilgjengelig |
| 2017 | 1 186 105 NOK |
| 2018 | 2 845 632 NOK |
| 2019 | 4 469 474 NOK |
| 2020 | 3 871 470 NOK |
| 2021 | 5 454 916 NOK |
| 2022 | 8 107 094 NOK |
| 2023 | 10 619 918 NOK |
| 2024 | 13 250 491 NOK |
| 2025 | 15 302 968 NOK |
Kontakt
Vis på kart →Kapitalstruktur 2025
Roller5
Formål
Administrasjon og drift av hotell og turistanlegg. Selskapet kan delta i andre selskapet med lignende virksomhet.
Kunngjøringer1
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil. For 2016, 2015, 2014, 2013, 2012 viser vi kun hovedtall, detaljene besto ikke full kontroll.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 15 303 | 13 250 | 10 620 | 8 107 | 5 455 | 3 871 | 4 469 | 2 846 | 1 186 | – | – | – | 33 | – |
| Sum kostnader | 13 077 | 12 046 | 9 199 | 7 596 | 4 952 | 4 319 | 4 344 | 2 841 | 1 427 | 19 | 10 | 4 | 14 | 23 |
| Driftsresultat | 2 226 | 1 204 | 1 421 | 511 | 503 | −447 | 126 | 5 | −240 | −19 | −10 | −4 | 19 | −23 |
| Sum finansinntekter | – | 15 | 18 | 0 | – | 6 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum finanskostnader | 23 | 20 | 4 | 21 | 37 | 28 | 1 | 0 | – | – | – | – | – | – |
| Netto finans | −23 | −5 | 14 | −20 | −37 | −23 | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 2 203 | 1 200 | 1 435 | 491 | 466 | −470 | 126 | 6 | −240 | −19 | −10 | −4 | 19 | −23 |
| Årsresultat | 1 712 | 933 | 1 119 | 367 | 363 | −366 | 98 | 4 | −182 | −14 | −7 | −3 | 14 | −16 |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 712 | 933 | 1 119 | 367 | 363 | −366 | 98 | 4 | −182 | −14 | −7 | −3 | 14 | −16 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 5 | – | – | 1 | 6 |
| Sum varige driftsmidler | 272 | 296 | 43 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 272 | 296 | 43 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 5 | 0 | 0 | 1 | 6 |
| Sum fordringer | 658 | 535 | 766 | 275 | 67 | 739 | 1 064 | 327 | 330 | 211 | 263 | 258 | 264 | 235 |
| Sum omløpsmidler | 5 074 | 3 172 | 4 814 | 3 419 | 3 502 | 4 466 | 2 334 | 3 496 | 2 200 | 211 | 263 | 258 | 264 | 235 |
| Sum eiendeler | 5 346 | 3 468 | 4 857 | 3 419 | 3 502 | 4 466 | 2 334 | 3 496 | 2 200 | 216 | 263 | 258 | 265 | 242 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 234 | 1 234 | 1 234 | 1 234 | 1 234 | 1 234 | 1 200 | 1 200 | 1 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 779 | 66 | 1 134 | 14 | 363 | – | 34 | 35 | 31 | 16 | 31 | 31 | 28 | 14 |
| Sum egenkapital | 3 013 | 1 301 | 2 368 | 1 249 | 1 597 | 1 234 | 1 234 | 1 235 | 1 231 | 216 | 231 | 231 | 228 | 214 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 17 | 10 | 2 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | 278 | 944 | 1 500 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 17 | 10 | 2 | 278 | 944 | 1 500 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 316 | 2 157 | 2 488 | 1 892 | 960 | 1 731 | 1 100 | 2 262 | 970 | – | 33 | 28 | 37 | 28 |
| Sum gjeld | 2 333 | 2 167 | 2 490 | 2 170 | 1 905 | 3 231 | 1 100 | 2 262 | 970 | 0 | 33 | 28 | 37 | 28 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 346 | 3 468 | 4 857 | 3 419 | 3 502 | 4 466 | 2 334 | 3 496 | 2 200 | 216 | 263 | 258 | 265 | 242 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 14,5 % | 9,1 % | 13,4 % | 6,3 % | 9,2 % | −11,6 % | 2,8 % | 0,2 % | −20,3 % | – | – | – | 58 % | – |
| Resultatmargin | 11,2 % | 7 % | 10,5 % | 4,5 % | 6,7 % | −9,5 % | 2,2 % | 0,2 % | −15,4 % | – | – | – | 41,8 % | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,19 | 1,47 | 1,94 | 1,81 | 3,65 | 2,58 | 2,12 | 1,55 | 2,27 | – | 8,07 | 9,25 | 7,1 | 8,51 |
| Gjeldsgrad | 0,77 | 1,67 | 1,05 | 1,74 | 1,19 | 2,62 | 0,89 | 1,83 | 0,79 | 0 | 0,14 | 0,12 | 0,16 | 0,13 |
| Egenkapitalrentabilitet | 56,8 % | 71,7 % | 47,3 % | 29,4 % | 22,7 % | −29,7 % | 8 % | 0,4 % | −14,8 % | −6,7 % | −3,2 % | −1,4 % | 6,1 % | −7,7 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 15,5 % | 24,8 % | 31 % | 48,6 % | 40,9 % | −13,4 % | 57,1 % | 139,9 % | – | – | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | 2,8 mill kr | 1 mill kr | 2,3 mill kr | 1,5 mill kr | 2,5 mill kr | 2,7 mill kr | 1,2 mill kr | 1,2 mill kr | 1,2 mill kr | – | 230 500 kr | 230 500 kr | 226 977 kr | 207 680 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller5
Underenheter (1)
Drift av hoteller · HONNINGSVÅG | 17 ans. |
Selger du til selskaper som THE VIEW AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.