TELICE COMET SOCIEDAD LIMITADA NUF
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Kommunikasjon og IT.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 10 761 | 8 992 | 5 020 | 3 276 | 1 453 | 1 994 | 1 129 | 1 836 | 1 646 | 1 017 |
| Sum kostnader | 6 994 | 5 406 | 3 357 | 2 601 | 1 175 | 1 736 | 1 003 | 1 708 | 1 473 | 928 |
| Driftsresultat | 3 767 | 3 585 | 1 663 | 675 | 278 | 258 | 126 | 129 | 172 | 89 |
| Sum finansinntekter | 34 | 99 | 117 | 51 | 26 | 116 | 12 | 19 | 36 | 0 |
| Sum finanskostnader | 104 | 44 | 130 | 57 | 48 | 51 | 13 | 12 | 5 | – |
| Netto finans | −70 | 55 | −14 | −6 | −22 | 66 | −1 | 7 | 31 | 0 |
| Resultat før skattekostnad | 3 697 | 3 640 | 1 650 | 669 | 256 | 323 | 125 | 136 | 203 | 89 |
| Årsresultat | 2 882 | 2 839 | 1 287 | 522 | 199 | 256 | 94 | 104 | 155 | 67 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 882 | 2 839 | 1 287 | 522 | 199 | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 2 882 | 2 839 | 1 287 | 522 | 199 | 256 | 94 | 104 | 155 | 67 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 882 | 2 839 | 1 287 | 522 | 199 | 256 | 94 | 104 | 155 | 67 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 353 | 347 | 282 | – | – | – | 41 | – | – | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 125 | 125 | 125 | 35 | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 478 | 472 | 407 | 35 | 0 | 0 | 41 | 0 | 0 | 0 |
| Sum fordringer | 7 107 | 3 221 | 2 673 | 1 667 | 788 | 627 | 205 | 759 | 594 | 661 |
| Sum omløpsmidler | 9 460 | 6 481 | 3 469 | 2 567 | 2 597 | 2 700 | 998 | 963 | 744 | 842 |
| Sum eiendeler | 9 938 | 6 953 | 3 876 | 2 602 | 2 597 | 2 700 | 1 040 | 963 | 744 | 842 |
| Sum opptjent egenkapital | 8 405 | 5 523 | 2 684 | 1 397 | 875 | 676 | 420 | 326 | 222 | 67 |
| Sum egenkapital | 8 405 | 5 523 | 2 684 | 1 397 | 875 | 676 | 420 | 326 | 222 | 67 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 10 | 12 | 12 | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum langsiktig gjeld | 10 | 12 | 12 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 523 | 1 417 | 1 180 | 1 205 | 1 722 | 2 024 | 620 | 637 | 523 | 775 |
| Sum gjeld | 1 534 | 1 430 | 1 192 | 1 205 | 1 722 | 2 024 | 620 | 637 | 523 | 775 |
| Sum egenkapital og gjeld | 9 938 | 6 953 | 3 876 | 2 602 | 2 597 | 2 700 | 1 040 | 963 | 744 | 842 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 35 % | 39,9 % | 33,1 % | 20,6 % | 19,1 % | 12,9 % | 11,2 % | 7 % | 10,5 % | 8,8 % |
| Resultatmargin | 26,8 % | 31,6 % | 25,6 % | 15,9 % | 13,7 % | 12,8 % | 8,3 % | 5,7 % | 9,4 % | 6,6 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 6,21 | 4,57 | 2,94 | 2,13 | 1,51 | 1,33 | 1,61 | 1,51 | 1,42 | 1,09 |
| Gjeldsgrad | 0,18 | 0,26 | 0,44 | 0,86 | 1,97 | 3 | 1,48 | 1,95 | 2,36 | 11,59 |
| Egenkapitalrentabilitet | 34,3 % | 51,4 % | 47,9 % | 37,4 % | 22,8 % | 37,8 % | 22,4 % | 32 % | 69,8 % | 100 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 19,7 % | 79,1 % | 53,3 % | 125,4 % | −27,1 % | 76,7 % | −38,5 % | 11,6 % | 61,8 % | – |
| Arbeidskapital | 7,9 mill kr | 5,1 mill kr | 2,3 mill kr | 1,4 mill kr | 875 275 kr | 675 793 kr | 378 670 kr | 325 956 kr | 221 531 kr | 66 891 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Kabelbasert, satellittbasert og trådløs telekommunikasjon · ES-24401 PONFERRADA |
Selger du til selskaper som TELICE COMET SOCIEDAD LIMITADA NUF?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.