TAXI ROMERIKE SA
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2017 | 9 663 338 NOK |
| 2018 | 22 713 728 NOK |
| 2019 | 24 648 024 NOK |
| 2020 | 16 485 262 NOK |
| 2021 | 19 569 005 NOK |
| 2022 | 19 114 321 NOK |
| 2023 | 25 542 061 NOK |
| 2024 | 29 590 283 NOK |
| 2025 | 28 450 222 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller10
Formål
Formidle taxikjøringen i Eidsvoll, Gjerdrum, Hurdal, Nannestad, Nes og Ullensaker kommuner, på en best mulig rasjonell måte, slik at publikum får en best mulig service. Taxisentralen skal arbeide for å ivareta publikums, taxieierenes og taxisjåførerenes interesser. Taxisentalen skal arbeide for på en forretningsmessig basis å administrere transportordninger for de tilsluttede medlemmer, enkeltvis eller i grupper, og for andre foretak eller offentlige etater.
Kunngjøringer2
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 28 450 | 29 590 | 25 542 | 19 114 | 19 569 | 16 485 | 24 648 | 22 714 | 9 663 |
| Sum kostnader | 25 167 | 24 409 | 22 926 | 18 920 | 18 784 | 19 182 | 23 231 | 19 673 | 6 483 |
| Driftsresultat | 3 283 | 5 181 | 2 616 | 195 | 785 | −2 697 | 1 418 | 3 040 | 3 180 |
| Sum finansinntekter | 2 490 | 2 321 | 1 928 | 1 627 | 1 551 | 1 473 | 2 600 | 2 921 | 1 |
| Sum finanskostnader | 4 976 | 5 346 | 5 399 | 409 | 414 | 346 | 187 | 183 | 107 |
| Netto finans | −2 486 | −3 025 | −3 470 | 1 218 | 1 137 | 1 126 | 2 413 | 2 738 | −105 |
| Resultat før skattekostnad | 797 | 2 156 | −855 | 1 413 | 1 921 | −1 571 | 3 831 | 5 778 | 3 075 |
| Årsresultat | −397 | 601 | −1 792 | 1 092 | 1 484 | −1 233 | 2 994 | 4 533 | 2 337 |
| Sum overføringer og disponeringer | −397 | 601 | −1 792 | 1 092 | 1 484 | −1 233 | 2 994 | 4 533 | 2 337 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 188 | 210 | 181 | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 268 | 726 | 1 229 | 1 353 | 1 777 | 2 200 | 175 | 181 | – |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 188 | 13 688 | 18 496 | 23 487 | 22 938 | 22 938 | 22 938 | 15 691 | 15 688 |
| Sum anleggsmidler | 10 643 | 14 624 | 19 906 | 24 840 | 24 715 | 25 138 | 23 113 | 15 871 | 15 688 |
| Sum fordringer | 26 809 | 23 600 | 20 907 | 15 325 | 18 333 | 11 660 | 23 105 | 17 107 | 12 547 |
| Sum omløpsmidler | 33 115 | 26 966 | 21 396 | 15 693 | 18 623 | 12 730 | 23 397 | 20 419 | 15 772 |
| Sum eiendeler | 43 758 | 41 590 | 41 303 | 40 534 | 43 338 | 37 868 | 46 510 | 36 290 | 31 461 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 009 | 6 496 | 8 545 | 9 046 | 9 603 | 9 976 | 10 379 | 9 734 | 5 510 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 215 | 7 612 | 7 890 | 9 858 | 9 196 | 7 759 | 9 631 | 6 870 | 2 337 |
| Sum egenkapital | 13 224 | 14 108 | 16 435 | 18 904 | 18 798 | 17 734 | 20 010 | 16 604 | 7 847 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | 38 | 112 | 43 | 32 | 30 | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 5 479 | 5 220 | 6 085 | 3 436 | 5 819 | 4 450 | 1 400 | 3 300 | 9 290 |
| Sum langsiktig gjeld | 5 479 | 5 220 | 6 085 | 3 474 | 5 931 | 4 493 | 1 432 | 3 330 | 9 290 |
| Sum kortsiktig gjeld | 25 055 | 22 263 | 18 783 | 18 156 | 18 609 | 15 640 | 25 068 | 16 356 | 14 324 |
| Sum gjeld | 30 534 | 27 482 | 24 868 | 21 630 | 24 540 | 20 134 | 26 500 | 19 686 | 23 614 |
| Sum egenkapital og gjeld | 43 758 | 41 590 | 41 303 | 40 534 | 43 338 | 37 868 | 46 510 | 36 290 | 31 461 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 11,5 % | 17,5 % | 10,2 % | 1 % | 4 % | −16,4 % | 5,8 % | 13,4 % | 32,9 % |
| Resultatmargin | −1,4 % | 2 % | −7 % | 5,7 % | 7,6 % | −7,5 % | 12,2 % | 20 % | 24,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,32 | 1,21 | 1,14 | 0,86 | 1 | 0,81 | 0,93 | 1,25 | 1,1 |
| Gjeldsgrad | 2,31 | 1,95 | 1,51 | 1,14 | 1,31 | 1,14 | 1,32 | 1,19 | 3,01 |
| Egenkapitalrentabilitet | −3 % | 4,3 % | −10,9 % | 5,8 % | 7,9 % | −7 % | 15 % | 27,3 % | 29,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −3,9 % | 15,8 % | 33,6 % | −2,3 % | 18,7 % | −33,1 % | 8,5 % | 135,1 % | – |
| Arbeidskapital | 8,1 mill kr | 4,7 mill kr | 2,6 mill kr | −2,5 mill kr | 14 472 kr | −2,9 mill kr | −1,7 mill kr | 4,1 mill kr | 1,4 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller10
Underenheter (1)
Formidlingstjenester tilknyttet passasjertransport · JESSHEIM | 14 ans. |
Selger du til selskaper som TAXI ROMERIKE SA?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.