SULLAND ØSTFOLD AS
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2011 | 201 109 359 NOK |
| 2012 | 196 964 583 NOK |
| 2013 | 201 629 285 NOK |
| 2014 | 231 326 854 NOK |
| 2015 | 268 657 607 NOK |
| 2016 | 300 860 902 NOK |
| 2017 | 267 490 535 NOK |
| 2018 | 482 588 184 NOK |
| 2019 | 474 788 312 NOK |
| 2020 | 457 933 214 NOK |
| 2021 | 590 291 237 NOK |
| 2022 | 516 854 125 NOK |
| 2023 | 624 155 298 NOK |
| 2024 | 634 415 987 NOK |
| 2025 | 673 339 641 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller9
Formål
Kjøp og salg av nye og brukte biler med deler, utstyr og tilbehør samt drift av bilverksted med tilhørende salg av verkstedtjenester: Selskapet kan etter styrets vurdering og avgjørelse ta opp innkjøp og/ eller produksjon og salg eller utleie av varer og tjenester som har naturlig tilknytning til de primæraktiviteter som er nevnt ovenfor samt ha eierinteresser i andre selskaper.
Kunngjøringer3
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 673 340 | 634 416 | 624 155 | 516 854 | 590 291 | 457 933 | 474 788 | 482 588 | 267 491 | 300 861 | 268 658 | 231 327 | 201 629 | 196 965 | 201 109 |
| Sum kostnader | 667 837 | 620 737 | 611 212 | 507 039 | 572 727 | 448 793 | 473 436 | 496 764 | 266 400 | 294 361 | 261 986 | 230 177 | 200 720 | 196 571 | 197 678 |
| Driftsresultat | 5 503 | 13 679 | 12 943 | 9 815 | 17 564 | 9 140 | 1 352 | −14 176 | 1 091 | 6 500 | 6 671 | 1 150 | 909 | 393 | 3 431 |
| Sum finansinntekter | 81 | 99 | 185 | 105 | 131 | 118 | 25 | 154 | 4 | 2 | 12 | 21 | 14 | 85 | – |
| Sum finanskostnader | 5 771 | 5 358 | 4 503 | 2 067 | 1 769 | 2 136 | 3 254 | 2 897 | 511 | 579 | 867 | 952 | 850 | 1 011 | – |
| Netto finans | −5 691 | – | – | – | – | – | −3 229 | −2 743 | −507 | −577 | −855 | −931 | −835 | −926 | −562 |
| Resultat før skattekostnad | −188 | 8 420 | 8 625 | 7 853 | 15 926 | 7 122 | −1 877 | −16 919 | 584 | 5 923 | 5 816 | 219 | 74 | −533 | 2 869 |
| Årsresultat | −151 | 6 560 | 6 718 | 6 113 | 12 421 | 5 551 | −1 481 | −13 064 | 393 | 4 409 | 4 225 | 153 | 48 | −390 | 2 055 |
| Sum overføringer og disponeringer | −151 | – | – | – | – | – | −1 481 | −13 064 | 393 | 4 409 | 4 225 | 153 | 48 | −390 | 2 055 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 1 845 | 1 876 | 1 536 | 1 102 | 822 | 459 | 614 | 359 | 188 | 39 | – | – | 0 | 118 | 449 |
| Sum varige driftsmidler | 7 978 | 7 327 | 9 169 | 27 862 | 23 982 | 21 024 | 28 489 | 26 262 | 11 410 | 6 234 | 7 286 | 8 574 | 9 358 | 9 027 | 9 999 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 5 | 5 | 9 003 | 8 406 | 5 507 | 525 | 17 203 |
| Sum anleggsmidler | 9 825 | 9 205 | 10 707 | 28 966 | 24 807 | 21 485 | 29 104 | 26 622 | 11 603 | 6 277 | 16 289 | 16 980 | 14 865 | 9 670 | 27 651 |
| Sum fordringer | 62 694 | – | – | – | – | – | 30 261 | 44 750 | 23 201 | 30 541 | 17 365 | 25 792 | 24 052 | 17 385 | 18 188 |
| Sum omløpsmidler | 221 497 | 182 551 | 216 196 | 187 128 | 123 260 | 127 979 | 141 849 | 145 674 | 74 839 | 65 074 | 49 533 | 57 767 | 63 582 | 45 336 | 57 545 |
| Sum eiendeler | 231 321 | 191 756 | 226 903 | 216 094 | 148 066 | 149 464 | 170 953 | 172 296 | 86 443 | 71 351 | 65 821 | 74 747 | 78 447 | 55 005 | 85 196 |
| Sum innskutt egenkapital | 19 388 | – | – | – | – | – | 19 300 | 19 300 | 4 085 | 4 085 | 4 085 | 987 | 871 | 500 | 500 |
| Sum opptjent egenkapital | 24 989 | – | – | – | – | – | 20 623 | 21 008 | 15 423 | 15 030 | 15 030 | 11 547 | 11 394 | 11 346 | 10 866 |
| Sum egenkapital | 44 377 | 44 289 | 45 526 | 47 109 | 40 996 | 40 975 | 39 923 | 40 308 | 19 507 | 19 115 | 19 115 | 12 533 | 12 265 | 11 846 | 11 366 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 45 | 161 | 53 | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 3 918 | 4 571 | 5 224 | 5 877 | – |
| Sum langsiktig gjeld | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 963 | 4 732 | 5 277 | 5 877 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 186 944 | 147 467 | 181 377 | 168 985 | 107 071 | 108 490 | 131 030 | 131 988 | 66 935 | 52 236 | 42 744 | 57 481 | 60 906 | 37 282 | 73 831 |
| Sum gjeld | 186 944 | 147 467 | 181 377 | 168 985 | 107 071 | 108 490 | 131 030 | 131 988 | 66 935 | 52 236 | 46 707 | 62 214 | 66 182 | 43 159 | 73 831 |
| Sum egenkapital og gjeld | 231 321 | 191 756 | 226 903 | 216 094 | 148 066 | 149 464 | 170 953 | 172 296 | 86 443 | 71 351 | 65 821 | 74 747 | 78 447 | 55 005 | 85 196 |
Kontantstrøm
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Netto kontantstrøm fra drift | – | −14 598 | 14 892 | 3 310 | 7 645 | 46 093 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra investeringer | – | −631 | 14 000 | −10 501 | −9 118 | 1 308 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto kontantstrøm fra finansiering | – | 15 554 | −29 184 | 7 060 | 1 973 | −48 508 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Netto endring i likvider | – | 325 | −292 | −130 | 500 | −1 106 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likvider ved periodens slutt | – | 2 417 | 2 092 | 2 383 | 2 513 | 2 014 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 0,8 % | 2,2 % | 2,1 % | 1,9 % | 3 % | 2 % | 0,3 % | −2,9 % | 0,4 % | 2,2 % | 2,5 % | 0,5 % | 0,4 % | 0,2 % | 1,7 % |
| Resultatmargin | −0 % | 1 % | 1,1 % | 1,2 % | 2,1 % | 1,2 % | −0,3 % | −2,7 % | 0,2 % | 1,5 % | 1,6 % | 0,1 % | 0 % | −0,2 % | 1 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,18 | 1,24 | 1,19 | 1,11 | 1,15 | 1,18 | 1,08 | 1,1 | 1,12 | 1,25 | 1,16 | 1,01 | 1,04 | 1,22 | 0,78 |
| Gjeldsgrad | 4,21 | 3,33 | 3,98 | 3,59 | 2,61 | 2,65 | 3,28 | 3,27 | 3,43 | 2,73 | 2,44 | 4,96 | 5,4 | 3,64 | 6,5 |
| Egenkapitalrentabilitet | −0,3 % | 14,8 % | 14,8 % | 13 % | 30,3 % | 13,6 % | −3,7 % | −32,4 % | 2 % | 23,1 % | 22,1 % | 1,2 % | 0,4 % | −3,3 % | 18,1 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 6,1 % | 1,6 % | 20,8 % | −12,4 % | 28,9 % | −3,6 % | −1,6 % | 80,4 % | −11,1 % | 12 % | 16,1 % | 14,7 % | 2,4 % | −2,1 % | – |
| Arbeidskapital | 34,6 mill kr | 35,1 mill kr | 34,8 mill kr | 18,1 mill kr | 16,2 mill kr | 19,5 mill kr | 10,8 mill kr | 13,7 mill kr | 7,9 mill kr | 12,8 mill kr | 6,8 mill kr | 285 931 kr | 2,7 mill kr | 8,1 mill kr | −16,3 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller9
Underenheter (5)
Utleie og leasing av biler og andre lette motorvogner · SARPSBORG | |
Detaljhandel med motorvogner · FREDRIKSTAD | 23 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · MOSS | 28 ans. |
Detaljhandel med motorvogner · SARPSBORG | 15 ans. |
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · SARPSBORG | 31 ans. |
Selger du til selskaper som SULLAND ØSTFOLD AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.