STRANDHEIM KRISTELIGE LEIRSTED STI
Regnskap over tid
Velg et nøkkeltall og et år for å se eksakte verdier.
Mill. NOK
Vis tallene i tabell
| År | Omsetning |
|---|---|
| 2012 | 1 990 043 NOK |
| 2013 | 2 177 517 NOK |
| 2014 | 2 161 842 NOK |
| 2015 | 2 171 663 NOK |
| 2016 | 2 817 535 NOK |
| 2017 | 2 588 242 NOK |
| 2018 | Ikke tilgjengelig |
| 2019 | 2 498 613 NOK |
| 2020 | 2 247 760 NOK |
| 2021 | 2 759 799 NOK |
| 2022 | 3 791 895 NOK |
| 2023 | 3 303 058 NOK |
| 2024 | 3 041 645 NOK |
| 2025 | 4 041 217 NOK |
Kontakt
Kapitalstruktur 2025
Roller8
Formål
Strandheims formål og oppgaver er å være et kristent, rusfritt leirsted, først og fremst for barn og ungdom i fritid og ferie. Også den tid av året hvor det ikke er leirer og stevner, skal Strandheim søkes brukt til det beste for det kristelige ungdomsarbeidet, for eksempel til utflukter, leirskoler, kursvirksomhet, hvilehjem og så videre.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 4 041 | 3 042 | 3 303 | 3 792 | 2 760 | 2 248 | 2 499 | 2 588 | 2 818 | 2 172 | 2 162 | 2 178 | 1 990 |
| Sum kostnader | 3 544 | 3 454 | 3 224 | 3 497 | 2 893 | 2 445 | 2 492 | 2 393 | 2 133 | 2 162 | 2 061 | 1 808 | 1 987 |
| Driftsresultat | 497 | −412 | 79 | 295 | −134 | −197 | 6 | 196 | 685 | 9 | 101 | 369 | 3 |
| Sum finansinntekter | 35 | 32 | 32 | 9 | 1 | 4 | 11 | 3 | 3 | 7 | 11 | 8 | 8 |
| Sum finanskostnader | 196 | 213 | 193 | 117 | 32 | 35 | 45 | 31 | 44 | 44 | 18 | 14 | 4 |
| Netto finans | −161 | −181 | −161 | −108 | −31 | −31 | −34 | −28 | −41 | −37 | −7 | −5 | 4 |
| Resultat før skattekostnad | 337 | −593 | −82 | 187 | −165 | −228 | −27 | 168 | 644 | −28 | 94 | 364 | 8 |
| Årsresultat | 337 | −593 | −82 | 187 | −165 | −228 | −27 | 168 | 644 | −28 | 94 | 364 | 8 |
| Sum overføringer og disponeringer | 337 | −593 | −82 | 187 | −165 | −228 | −27 | 168 | 644 | −28 | 94 | 364 | 8 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 3 826 | 4 070 | 4 299 | 4 439 | 2 935 | 1 361 | 1 580 | 2 194 | 2 502 | 2 821 | 902 | 1 050 | 333 |
| Sum anleggsmidler | 3 826 | 4 070 | 4 299 | 4 439 | 2 935 | 1 361 | 1 580 | 2 194 | 2 502 | 2 821 | 902 | 1 050 | 333 |
| Sum fordringer | 19 | 14 | 67 | 179 | 37 | 267 | 31 | 18 | 11 | 41 | 151 | 138 | 77 |
| Sum omløpsmidler | 1 242 | 807 | 991 | 1 144 | 3 442 | 1 907 | 2 115 | 1 391 | 1 262 | 498 | 2 298 | 1 017 | 777 |
| Sum eiendeler | 5 068 | 4 877 | 5 290 | 5 583 | 6 377 | 3 268 | 3 695 | 3 585 | 3 764 | 3 319 | 3 201 | 2 067 | 1 110 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum opptjent egenkapital | 1 790 | 1 453 | 2 046 | 2 228 | 2 041 | 2 206 | 2 434 | 2 127 | 1 958 | 1 315 | 1 343 | 1 249 | 885 |
| Sum egenkapital | 1 890 | 1 553 | 2 146 | 2 228 | 2 041 | 2 206 | 2 434 | 2 127 | 1 958 | 1 315 | 1 343 | 1 249 | 885 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 720 | 2 890 | 3 060 | 3 230 | 3 400 | 780 | 867 | 1 370 | 1 487 | 1 633 | 1 780 | 540 | 42 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 720 | 2 890 | 3 060 | 3 230 | 3 400 | 780 | 867 | 1 370 | 1 487 | 1 633 | 1 780 | 540 | 42 |
| Sum kortsiktig gjeld | 458 | 434 | 84 | 124 | 935 | 282 | 394 | 89 | 319 | 371 | 78 | 278 | 184 |
| Sum gjeld | 3 178 | 3 324 | 3 144 | 3 354 | 4 335 | 1 062 | 1 261 | 1 459 | 1 805 | 2 004 | 1 858 | 818 | 226 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 068 | 4 877 | 5 290 | 5 583 | 6 377 | 3 268 | 3 695 | 3 585 | 3 764 | 3 319 | 3 201 | 2 067 | 1 110 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 12,3 % | −13,5 % | 2,4 % | 7,8 % | −4,8 % | −8,8 % | 0,3 % | 7,6 % | 24,3 % | 0,4 % | 4,7 % | 17 % | 0,2 % |
| Resultatmargin | 8,3 % | −19,5 % | −2,5 % | 4,9 % | −6 % | −10,2 % | −1,1 % | 6,5 % | 22,8 % | −1,3 % | 4,3 % | 16,7 % | 0,4 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,71 | 1,86 | 11,82 | 9,2 | 3,68 | 6,77 | 5,36 | 15,69 | 3,96 | 1,34 | 29,41 | 3,66 | 4,22 |
| Gjeldsgrad | 1,68 | 2,14 | 1,46 | 1,51 | 2,12 | 0,48 | 0,52 | 0,69 | 0,92 | 1,52 | 1,38 | 0,66 | 0,26 |
| Egenkapitalrentabilitet | 17,8 % | −38,2 % | −3,8 % | 8,4 % | −8,1 % | −10,4 % | −1,1 % | 7,9 % | 32,9 % | −2,1 % | 7 % | 29,2 % | 0,9 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 32,9 % | −7,9 % | −12,9 % | 37,4 % | 22,8 % | −10 % | – | −8,1 % | 29,7 % | 0,5 % | −0,7 % | 9,4 % | – |
| Arbeidskapital | 783 811 kr | 373 236 kr | 907 239 kr | 1 mill kr | 2,5 mill kr | 1,6 mill kr | 1,7 mill kr | 1,3 mill kr | 943 621 kr | 127 456 kr | 2,2 mill kr | 738 932 kr | 593 096 kr |
Bemanning og rekruttering
Nettverk
Pek for detaljer, klikk for å åpne og dra for å flytte. Ctrl og rulling zoomer.Trykk på en node for detaljer, og trykk igjen for å åpne.
Roller8
Underenheter (1)
Aktiviteter i religiøse organisasjoner · NÆRSNES |
Selger du til selskaper som STRANDHEIM KRISTELIGE LEIRSTED STI?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.