STORGATEN BIL AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 19 731 | 20 075 | 20 573 | 16 687 | 17 085 | 17 399 | 18 252 | 17 271 | 17 608 | 16 316 | 16 190 | 15 701 | 15 790 | 15 619 |
| Sum kostnader | 18 773 | 18 485 | 19 455 | 15 403 | 15 921 | 15 634 | 16 570 | 15 391 | 16 067 | 14 768 | 14 484 | 14 478 | 13 824 | 13 904 |
| Driftsresultat | 958 | 1 590 | 1 118 | 1 284 | 1 163 | 1 765 | 1 683 | 1 880 | 1 541 | 1 548 | 1 706 | 1 223 | 1 965 | 1 715 |
| Sum finansinntekter | 27 | 15 | 17 | 12 | 9 | 18 | 15 | 16 | 22 | 30 | 30 | 36 | 45 | – |
| Sum finanskostnader | 3 | 1 | 2 | 89 | 95 | 103 | 96 | 56 | 52 | 49 | 45 | 50 | 39 | – |
| Netto finans | 24 | 14 | 15 | −77 | −86 | −86 | −80 | −40 | −31 | −19 | −15 | −14 | 5 | 14 |
| Resultat før skattekostnad | 982 | 1 603 | 1 134 | 1 207 | 1 077 | 1 679 | 1 602 | 1 840 | 1 510 | 1 529 | 1 691 | 1 209 | 1 971 | 1 728 |
| Årsresultat | 766 | 1 251 | 884 | 939 | 840 | 1 307 | 1 244 | 1 416 | 1 131 | 1 122 | 1 232 | 873 | 1 418 | 1 244 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 766 | 1 251 | 884 | 939 | 840 | 1 307 | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | 766 | 1 251 | 884 | 939 | 840 | 1 307 | 1 244 | 1 416 | 1 131 | 1 122 | 1 232 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | 766 | 1 251 | 884 | 939 | 840 | 1 307 | 1 244 | 1 416 | 1 131 | 1 122 | 1 232 | 873 | 1 418 | 1 244 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum varige driftsmidler | 758 | 597 | 654 | 620 | 682 | 615 | 982 | 819 | 817 | 1 083 | 1 472 | 1 952 | 1 978 | 2 090 |
| Sum anleggsmidler | 758 | 597 | 654 | 620 | 682 | 615 | 982 | 819 | 817 | 1 083 | 1 472 | 1 952 | 1 978 | 2 090 |
| Sum fordringer | 812 | 752 | 736 | 445 | 731 | 2 866 | 3 306 | 1 329 | 773 | 681 | 688 | 655 | 549 | 631 |
| Sum omløpsmidler | 3 051 | 3 642 | 3 381 | 3 050 | 2 952 | 5 656 | 4 966 | 3 886 | 3 391 | 3 085 | 2 575 | 1 878 | 2 714 | 2 416 |
| Sum eiendeler | 3 808 | 4 239 | 4 035 | 3 670 | 3 634 | 6 271 | 5 948 | 4 705 | 4 208 | 4 169 | 4 047 | 3 830 | 4 693 | 4 506 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 676 | 660 | 610 | 525 | 487 | 447 | 440 | 528 | 580 | 549 | 526 | 494 | 521 | 604 |
| Sum egenkapital | 776 | 760 | 710 | 625 | 587 | 547 | 540 | 628 | 680 | 649 | 626 | 594 | 621 | 704 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 14 | 18 | 20 | 27 | 27 | 14 | 58 | 68 | 122 | 115 | 110 | 140 | 158 | 174 |
| Sum langsiktig gjeld | 14 | 18 | 20 | 27 | 27 | 14 | 58 | 68 | 122 | 115 | 110 | 140 | 158 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 018 | 3 460 | 3 306 | 3 018 | 3 020 | 5 709 | 5 350 | 4 009 | 3 406 | 3 405 | 3 311 | 3 096 | 3 913 | 3 628 |
| Sum gjeld | 3 032 | 3 478 | 3 325 | 3 045 | 3 047 | 5 724 | 5 408 | 4 077 | 3 528 | 3 520 | 3 421 | 3 236 | 4 071 | 3 803 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 808 | 4 239 | 4 035 | 3 670 | 3 634 | 6 271 | 5 948 | 4 705 | 4 208 | 4 169 | 4 047 | 3 830 | 4 693 | 4 506 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 4,9 % | 7,9 % | 5,4 % | 7,7 % | 6,8 % | 10,1 % | 9,2 % | 10,9 % | 8,8 % | 9,5 % | 10,5 % | 7,8 % | 12,5 % | 11 % |
| Resultatmargin | 3,9 % | 6,2 % | 4,3 % | 5,6 % | 4,9 % | 7,5 % | 6,8 % | 8,2 % | 6,4 % | 6,9 % | 7,6 % | 5,6 % | 9 % | 8 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 1,01 | 1,05 | 1,02 | 1,01 | 0,98 | 0,99 | 0,93 | 0,97 | 1 | 0,91 | 0,78 | 0,61 | 0,69 | 0,67 |
| Gjeldsgrad | 3,91 | 4,57 | 4,69 | 4,87 | 5,19 | 10,46 | 10,01 | 6,49 | 5,19 | 5,43 | 5,46 | 5,45 | 6,55 | 5,41 |
| Egenkapitalrentabilitet | 98,7 % | 164,5 % | 124,6 % | 150,1 % | 143,1 % | 238,9 % | 230,3 % | 225,5 % | 166,4 % | 173 % | 196,8 % | 146,9 % | 228,2 % | 176,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | −1,7 % | −2,4 % | 23,3 % | −2,3 % | −1,8 % | −4,7 % | 5,7 % | – | 7,9 % | 0,8 % | 3,1 % | −0,6 % | 1,1 % | – |
| Arbeidskapital | 32 350 kr | 182 218 kr | 75 090 kr | 32 479 kr | −68 298 kr | −53 531 kr | −384 484 kr | −122 844 kr | −14 438 kr | −320 016 kr | −735 939 kr | −1,2 mill kr | −1,2 mill kr | −1,2 mill kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Reparasjon og vedlikehold av motorvogner · HØNEFOSS | 13 ans. |
Selger du til selskaper som STORGATEN BIL AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.