STOKMOVEIEN 8 AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Drive virksomhet som eiendomsselskap ved å eie og forvalte fast eiendom, samt å drive annen virksomhet som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 120 | 120 | 120 | 120 | 0 | 0 | 62 | 3 | 58 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum kostnader | 46 | 43 | 32 | 30 | 19 | 18 | 39 | 27 | 42 | 58 | 18 | 20 | 20 | 18 | 16 |
| Driftsresultat | 74 | 77 | 88 | 90 | −19 | −18 | 23 | −24 | 17 | −58 | −18 | −20 | −20 | −18 | −16 |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | – | – | – | 28 | 29 | 29 | 27 | – | – | – | – | 0 |
| Netto finans | −0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | −28 | −29 | −29 | −27 | 0 | 0 | 0 | 1 | −0 |
| Resultat før skattekostnad | 74 | 77 | 88 | 90 | −19 | −18 | −5 | −52 | −12 | −85 | −17 | −20 | −19 | −17 | −16 |
| Årsresultat | 58 | 65 | 88 | 90 | −19 | −18 | −5 | −52 | −12 | −85 | −17 | −20 | −19 | −17 | −16 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | – | – | – | 90 | −19 | −18 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | −5 | −52 | −12 | −85 | – | −20 | – | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 65 | 88 | 90 | −19 | −18 | −5 | −52 | −12 | −85 | −17 | −20 | −19 | −17 | −16 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum varige driftsmidler | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 069 | 1 031 | 1 031 | 718 | 718 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum anleggsmidler | 1 244 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 144 | 1 069 | 1 031 | 1 031 | 718 | 718 |
| Sum fordringer | 120 | 1 406 | 121 | 120 | – | – | – | 1 | – | – | – | – | – | 6 | 6 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 124 | 1 647 | 243 | 122 | 2 | 4 | 1 | 23 | 46 | 30 | 2 | 8 | 8 | 40 | 57 |
| Sum eiendeler | 1 368 | 2 792 | 1 387 | 1 266 | 1 146 | 1 149 | 1 145 | 1 167 | 1 191 | 1 174 | 1 072 | 1 039 | 1 039 | 759 | 776 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 386 | 1 386 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | −40 | −98 | −163 | −251 | −341 | −323 | −304 | −299 | −247 | −235 | −150 | −133 | −113 | −93 | −76 |
| Sum egenkapital | 1 345 | 1 288 | −63 | −151 | −241 | −223 | −204 | −199 | −147 | −135 | −50 | −33 | −13 | 7 | 24 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 1 486 | 0 | 1 237 | 1 237 | 1 237 | 1 349 | 1 367 | 1 338 | 1 309 | 998 | 998 | 998 | 700 | 700 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 1 486 | 0 | 1 237 | 1 237 | 1 237 | 1 349 | 1 367 | 1 338 | 1 309 | 998 | 998 | 998 | 700 | 700 |
| Sum kortsiktig gjeld | 23 | 18 | 1 450 | 180 | 151 | 135 | – | – | – | – | 124 | 74 | 53 | 52 | 52 |
| Sum gjeld | 23 | 1 504 | 1 450 | 1 417 | 1 388 | 1 372 | 1 349 | 1 367 | 1 338 | 1 309 | 1 122 | 1 072 | 1 052 | 752 | 752 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 368 | 2 792 | 1 387 | 1 266 | 1 146 | 1 149 | 1 145 | 1 167 | 1 191 | 1 174 | 1 072 | 1 039 | 1 039 | 759 | 776 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 61,8 % | 64,6 % | 73,4 % | 75,3 % | – | – | 36,6 % | −788,8 % | 28,5 % | – | – | – | – | – | – |
| Resultatmargin | 48 % | 54,2 % | 73,4 % | 75,3 % | – | – | −8,3 % | – | −20,6 % | – | – | – | – | – | – |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 5,45 | 91,52 | 0,17 | 0,67 | 0,01 | 0,03 | – | – | – | – | 0,02 | 0,11 | 0,15 | 0,78 | 1,1 |
| Gjeldsgrad | 0,02 | 1,17 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 110,91 | 31,82 |
| Egenkapitalrentabilitet | 4,3 % | 5,1 % | −140,1 % | −59,8 % | 7,7 % | 8,2 % | 2,5 % | 26,3 % | 8,2 % | 62,9 % | 34,6 % | 61,4 % | 153,6 % | −248,6 % | −69,4 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 0 % | 0 % | 0 % | – | – | −100 % | 1 971,3 % | −94,8 % | – | – | – | – | – | – | – |
| Arbeidskapital | 101 190 kr | 1,6 mill kr | −1,2 mill kr | −58 733 kr | −149 088 kr | −130 548 kr | – | – | – | – | −121 278 kr | −65 394 kr | −45 245 kr | −11 433 kr | 5 417 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Utleie av egen eller leid fast eiendom · STJØRDAL |
Selger du til selskaper som STOKMOVEIEN 8 AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.