STOFFBUA AS
Utvikling over tid
Skru seriene av og på for å sammenligne. Hold over et år for eksakte tall.
Hver serie skaleres til sitt eget område (0-forankret) så alle trender er synlige. Hold over et år for eksakte tall.
Regnskap
Faktiske poster fra offisielle årsregnskap. Vi viser bare år som består avstemming — balansen går opp og kostnadene summerer.
Hovedtall er avstemt mot Brønnøysund. Detaljlinjer er utlest fra den skannede årsrapporten og kan inneholde lesefeil.
Resultatregnskap
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum inntekter | 9 142 | 9 020 | 8 296 | 7 971 | 8 348 | 8 354 | 6 993 | 6 999 | 6 518 | 6 778 | 6 711 | 6 374 | 6 139 | 5 966 |
| Sum kostnader | 8 452 | 8 497 | 8 133 | 7 734 | 8 029 | 7 481 | 6 629 | 6 704 | 6 430 | 6 719 | 6 522 | 6 085 | 5 848 | 5 750 |
| Driftsresultat | 690 | 523 | 163 | 237 | 319 | 873 | 364 | 295 | 88 | 59 | 189 | 289 | 291 | 216 |
| Sum finansinntekter | 61 | 69 | 58 | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | – |
| Sum finanskostnader | 0 | 1 | 2 | 31 | 17 | 27 | 48 | 49 | 57 | 56 | 32 | 15 | 22 | – |
| Netto finans | 60 | 69 | 56 | −31 | −17 | −27 | −48 | −49 | −57 | −55 | −31 | −14 | −22 | −28 |
| Resultat før skattekostnad | 751 | 592 | 219 | 206 | 302 | 846 | 316 | 245 | 30 | 4 | 158 | 275 | 269 | 188 |
| Årsresultat | 597 | 476 | 182 | 154 | 234 | 659 | 244 | 186 | 19 | 1 | 111 | 197 | 229 | 133 |
| Totalresultat | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | 111 | 197 | – | – |
| Sum overføringer og disponeringer | – | 476 | 182 | 154 | 234 | 659 | 244 | 186 | 19 | 1 | 111 | 197 | 229 | 133 |
Balanse
| Beløp i 1 000 kr | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum immaterielle eiendeler | 269 | 243 | 201 | 157 | 112 | 37 | 21 | 19 | 20 | 23 | 20 | 12 | 12 | – |
| Sum varige driftsmidler | 41 | 100 | 177 | 235 | 181 | 231 | 264 | 314 | 369 | 423 | 483 | 50 | 26 | 41 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 165 | 941 | 707 | 483 | 326 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Sum anleggsmidler | 1 475 | 1 284 | 1 085 | 876 | 618 | 276 | 293 | 342 | 397 | 453 | 511 | 70 | 46 | 49 |
| Sum fordringer | 71 | 127 | 115 | 130 | 105 | 99 | 288 | 129 | 87 | 38 | 89 | 93 | 128 | 71 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum omløpsmidler | 4 854 | 4 410 | 3 913 | 3 794 | 3 773 | 3 740 | 3 565 | 3 213 | 2 978 | 2 873 | 2 644 | 2 336 | 2 083 | 1 996 |
| Sum eiendeler | 6 329 | 5 694 | 4 999 | 4 670 | 4 392 | 4 016 | 3 858 | 3 554 | 3 375 | 3 326 | 3 155 | 2 406 | 2 128 | 2 045 |
| Sum innskutt egenkapital | 50 | 50 | 50 | 50 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 629 | 3 033 | 2 707 | 2 525 | 2 421 | 2 236 | 1 577 | 1 334 | 1 148 | 1 129 | 1 128 | 1 017 | 870 | 691 |
| Sum egenkapital | 3 679 | 3 083 | 2 757 | 2 575 | 2 521 | 2 336 | 1 677 | 1 434 | 1 248 | 1 229 | 1 228 | 1 117 | 970 | 791 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 995 | 917 | 734 | 550 | 352 | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 50 | 150 | 250 | 350 | 450 | 550 | 650 | 750 | – | – | 29 |
| Sum langsiktig gjeld | – | 917 | 734 | 600 | 502 | 250 | 350 | 450 | 550 | 650 | 750 | 0 | 0 | – |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 654 | 1 694 | 1 508 | 1 495 | 1 369 | 1 429 | 1 831 | 1 671 | 1 577 | 1 447 | 1 176 | 1 289 | 1 159 | 1 225 |
| Sum gjeld | 2 649 | 2 612 | 2 242 | 2 095 | 1 871 | 1 679 | 2 181 | 2 121 | 2 127 | 2 097 | 1 926 | 1 289 | 1 159 | 1 254 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 329 | 5 694 | 4 999 | 4 670 | 4 392 | 4 016 | 3 858 | 3 554 | 3 375 | 3 326 | 3 155 | 2 406 | 2 128 | 2 045 |
Dette er hovedtallene. Logg inn for hele oppstillingen med alle poster, noter og revisjonsberetning.
Last ned årsregnskap
Offisiell PDF fra Brønnøysundregistrene — komplett oppstilling, noter og revisjonsberetning.
Nøkkeltall
Marginer, soliditet, likviditet og vekst — regnet deterministisk av regnskapstallene. Ingen antagelser.
| 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsmargin | 7,6 % | 5,8 % | 2 % | 3 % | 3,8 % | 10,5 % | 5,2 % | 4,2 % | 1,4 % | 0,9 % | 2,8 % | 4,5 % | 4,7 % | 3,6 % |
| Resultatmargin | 6,5 % | 5,3 % | 2,2 % | 1,9 % | 2,8 % | 7,9 % | 3,5 % | 2,7 % | 0,3 % | 0 % | 1,7 % | 3,1 % | 3,7 % | 2,2 % |
| Bruttomargin | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Likviditetsgrad 1 | 2,93 | 2,6 | 2,6 | 2,54 | 2,76 | 2,62 | 1,95 | 1,92 | 1,89 | 1,99 | 2,25 | 1,81 | 1,8 | 1,63 |
| Gjeldsgrad | 0,72 | 0,85 | 0,81 | 0,81 | 0,74 | 0,72 | 1,3 | 1,48 | 1,7 | 1,71 | 1,57 | 1,15 | 1,19 | 1,58 |
| Egenkapitalrentabilitet | 16,2 % | 15,4 % | 6,6 % | 6 % | 9,3 % | 28,2 % | 14,5 % | 12,9 % | 1,5 % | 0,1 % | 9 % | 17,7 % | 23,6 % | 16,8 % |
| Lønnsandel | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Kundefordringer (dager) | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Omsetningsvekst | 1,3 % | 8,7 % | 4,1 % | −4,5 % | −0,1 % | 19,5 % | −0,1 % | 7,4 % | −3,8 % | 1 % | 5,3 % | 3,8 % | 2,9 % | – |
| Arbeidskapital | 3,2 mill kr | 2,7 mill kr | 2,4 mill kr | 2,3 mill kr | 2,4 mill kr | 2,3 mill kr | 1,7 mill kr | 1,5 mill kr | 1,4 mill kr | 1,4 mill kr | 1,5 mill kr | 1 mill kr | 924 101 kr | 771 074 kr |
Bemanning og rekruttering
Underenheter (1)
Detaljhandel med tekstiler og utstyrsvarer · BREMNES | 9 ans. |
Selger du til selskaper som STOFFBUA AS?
Bygg ringelister av lignende selskaper, finn beslutningstakeren og bli varslet når et signal — nyansettelse, tilskudd, kontrakt — endrer timingen.